Umenie klamať

Tú komédiu som videl asi pred rokom a hneď ma zaujala. Nielen pre svoju zábavnosť (i keď ani tá nie je najhoršia), ale pre svoj námet, základnú myšlienku. Volá sa Umenie klamať

 

Predstavte si fiktívny svet úplne totožný s tým naším, len s jedným rozdielom:

Všetci ľudia tam hovoria len a len pravdu. Úplne všetci, a to vo všetkom, nejestvujú dokonca ani zdvorilostné lži. A každý každému verí na slovo.

Kým prejdem k ďalším detailom, kto si chce film najprv pozrieť, tu sa dá stiahnuť pre akademické účely)

 

 

O čo teda ide?

Hlavná postava je Mark - nezaujímavý pritlstlý niktoš, smoliar vo vzťahoch, s problémami v práci a bez peňazí. Ale práve v najhoršom, možno pod tlakom okolnosti, v ňom nastane akési nepravdepodobné prepnutie neurónov a on na svoje vlastné prekvapenie zrazu dokáže povedať lož. Jeho život, ale aj svet naokolo, to prudko zmení.

Mark teda ako jediný na svete dokáže voľne klamať, a čo je najlepšie: čokoľvek povie, to mu ľudia prirodzene slepo veria. Absolútne nepredpokladajú, že by im niekto mohol klamať, nevedia si lož ani len predstaviť.  

Náš hrdina je v podstate dobrák, má svedomie a nesnaží sa svoje nečakané schopnosti príliš zneužívať, ale ...

Za prvé si vyrieši svoje finančné problémy, pretože jednoducho zahlási banke, že má na konte sumu peňazí, a tá mu verí. Prípadne povie, že má poverenie na prevod peňazí z konta firmy na svoj účet - a inštitúcie mu veria. Tak nejako to bolo - Mark sa stáva bezmedzne bohatý.

Možno by ďalej ani nepokračoval, ale keď mu zomiera matka, chce ju utešiť tvrdením, že život pokračuje aj na druhej strane. Na otázku, odkiaľ to vie, povie, že od boha. Matka zomrie šťastná, ale jeho výrok počujú aj iní a žiadajú, aby im prezradil viac o týchto super nadpozemských veciach. Z Marka sa teda za druhé stáva šíriteľ náboženstva (zrejme prvý v danom svete).

Do tretice je tu fakt, že Mark pracuje ako scenárista filmov. V tom svete sa nakrúcajú len dokumentárne filmy, hrané dokumenty - pravdovravnosť im inak nedovolí. Mark chce ale urobiť kariéru, a tak okorení svoj scenár zopár fantazmagóriami - a všetci sú prekvapení a nadšení. Konečne po tej šedi pravdy šťavnatosť výmyslov, ktorým ale automaticky slepo veria. Chcú od Marka ďalšie a ďalšie fantastické príbehy, a tak on grcia zo seba najhoršie nezmysly a zhovadilosti ako na bežiacom páse. Ale má ohromný úspech, nemá konkurenciu, pretože nik z ľudí toho sveta nemá to svedomie, aby si tak tupo a nehanebne vymýšľal a klamal.

 

To sú základné témy toho filmu.

Neviem, nakoľko scenárista, režisér a hlavný protagonista v jednej osobe, Ricky Gervais,  si bol vedomý analógie so židovstvom, či to myslel len ako zábavu alebo ako varovanie, ale podobnosť je nepochybná. Ten nenápadný príbeh môže byť pre mnohých veľmi inšpiratívny, dokonca aj pre ľudí, čo nad problémom ovládania jedných etník inými už dosť dlho premýšľali.

 

Niekto možno namietne, že v našom svete nie je nik až tak ľahkoverný, ako v danom fiktívnom filmovom - ale to je naivné. Samozrejme, komédia je posunutá do ľahkej formy, aby bola pointa pochopiteľná čo najširšiemu publiku - ale rozdiel medzi "klamárom" a "pravdovravným",  ako bol vo filme, je analogicky rovnako veľký aj v našej realite. Len je to na inej úrovni.

Je to vidno na príklade kultúry starého chaldejského typu:

Kým normálny človek hovorí, aby odovzdal fakty, chaldejec hovorí, aby partnera ovplyvnil, aby vzbudil emócie. Kým normálny človek hľadá cestu riešenia problému, chaldejec hľadá spôsob, ako zo situácie vyťažiť. Kým normálny človek vkladá do dialógu úprimnosť a svoje skutočné hodnotenia, chaldejec pokrytecky klame, často aj keď to nemá žiaden priamy účel - ide akoby o tréning, o neustále tvorenie hmly. Kým normálny človek často otvára pri dialógu kontakt na svoje vnútro, chaldejec neodkrýva nič, ale sa zásadne snaží vniknúť do vnútra oponenta, a tak ho kontrolovať až hypnotizovať.

