Virus ante portas

Viedeň je od Bratislavy 60 km, ak by ich nedelila pomyselná štátna hranica, bolo by to možno považovať vlastne za jedno spojené veľkomesto.

Takže vírus je už tu, priamo u nás. A to znova pripomínam, reč je o dokázaných prípadoch. Mimo nich sa takmer isto už  teraz pohybujú po Bratislave nejaké desiatky ľudí ktorí sú infikovaní, infikujúci a zakrátko aj chorí.

Prezident nemeckého Inštitútu Roberta Kocha sa vyjadril:

-cirka 15% pacientov má ťažký priebeh

- cirka 2% končia smrťou.

Toľko expert. Z toho a iných informácií vyplýva:

"Ťažký priebeh" bez intenzívnej pomoci zrejme zvyšujú riziko fatálneho konca.

Úmrtnosť je väčšia u pacientov nad 60 rokov.

U 85% pacientov je priebeh ľahký. Takže epidémiu sa pravdepodobne nepodarí udržať v nejakých medziach, možno sezónne poklesne, ale nakoniec tu bude striehnuť ako chrípka na každého. 

Aj keď bude pandémia po čase vyhasnutá, jej začiatok bude najkritickejšie obdobie ako pre jednotlivých ľudí, tak aj pre fungovanie spoločnosti. A ten začiatok sa u nás ešte len blíži. 

Súhlasím s tými čo hovoria, že obviňovať vlády a iné organizácie je zbytočné - nik nepoznal správnu mieru aktivity a myslím, že sa urobilo to, čo bolo úmerné.

Slovensko je dosť izolovaná krajina, až na pár veľkomiest dokažu ľudia žiť bez zbytočného kontaktu, takže sa s pandémiou vysporiada možno lepšie, ako iné krajiny. Uvidíme.

Nám, čo žijeme naozaj skromne, to až tak neublíži.

Koniec-koncov, o hrozbe pandémie píšu odborníci a prognostici už desaťročia, nie je to teda nič nové a nečakané. Pozrime sa na to neutrálne: pri premnožení tvorov zvaných plešaté opice sú také veci nevyhnutné. Žijú vo veľkých mraveniskách, uprostred svojich zvyškov a smradľavého priemyslu, jedia a pijú vlastné odpadky. Sú neustále pod hrozbou snahy o prežitie, a aj keď dnes ako tak dbajú o vonkajšiu hygienu, nemajú ani poňatie, že sa majú hlavne starať o svoje vnútorné mentálne zdravie. 

Takže to uzavrime obľúbeným optimizmom: každá choroba je veľké poučenie. 

 

die welt

0
Náhodný okoloidúci

Zvedavec nadhodil tému koronavírusu v Afrike, zaujímavá je aj zatiaľ krátka diskusia pod článkom.
Ak v Afrike vypukne panika kvôli korone, tak pašerákom sa na lodiach aj motory roztavia, čo budú stále lietať hore-dole a dovážať nosičov chorôb do Európy. To bude kšeft.

http://zvedavec.org/komentare/2020/02/8212-jak-to-ze-cerna-afrika-odolav...

Ale kdesi inde som čítal zaujímavý postreh, že sa nič nepíše o detských obetiach. Žeby deti boli odolnejšie? Alebo sme len zle informovaní?

slaven1

Koruna vírus mal generálku v spolupráci s nadáciou "milovníka ľudstva" Billa Gatesa mesiac pred vypuknutím.

Popis videa "Event 201 Pandemic Exercise: Highlights Reel" z Nov 4, 2019 na kanaly 
centerforhealthsecurity je:

Selected moments from the Event 201 pandemic tabletop exercise hosted by The Johns Hopkins Center for Health Security in partnership with the World Economic Forum and the Bill and Melinda Gates Foundation on October 18, 2019, in New York, NY.  The exercise illustrated the pandemic preparedness efforts needed to diminish the large-scale economic and societal consequences of a severe pandemic.
 
Drawing from actual events, Event 201 identifies important policy issues and preparedness challenges that could be solved with sufficient political will and attention. These issues were designed in a narrative to engage and educate the participants and the audience.

For more information, visit: http://www.centerforhealthsecurity.org/event201/

EVENT 201 IS A FICTIONAL EXERCISE AND DISEASE


https://www.reddit.com/r/cvnews/comments/eusoid/201_scenario_created_a_m...

Ema

s drásavým detstvom je Plague od Ndemic Creations.

Ema

vypustí na Európu urezávačov hláv z posledných bášt Islamského štátu v Idlíbe - a žiadne multikultúrne európske jelitá s chrobáčnymi dredmi ich nečakajú na hraniciach a nenatierajú im žemličky? To čo.
Každopádne Grécko chystá armádu.