 

Potom sa nemožno čudovať, že veci sú také, aké sú. Ako vo filme.

Nemožno sa čudovať, že financie ovláda jeden typ ľudí.

Nemožno sa čudovať, že náboženstvá ovláda jeden typ ľudí.

A nemožno sa čudovať, že masmédia, tie umelecké aj tie spravodajské, ovláda jeden typ ľudí.

 

O tomto ten tisícročný konflikt je.

Nie je o mentálnej sile samej, ale je hlavne o temnom umení zamerania tejto  sily. Kto to nedokáže, kto nemá hlboké spojenia dostatočne flexibilné, ale má ich zviazané naivnou ľahkovernosťou, otrockou morálkou, kto nepozná, či dokonca neverí v zlo  - ten nemá nádej v tom konflikte obstáť.

 

 

 

 
5
Ľubov

Ťa Norman asi nejaká múza kopla,lebo najmä posledné tri články sú ...ako to povedať,sedia.
Fakt dobré.
Naviac inšpirujú.Každého inak,to je jasné:).Mňa pri mojej silnej predstavivosti tiež.
Možno sa začnú meniť aj fyzicky.Preto som sem včera dala foto detail Brzezinského.Možno v ich prítomnosti sa v jedle začnú objavovať červy,vieme to jednoznačne vylúčiť?
Veď už aj Príroda musí vidieť,že žiť s týmto druhom je pre nás zničujúce.

Norman

Prepáč, na aké weby to ešte chodíš? :)
Čo sa týka fyzického menenia, je to práve horšie - nositelia infektu sú čoraz nerozlíšiteľnejší. To bývalo, ale vred praskol a infekcia je už priamo v krvi národov.

Ľubov

A pritom som opísala jednu reálnu príhodu,ktorej som bola dokonca svedkom.Tie červy boli v polievke,chlebe,boli sme zdesení.Pri tej čistote a hygiene v kuchyni,čo tam bola si to neviem dodnes vysvetliť. Prítomný bol jeden známy kohen,nesmierne nadutý.
Ja na ezo nechodím ,kamarátky mám už len dve,lebo som to musela selektovať:dobroserky a fusofóbky von,takže tak. A tie dve,hej,máš pravdu,sú to pohanky.Ale zas politicky im to myslí.

Kolodej

sa blysne na odpadlíckom webe kobákov :D Inak, práve tu tak sedím, čítam tie tvoje riadky Norman a prichádzam na to, že po 2-3 rokoch študovania ľudí a po prekuknutí pozadia kobákov ti vlastne dávam úplne za pravdu. Je to vo svojej podstate tak jednoduché, až je tomu ťažko uveriť. Stačí im len tú moc nedať.

Norman

veci sú naozaj jednoduché. Treba len viac sebadôvery. Veľa sebadôvery.

Čo sa týka kob a levanet, nechcem byť radikálny. Snažia sa veci robiť tak, ako najlepšie vedia. Základný problém je, že sa spoliehajú na niečo cudzie (lebo rusko je iné) a neoverené v praxi. Majú sa spoliehať, všetci tí ľudia, na seba.

Ľubov

a všetko ok! Hej,sporadicky sa budeme,dúfam,ešte dlho stretávať:). Pretože sme -v odboji,aj keď to,čo si dokázal Ty,na to nemám.

Mne najviac vyhovuje,čo neviem,či Hájek,alebo Kašparú nazýva "malým,denným odbojom" voči systému.Väčinou mi to príde samé oproti,napr.teraz plno kníh a informácií o Uhorsku,lepšie povedané o tej jeho severnej časti,Slovensku a o pravdivom obraze jeho postavenia v ňom.Konkrétne 17.storočie,pretože je celé o protitureckom odboji.Málo o sebe vieme.Očakávam návrat ,či renesanciu "uhorskej vzájomnosti".

Viem,že Teba dlhodobo zaújma zdravotníctvo a školstvo.Rada by som vedela,čo si pán Janco myslí o aktivitách V.Bereša z novej strany Naj.Vo včerajšej Infovojne si ho môžeš vypočuť.Dobre sa to počúva,nebuďme hneď kritickí.

Kolodej

pred mesiacom či dvoma som si uvedomil, že keď chcem vo vlastnej krajine urobiť niečo pre vlastný národ, musím byť v ilegalite a odboji :))))
Budeme sa dlho vídať. Tak to vidím. Info je treba zdieľať. Odhaľovanie manipulácií rovnako.
Ja verím, že aj s Maďarmi nájdeme cestu k sebe. Keď pochopíme, že aj oni, aj my, sme domáci. Sedliaci ako písal grigorij kedysi. Len si spomenúť na to, že sme sedliaci a nikto nikoho odnikiaľ nevytláčal - len nám menili jazyky a zvyky - a aj oni, aj my, sme tu boli vždy.
No viem že Jancovci robia poradcu lsns pre oblast zdravotníctva ;)
Naj? Beres? To meno mi príde - no pozriem na nich určite :)

Kolodej

to je asi najdôležitejšie.
Kob a levanet :) ... skoč si počítať na úvodnú stránku dvtr.eu - odpadlícky web :) - a zistíš, že vôbec nie sú to, na čo sa tvária. Chaldejskí sú to. Tí istí, čo sú za scientológiou, za školami menežmentu, za všetkými náboženstvami ... Tí, o ktorých píšeš veľa hehe :)
A leva - to je sebranka od Chobota a Marného - ak ti to niečo hovorí :D A tiež Chaldejskí - no vlastne celá ezo-scéna je tým prelezená. Od kedy majú výstupy z googla, sú prefíkanejší. Napr. české hnutie workout kompletne prebrali scientológovia. Ta tak :) Snáď aj z teba sa nevykľuje zberač adries :))))

Norman

Ja sa naozaj moc menám a osobám nevenujem, Chobot mi niečo hovorí ... chápem, hrúza:-)
To dvtr.eu je tvoja práca, to je to, čo spomína Ľuba, že si dosiahol? Vážne sa pýtam, ja som zvedavý človek a zaujíma ma, čo sa kde deje.
Ja tieto veci vidím tak, že takéto nové ideológie vznikajú aj samostatne, ale tým, že je to nové, naberá to ľahko omyly z okolia, a zámerné manipulácie. Tak, ako sa na tej dvtr.eu spomína vplyv islamu či Bnai brith na Kob - pôvodne to tam možno nebolo, ale je ľahko možné, že tam dnes sú. Ale to sa týka akejkoľvek novej školy a sekty.
Ale za najdôležitejšie považujem fakt, že Kob nemá nič spoločné so zdravým Ruskom dnešnej doby. Je to sekta.

Bohužiaľ, je pravda, že na webe, a ZÁKONITE ešte viac medzi alternatívou, je kopa spasiteľov a ľudí, čo sú si istí, že ich úloha v histórii je veľká, alebo minimálne že objavili niečo, čo ešte nik nepochopil. Prípadne, že majú nejaký unikátny spôsob myslenia, alebo ich pánboh tak nejako poveril, to je asi najhorší omyl, aký môže byť, pocit neomylnosti či dokonca nadradenosti voči tým, ktorým akože pomáha a radí (hm, nebudem nikoho menovať, ale ty si jedného takého spomenul, ja mená tých bláznov nezbieram).
A to hovorím len o politike či spoločnosti všeobecne, k tomu ešte je ďalšia kopa náboženských fanatikov a vizionárov transcendentných svetov. Ako sa hovorí aj v tradícii: človek aby s lampou hľadal triezvych medzi opitými.

Tu na našom webe je kľud. Adressy sú naozaj len vtip, také niečo nik nepotrebuje. Nie, tu je teraz dobré prostredie.:)

Kolodej

tak by som to nenazval - nazval by som sa čitateľom :) - a hlavne "rozkrytie" bolo spoločnou prácou tých, čo tam ostali. Išlo to postupne. Ja som mal výhodu v tom, že som ich sledoval už cca 3-4 roky, takže rozpory medzi proklamovaným a realizovaným mi boli zrejmé čoraz viac. Pohoreli na 1. slovenskej republike heche - tam to začalo praskať. A potom sa to už valilo. Dokonca jeden ezoterik práskol totožnosť druhého ezoterika - no komédia.
Samotná stránka dvtr.eu patrí podobnému nadšencovi, kt. najprv iniciatívne - z presvedčenia - naprogramoval celé dvtr do html kódu a urobil z neho webovú knihu. Keď boli na leva diskusii problémy s "trolmi" - asi pred 2 rokmi, ponúkol im priestor na diskusiu na svojich stránkach. Nebyť jeho, asi sa tá špina až tak nerozleje. Fajn chlapík inak. Jeden z tých triezvych. Vlastne tam sú skoro všetci triezvy, okrem občasných návštev ezoterikov. A školiteľov od rona hubarda - no spasitelia kde sa pozrieš.
Dobré prostredie? Ok, keď vravíš :D

Norman

som samozrejme pozrel dnes levanet, naozaj po dlhšom čase, preto píšem, že v diskusiach sa tam ľudia stále o čosi snažia.
Je vidno, že medzi ľuďmi vôla je, a je jej čoraz viac. Aj skúseností máme všetci čoraz viac.
Škoda, že to všetko ZATIAĽ nie je skoncentrované viac ani nie do jednej stránky, ale do viacerých, ktoré by si rozumeli. I keď si rozumieme čoraz viac.
A ešte väčšia, že to nie je podchytené v reále nejakou politickou silou, stranou. Tiež ZATIAĽ. Tie strany, ktoré sú, proste nespĺňajú požiadavky slovenskej webovej populácie.