V Paríži vyháňajú vírus zadymovaním. Je to pokročilá technika, ktorú si priniesli parížski príslušníci Kongolézov, Sanghov, Mbošiov či Tekeov z rodného Konga.
Oddemonštrovali ju aktuálne na parížskom koncerte Fallyho Ipupu, milovníka francúzskeho vidieka osídleného zvodnými bantuskými steatopygičkami (ukážka https://www.youtube.com/watch?v=uRxg-J_BebI), ktorého niektorí jeho súkmeňovci majú radi a niektorí ho neznášajú, a tak v Paríži na mieste koncertu všetko podpálili.
https://www.youtube.com/watch?v=Gj86oldI5JY

Ľubov

Čo sa týka tej vestonickej venuše,paleolit aj zvonka. Táto potreba napodobňovať je cicavcom daná evolúciou.-).
Ale nádejné je,že takýto donebavolajúci nevkus je odporný už aj jeho súkmeňovcom .
Ach,Francúzsko!

Nasleduje Grécko: dnes v noci,pokial som to pochopila,ich im vlastná vláda pár stoviek doviezla komfortne po železnici.
https://www.youtube.com/watch?v=zVZXjr8FquA

Ema

Je tam turecká vlajka a nápisy nie sú v gréčtine.

Jedine že by Merkelbaba dojednala s kámošom Erdoganom dovoz moslimských urezávačov hláv na hranicu s Gréckom, ich peší prechod do Grécka a odtiaľ odvoz do Nemecka, ktoré teraz potrebuje veľa zdatných bojovníkov s koronavírusom.

Na hraniciach s Nemeckom im, samozrejme, zmerajú teplotu. Ručné teplomery ale nemajú správny kaliber a ostré.

Ľubov

Nebola som si istá,prekvapila ma tá železnica.
No,idem pomaly rozhodovať na môj okrsok. Dúfaj v lepšie,čakaj horšie.

Roland Edvardsen

Nuž, ako si sa nakoniec rozhodla? My chodíme voliť vždy poobede (to vieš, doobeda sa varí, obeduje a tak) okolo piatej. Priznám sa, že aj pod vplyvom posledných debát, i tu na Nadhľade, doteraz neviem koho nakoniec hodím. Tiež som nerozhodný, ako ty - asi príliš analyzujeme :-). Milo ma prekvapilo, že viacerí našinci rozmýšľajú pragmaticky a chcú to dať nakoniec SNS, napriek tej anti-propagande a napriek riziku tejto voľby. Ako som už písal, hodím niekoho z dvojice SNS a Smer - to jediné je teraz isté. Pôjdem ešte pomeditovať. :-)

Ľubov

Tak takáto nerozhodná som nikdy nebola. Išla som s tým,že x,alebo y. No,čo Ti budem hovoriť.-),nakoniec som dala hlas z, takže vidíš,sme na tom podobne. Prekvapila ma tlačenica v pomerne malej volebnej miestnosti,evidentne doteraz som v nejakom divnom rozpoložení,chvalabohu,že je po volbách.
K nečakanej atmosfére: už pred pol deviatou tam bol chlapík,evidentne vnútorne rozpoltený ako ja,ale ešte aj niečím predávkovaný a nahlas každému hovoril,že ide o všetko. Boli tam aj ženy s malými deťmi,jedna staršia žena plakala,cítila úzkosť,alebo čo to bolo.
Pár volieb si už pamätám,ale tieto majú nejakú divnú pachuť.

Roland Edvardsen

Áno, ani ja som počas žiadnych volieb nebol tak nerozhodný ako teraz. Veď sme aj mohli vidieť na Nadhľade moju zúfalosť. :-D
Tieto voľby sú naozaj iné, tiež sa mi ťažko rozoberá, prečo...áno, aj ja pociťujem akúsi úzkosť. V r. 2016 to bolo celkom iné...
Ja som volil nakoniec, po hlbšom zamyslení, meditácii, SMER - a som s touto voľbou nateraz veľmi spokojný. Ale budem držať päste, aby sa SNS dostala. Každý kto volil z trojice Smer, ĽSNS a SNS môže mať svedomie čisté. Urobili sme čo sa dalo.

vrbovčan

Smer. A držím palce SNS a Vlasti. Harabin Neharabin. Potrebujeme ich hlasy uplatnené.

Roland Edvardsen

Áno, máš pravdu - Herabin Neharabin, päste treba držať aj Vlasti. Myslel som, že ty budeš hádzať SNS. :-)
Ja si myslím, že Smer bol nateraz najlepšia voľba. Ak bude prvé Oľano, bude to i symbolicky pomyselné víťazstvo kuciakovskej revolúcie, zavŕšenie porážky a pádu Roberta Fica, o ktorom tak snívala korporátna mafia spoza oceánu. Nie ĽSNS, ale Smer bol v tomto úhlavným nepriateľom globalistickej hydry. Aj keď už prehráme vládu, tak aspoň víťazstvom Smeru (a jeho čo možno najväčším percentuálnym ziskom) spôsobíme hydre nejakú tú nepríjemnú bolesť.