Samozrejme, na realitu treba peniaze a nie že my tie peniaze nemáme, ale Slovensko, očividne, ZATIAĽ tie peniaze nie je ochotné investovať do týchto vecí. No, bol veľmi dobrý experiment Slobodného vysielača, veľmi dobrý a Lichtner musí byť obdivuhodne húževnatý chlap, ale ten projekt aj ukázal, že TOTO sa zbierkami nerieši a nevyrieši.

No, to som sa zas moc zapozeral to trúby budúcnosti. Čo sa týka vonkajších dejov, som nie jediný teraz formálne netrpezlivý, ale aj keď teda je Slovensko nezrelé ako zelený citrón, nič fatálne sa nedeje. nejaké veci prebehnú v USA, Nemecku, Francúzsku - a my sa potom zvezieme. Akurát, že je lepšie robiť veci sami a nedostávať zas len odpad. Potom nech sa všetci tí pasívni ľudia nečudujú, že budú zas odrbaní, ako po roku 1989, keď boli stáda rovnako pasívne a následne okradnuté na kosť.

Kolodej

... no mne to tak príde, že ľudia tam sú názorovo veľmi blízko ľuďom tu, ja to vnímam že už si celkom rozumieme :D
A to, čo píšeš o leva - no práve to je ten problém - háčiky a udičky najrôznejšieho druhu. Hľadáš niečo o dávnych Slovenoch? Nech sa páči védy, tartária .... hľadáš niečo s nádychom mystiky? .. nech sa páči, chobot, prvopodstata, ... niečo kvázi viac vedecké? ... leva, kob ...
je nutné to rozširovať. Poznatky o rôznych návnadách. O chaldejskích a ich weboch. Ľudí to demotivuje po prezretí. Na druhej strane sa im ostražitosť zvýši o 500% - ak to prekuknú.

Náhodný okoloidúci

Dosť často čítam články a diskusiu na levanete a mám z toho podobné pocity.
Samotná ich "dostatočne všeobecná teória riadenia" a "koncepcija obščestvenoj bezopasnosti" v princípe nemusia byť zlé veci, je dobre, keď spoločnosť má vytvorený nejaký myšlienkový rámec svojho rozvoja a keď sú ľudia politicky gramotní, a ani najmene nemusí vadiť, že to prišlo z Ruska, skôr naopak. Spomeňme si na 8. máj 2015 na Slavíne, keď dav volal "Rossija, Rossija" a Sergej Viktorovič mal v očiach slzy dojatia. Zaujímavé je to ich známe mozaikové videnie sveta, kde veci do seba zapadajú a funguje karmický zákon príčiny a následku, miesto kaleidoskopického videnia navzájom nesúvisiacich chaotických obrazcov. Potiaľto to je v poriadku.
Problém sú práve tí ľudia, ktorí sa toho na levanete chytili. Sú inteligentní, myslia to dobre a chcú, aby veci fungovali, sme s nimi tak trochu na jednej strane barikády, ale problém je v tom, že sa správajú ako ezoterická dogmatická náboženská sekta a fungujú na princípe "komnaty ozveny".
https://cs.wikipedia.org/wiki/Komnata_ozv%C4%9Bn
Čím šialenejšia, nereálnejšia a nezmyselnejšia teória, tým lepšie. Stačilo mi, keď som čítal, ako úplne vážne rozoberajú "teóriu dutej zeme" alebo paškvil známy ako "slovansko-árijské védy", čo by mohol byť učebnicový príklad ako sa dá najlepšie zdiskreditovať myšlienka Slovanstva. Prípadne keď presne vedia, čo chce a čo nechce ten ich "globálny prediktor", ako keby s ním chodili na pivo. To už je za hranicou zdravého rozumu. Takisto ich odvodzovanie pôvodu rôznych siekt a mocenských skupín od Atlantídy, aj keď už Platónov žiak Aristoteles potvrdil, že mýtus o Atlantíde bol myslený len ako metaforický obraz upadajúcich mravov spoločnosti a nie ako opis skutočnej krajiny.
Ešte k tým dávnym Slovenom - každý staroveký nápis prisudzujú starým Slovenom a je jedno, či je starogrécky, chetitský alebo neindoeurópsky etruský. Večné vyplakávanie, ako nám Slovenom všetci krivdia, ako nás chcú obrať o naše dejiny, ako nás všetci utláčajú a zatajujú... Koho mi len táto večná ukrivdenosť pripomína...? :D Ale že oni vykrádajú dejiny Grékov, Chetitov a Etruskov - to im nevadí.
Takže - prečítať, ale nenaletieť.

Aman Againsttime

Ja len, že sa podpisujem pod to, čo si napísal. Na mňa je to až príliš iracionálne a nevedecké, a preto mám problém také niečo podporiť. Jeden z dôvodov prečo ma nikdy tieto ruské weby veľmi nebrali sú práve tieto prehnané konšpirologické a ezoterické tendencie. Na typy ako som ja to pôsobí jednoznačne odstredivo. Hnutie, ktoré chce niečo presadiť musí byť zakotvené v realite. Nemám už viac čo k tomu dodať.

Náhodný okoloidúci

Celé storočia sme indoktrinovaní iracionalitou. Z našej pôvodnej iracionality sa toho veľa nezachovalo, ale tá aspoň odrážala skutočné prírodné deje a personifikovala ich. Potom nastalo viac ako tisícročné obdobie indoktrinácie blízkovýchodnou iracionalitou ťažkého kalibru a to trvá doteraz. Náš prvý prezident bol farár, naši starí rodičia bez kostola nedokázali žiť a všetky blízkovýchodné bludy a mýty brali doslovne, my vyrastajúci v socíku sme od toho našťastie boli v značnej miere ušetrení a uchránení, ale naša najmladšia generácia je už aj v škole opäť indoktrinovaná ťažkou blízkovýchodnou iracionalitou a bláznivé filmy a seriály v telke decká racionálnemu mysleniu nenaučia, skôr naopak, ešte viac ich dopletú.
Iracionalitu na levanete dokážem odfiltrovať a niekedy je dokonca celkom zábavné čítať, ako sa vyznávači ťažkej iracionality oháňajú "zdravým rozumom".
Mne tam vadí neskutočná arogancia až bohorovnosť niektorých osôb, zvlášť tamojšieho admina, ale občas sa tam dajú nájsť zaujímavé a podnetné články a preklady, prípadne odkazy, ktoré sa oplatí prečítať.
A čo sa týka Teba, nepoznáš azbuku, preto máš strach z ruštiny a ruského sveta :)

Norman

Ktovie, koľko ľudí na levanete ovláda ruštinu lepšie, ako Aman. Mám obavu, že ani tí prekladatelia ju moc neovládajú. Alebo neovládajú prekladanie :-)
Podľa mňa je ruská kultúra iná ako naša a málokto z tunajších naozaj pozná jej sily a jej slabosti. Usudzujem podľa seba, ale vážne si myslím, že len málo ľudí tu naozaj chápe Rusko. Predstavu má každý, to áno, mnohí majú pozitívny postoj, majú to radi, zvlášť teraz - ale podľa mňa ich nepoznajú naozaj, zvlášť po poslednom dynamickom vývoji. Ja ich uznávam ako určitú formu normanskej civilizácie (Pre istotu ešte raz dodávam - ja Rusko a Rusov nepoznám naozaj a myslím, že im nerozumiem - mám dojem že rozumiem len tomu, že v takej odlišnej krajine je z geopolitických dôvodov zaručene iná mentalita, ako u nás ).

Ale 8. mája 2015 som na Slavíne bol. Kričali sme Rosija a bola to sila - aspoň raz za čas treba byť na silnejšej strane. Je to fajn pocit. Keby sa vtedy náhodou ozval niektorý z mlčaicich pičuzov, (neboli sme totiž v tej hlanej strednej skupine) bola by ešte lepšia sranda:-)) Ale neozval sa - na mňa sa stačí pozrieť a všetci sa boja :-)

pre zábavu
toto z levanetu je naozaj príliš
http://leva-net.webnode.cz/products/atlanticka-predhistoria-otroctva-suc...
to tam dáva všetko ten istý admin, alebo je tam nejaká schiza?

Náhodný okoloidúci

Neuveriteľné, čo všetko dokážu posplietať dokopy a brať vážne.
Každú chvíľu sa tam omieľa Noemova archa, aj keď je jasne dokázané, že biblická povesť o potope sveta je plagiát babylonskej akkadskej povesti, tá je plagiátom sumerskej povesti a tá je plagiátom povesti predsumerskej kultúry z oblasti Al Ubajd, ktorú možno tvorili predkovia Dravidov predtým, ako sa presunuli na územie dnešnej Indie. A povesť zrejme vznikla v záplavovej oblasti Mezopotámie, kde o každoročné "potopy sveta" nebola núdza.