vrbovčan

Pamätáme jeho srdce rvúce prejavy o Kompe, keď vykrikoval niekoľko krát po sebe "Posratých 50 miliónov korún". Vtedy mi prvý krát pripomenul Hitlerove prejavy vo veľkých halách so stupňujúcim sa dôrazom hlasom. To bol vraj jeho dobre nacvičený spôsob prejavu s cieľom vyhecovať ľudí.
Matovičov štýl prejavu sa postupne stupňuje až stráca (Matovič) zábrany. Pamätáme tiež jeho výhražné slová na adresu vyšetrovateľov. Veď vtedy ešte aj bol vyšetrovaný pre daňové úniky. Tento týždeň sa vyhrážal prokurátorke, že pokiaľ nestiahne obžalobu na Grendela, po voľbách si to sňou vybaví. Na dnes zvoláva do športovej haly svojich voličov. Mám obavu, že tam predvedie ďalší z jeho Hitlerovských prejavov. On tých ľudí je schopný vyhecovať k fizyckému násiliu. Na statusoch spomína národné povstanie. On fakt týmto posledným vývojom stratil zábrany a už sa nekontroluje. Jeho psychopatia prepukla naplno.
Boh ochraňuj Slovensko.

Roland Edvardsen

Videli ste tie čísla? Katastrofa, nemám teraz viac slov.

vrbovčan

Vyhrala zloba a nenávisť.

Roland Edvardsen

Zlé, úplne celé zle. Kuciakovský Majdan sa nakoniec vydaril. Ale že až takto? Rátal som s tým, ale až takéto zlé čísla pre národné sily som nečakal. Žiaľ, pekne sa ukazuje, ako nám chýba mediálna sila, ako sú weby typu HS slabé a ako strany ako Smer a všeobecne ľudové strany zanedbali mediálnu stránku veci. Niet peňazí, niet zdrojov a národ je slabý.

vrbovčan

Teraz na TA3.

Náhodný okoloidúci

Priebežné výsledky sa dosť odlišujú od exitpollov, ale aj tak si musíme počkať na oficiálne potvrdené čísla a až potom sa jedovať alebo tešiť.
Isté je len jedno - korupcia, proti ktorej naoko bojuje Matovič, nás síce ochudobňuje a brzdí, ale liberalizmus predstavuje smrteľnú hrozbu pre samotnú našu holú existenciu.

Roland Edvardsen

Áno, máš pravdu - Herabin Neharabin, päste treba držať aj Vlasti. Myslel som, že ty budeš hádzať SNS. :-)
Ja si myslím, že Smer bol nateraz najlepšia voľba. Ak bude prvé Oľano, bude to i symbolicky pomyselné víťazstvo kuciakovskej revolúcie, zavŕšenie porážky a pádu Roberta Fica, o ktorom tak snívala korporátna mafia spoza oceánu. Nie ĽSNS, ale Smer bol v tomto úhlavným nepriateľom globalistickej hydry. Aj keď už prehráme vládu, tak aspoň víťazstvom Smeru (a jeho čo možno najväčším percentuálnym ziskom) spôsobíme hydre nejakú tú nepríjemnú bolesť.

Ema

https://www.welt.de/politik/ausland/article206223203/Gewalt-zwischen-Flu...
Hordy islamských agresorov a ich hlavný veliteľ.

Sinuhe

a jeho steatopygickou obdivovateľkou je príznačné a výpovedné: hudba odrhovačka a dej chrapúnsky plytký grc. Keby mal spievať tu, asi by som mal tiež chuť niečo tu podpáliť ... :-(

Ľubov

Hľadám,podľa svojich možností najnovšie informácie,čo sa deje v Grécku a nič!

Dokonca s prekladačom aj po grécky som hľadala . Pozrela som ešte na Vzglad ru a tam čosi je,preklad je taký ,aký je,čo sa dá robiť.
https://vz.ru/news/2020/3/1/1026548.html

Luko

Sestra: Další, prosím.
Doktor: Máte peníze?
Pacient: Nemám.
Doktor: Tak buďte zdravý.

Dusanbe

a bude to naozaj bez zbytocneho cakania, ako to na bilboardoch slubuje cakatel Kiska.

Ema

Sestra (zahuláka): Ďalší!
Pentadoktor (prísne): Peniaze máte?
Pacient (zakríknuto): Nemám.
Pentadoktor (veselo): Tak sa nebojte umierať ©.

(©Čaputa - tá arogantná mrochta z Pinelovej skládky v Pezinku, keby niekto nevedel)

Luko

Vďaka min. práce a soc ... budeme makať až do smrti, ale vďaka min. zdravotníctva to zas až tak dlho nepotrvá :-)

Náhodný okoloidúci

Nepanikárte! Podmienky v našich nemocniciach neprežije žiadny vírus.

mirage

budu mat na recepcii elektronicky poradovnik s displejom s 2 volbami apendix - simulantenbande

nové