Platónovej povesti o Atlantíde sa chytili novodobí spisovatelia a "záhadológovia", aby z toho niečo pre seba vytrieskali, a ako vidím a čítam, ľudia sú schopní zožrať naozaj všetko, aj s navijákom a takto udržiavajú výmysly pri živote. Spolužiak na VŠ mi o jednej našej spolužiačke tvrdil, že je to potomok preživších z Atlantídy a usudzoval tak podľa tvaru prstov na nohách :D Nohy mala pekné, ale nech som na ne (samozrejme, nenápadne) čumel koľko sa dalo, nič podozrivé som si aj napriek jeho vysvetľovaniu nevšimol.
To, že u nejakého mýtu sa potvrdí reálny základ (napríklad objavenie Tróje podľa Homérovych bájí), ešte neznamená, že všetky mýty majú reálny základ. A práve toto ktosi nedokáže pochopiť.

P.S. Netreba byť na silnejšej strane, treba byť na strane pravdy a spravodlivosti. V prípade Slavína to bolo aj-aj.

Norman

Ja nechcem levanet ako celok hodnotiť, no, hm.
Ale pred časom sme hodnotili len a len ten (pseudo) racionalizmus tej Kob. To, že je falošný.
Ak sa medzičasom zahltili týmto klasickým webovým "esoterickým" odpadom, je to len dôkaz, ako bola a je ich racionalita len hraná a ako im žiaden kob so svojim "najvyšším riadením" nepomohol.

Aby som bol ale presný, napríklad ja osobne tieto témy starých mýtov nezavrhujem, skôr naopak, veľmi ma zaujímajú a hľadám v nich obsah. Ale tu platí to, čo dobre vystihuje spomínaný Ján Kozák - že pôvodné také to abstraktné myslenie a výklad mýtov nedokáže prízemná mechanicky mysliaca myseľ pochopiť a pracovať s ním na tej "duchovnej" úrovni, vie ho iba brať doslovne, napasovať ho "do hmoty", do konkrétnej reality, ku ktorej si musí vymyslieť aj to, aké sochy stáli v hlavnom chráme nejakej Atlantídy a podobne. Títo ľudia doslovne ničia a dehonestujú staré mýty.

Ovšem to už sme v problematike nie že nejakého neschopného iracionálneho myslenia, ale chorobnej potreby zámerného úniku z reálneho sveta do sveta fantázie. Každý človek v jadre rozmýšľa racionálne, ale táto základná racionalita je u väčšiny prehlušená túžbou byť v úplne inom svete. Naozaj u väčšiny, väčšina ľudstva je evidentne hlboko nešťastná z reality sveta a nedokážu v nej vydržať bez každodennej dávky drogy. Akéhokoľvek druhu drogy.
Realita sveta pritom naozaj nie je najlepšia, podľa uhla pohľadu sa dá považovať aj za tragickú - ale podobné zbabelé únikové fantazmagorenia sú nehodné dôstojnej mysliacej bytosti.

Aman Againsttime

Ja ruštinu a azbuku neovládam vôbec. Povedal by som, že len málo z tých narodených po 89-tom ovláda tento jazyk, keďže systém momentálne preferuje angličtinu a ako druhý jazyk si väčšina študentov volí nemčinu (ktorú je tiež veľmi praktické ovládať - najmä v našich končinách). Ja som študoval angličtinu a nemčinu (trošičku i franzúštinu a latinu), ale fluentný som len v angličtine (btw, náš školský systém vás veru fluentným v jazyku nespraví. Výučba jazykov je tu vskutku tragická).

Momentálny plán u mňa je zdokonaliť sa v nemčine (na strednej som ju neznášal, pretože mi prišla príliš "technická" a preferoval som predsa len voľnejšiu angličtinu. Navyše mal som také tie hlúpe predsudky o nemčine, s ktorými sa bežne stretávame. Ono je to vlastne tiež i záležitosť "anti-naci" propagandy (áno, ja som ako decko tiež nebol imúnny. Chce to svoj čas). Ale páčili sa mi Rammstein a neskôr som objavil gothicmetalovú Lacrimosu:https://www.youtube.com/watch?v=Tmqbe5LJXJs a postupne skrz hudbu zistil, že i nemčina môže byť "krásna a lyrická" :-))

Norman

Nik v detstve nemôže byť imúnny pred propagandou. ( Pritom rozdieľ medzi oficiálnym ideologickým klamstvom a pravdou je taký veľký, že každý si vlastne pamätá na dobu, keď začal tu pravdu objavovať a potom aj rýchlo objavil, lebo ono to potom rýchlo dáva zmysel).

Aj za socíku bola medzi jazykmi preferovaná mládežou angličtina - aj keď ju učili len na gymnáziu. Bolo ťažko aj zohnať nejaké učebnice - i keď nejaké pre začiatočníkov sme mali napodiv doma, stále sa čosi vydávalo. Ale na strednej sa každý išiel doslovne udrbať len za anglickou muzikou, samozrejme. Ten jazyk teda ovládal čo len na základnej úrovni málokto, ale každý bol jeho frázami nadšený (výsledok socialistických zavretých hraníc)

S nemčinou to bolo trocha iné, tej bolo formálne viac, kvôli Východnému Nemecku NDR. Aj na základnej škole sa u nás vyučovala v nepovinných jazykových krúžkoch, na strednej sme ju mali myslím všetky 4 roky ako cudzí jazyk (ruština bola samozrejme tiež, ale to sa tak nejak ako jazyk nebralo, to bola sama básnička, literatúra a texty, menej gramatiky a podobných jazykových mučení, ruština sa vnimala len ako také nechutné zbytočné ideologicko kultúrne otravovanie:) - ale presne ako píšeš, človek k Nemčine nemal vzťah, vôbec si už nepamätám ani na jeden moment, čo sme sa učili, - človek sa sústredil na angličtinu a čo len trocha sa venovať nemčine sa zdalo kontraproduktívne. Určite v tom postoji boli tie roky anti naci propagandy (tie hroooznéééé zločiny Nemcov aj na Slovensku, to bolo predsa jasné, ako nič iné nechcú, len nás zožrať), ale aj rovnako večné hlavne čecháčkovské dehonestovanie Nemcov na každom kroku, potom tie večné predsudky, ako sú chladní, nehumorní, krutí, neflexibilní, tak či onak obmedzení, upätí, disciplinovaní a bohvie čo ešte. (mnohí si to myslia doteraz a Češi v tom aj pokračujú doteraz).
Takže sa Nemčinu na strednej nik, vrátane mňa, neučil (i keď ja som mal nejaký rok ešte zo základky, ale považoval som to za všetko, čo mi treba).
Pritom jediná západná televízia vtedy bola rakúska či nemecká. Ale ešte aj vzdelaní ľudia na to síce čumeli, západ nekriticky žrali, ale sa to neučili. Jazyk nacistov, eee.

Ergo - ani v tomto sa medzi socializmom a postsocializmom nič moc nezmenilo :-))

Ľubov

pretože v archíve sú články,stovky, aj z roku 2011 a majú iný štýl.Niektoré čítam dodnes,sú dobré.
K rozkolu prišlo asi tak v roku 2014,hej,súvisí to s kobylkami.

Nevadí,zase sme o niečo múdrejší a ostražitejší.A tiež, skoro som zabudla,zakazovali nám alkohol,úplná prohibícia:(.
Rozlúčim sa so zdravou drzosťou " Na Hromnice,o dva deci více! "

Náhodný okoloidúci

Dajú sa tam nájsť naozaj hodnotné staršie články, doteraz aktuálne, aj Pjakinove besedy si občas rád pozriem. Ale to, čím je teraz levanet zamorený, sa už nedá označiť ani len za poctivé konšpiračné teórie, to už je naozaj len ezoterický odpad.
Mne sa náš svet taký aký je zdá dostatočne zaujímavý a neprebádaný, nepotrebujem fantazmagórie.

P.S. Ľubov, a poštu nečítaš?

Náhodný okoloidúci

Niekoľkokrát sme na Nadhľade spomínali "slovansko-árijské védy", tu je Žiarislavov triezvy názor:
http://www.rodnacesta.sk/RC.slovanstvo.fantastika.htm

Norman

Žiarislav má zdravý inštinkt a racio. Je to navyše zrejme seriózny experimentátor na poli duchovna. Podľa mňa najlepšia voľba pre tých, čo hladajú osobnú silu, čo sa trápia a vzdychajú nad situáciou. On hľadá autentické zdravé Slovensko, nie to fiktívne vytvorené západnými falošnými kronikármi, ani to vytvorené niektorými pomýlenými a zapredanými mestskými buditeľmi 19 storočia, nie nepodobnými tým dnešným "esoterickým" úchylom.

"V Moskve som videl, ako tam ktosi predviedol akýsi kulturistický tanec a svoje „číslo“ sprevádzala z magnetofónu hudba v rytme techno, a keď to označil za slovanské umenie, tak mu zatlieskali."

Pripomína mi to tých, čo hrajú dementnú heavy-metal kakofóniu, majú oholenú lebku, sú potetovaní, nosia britské či americké bombery a vydávajú to za niečo, za čo by ich nemecký dôstojník či robotník alebo šlachtic poslal bezpochyby do blázinca. Títo umelo a zámerne vytvorení skinheadi už síce vďaka osvete dosť vykapali, respektíve sa posunuli tam, kam patria, ale systém generuje nové podobné pasce, do ktorých chce mladých zavrieť, zmrzačiť.

Náhodný okoloidúci

Žiarislav je poctivý v tom zmysle, že nevydáva svoju tvorbu ako celok za autentické dedičstvo, ale snaží sa zachytiť to, čo sa zachovalo z našej minulosti a odolalo cudzím ideológiám, snaží sa zistiť skutočný význam starých sviatkov a obradov bez skresľovania výkladom cudzích ideológov a na to nadviazať, pričom poctivo uvádza, čo z toho je to staré pôvodné a čo je neho vlastná nadstavba. Pôsobí síce ako exot v tomto umelo pretváranom svete, ale má moje silné sympatie a fandím mu. A má rozumné názory, tesať do kameňa.

Ľubov

https://www.youtube.com/watch?v=3aE94unNkq4

Piťha je veľmi šibalské priezvisko,aspoň tak znie a tak sa volá tento starý kňaz,páči sa mi,čo hovorí .Mám pocit,že sa celkom vhodne dopĺňa s Janom Kozákom.

Aman Againsttime

Piťha síce patrí k tomu lepšiemu, čo kresťanská scéna ponúka, ale pre mňa je stále príliš spútaný okovami svojej (už dávno prekonanej) ideológie. Neviem, ale na kresťanskej scéne dnes možno nájsť len veľmi málo skutočne zaujímavých, originálnych mysliteľov - aspoň môj dojem nie je zrovna najlepší. Preč sú už časy takých výnimočných teológov ako bol napr. tento pán: https://sk.wikipedia.org/wiki/Adolf_von_Harnack

Teraz práve pozerám rozhovor s Ann Coulter ("Trumpova kňažka") o slobodných mamičkách a tom ako ich dnešná zvrhlá kultúra rada propaguje: https://www.youtube.com/watch?v=166M75mSfKE
Okrem toho, že je zase sranda sledovať "triggering" týchto pokryteckých, vypatlaných feministických kráv v publiku, tak najviac ma zaujal ten katolícky kňaz, ktorému musela Coulter položiť otázku "kto je tu vlastne kresťaň"? Opäť ďalšia pekná ukážka v akých sračkách je dnešné mainstreamové kresťanstvo a ako je miestami nerozlíšiteľné od kultúrneho marxizmu. Chce to ďalšiu reformáciu. :-)

Grigoriy-Ilmoran

Keby naozaj neexistovalo na tejto planéte jedno diabolské CENTRUM, centrum podvodu a klamstva, centrum manipulácie, dobre organizované a financované, keby to všetko bola len konšpiračná teória, ako by potom mohla byť tá zázračná, všadeprítomná zhoda názorov všetkých hoštaplerov sveta na všetky otázky a problémy, ktoré trápia ľudstvo?
Nech je hoštapler kdekoľvek na tomto svete, či v Medzilaborciach, či v Bratislave alebo v New Yorku, vždy bude ako naprogramovaný žvástať tie isté žvasty: Putin je zločinec, Slovensko musí zbrojiť, do Európy treba priniesť čo najviac černochov, Pussy Riot sú bojovníci za ľudské práva a slobodu prejavu, maďarská národná banka musí byt nezávislá od maďarskej vlády, homosexuáli sú prenasledovaní a diskriminovaní lebo niektorí ľudia nechcú, aby sa verejne pretŕčali na našich uliciach...

Zamyslite sa. Ako sa jeden normálny užitočný človek na Slovensku, človek, ktorý chce prežiť ľudsky autentický život zasvätený užitočnej práci, rodine a iným vyšším hodnotám, vobec dostane k takej veci, aby špekuloval nad tým, že Orbán, rešpektujúc vôľu svojho ľudu a zdravý rozum nechce černochov v Maďarsku?
Kto mu to dal do hlavy, a aký cieľ sleduje?

Prečo nejakého dvadsaťročného hlupáka z Popradu, parazita, ktorému sa nechce pracovať, má nízku inteligenciu, a preto sa dal na štúdium politológie alebo občianskeho aktivizmu na nejakej potratovej univerzite v Žarnovici, (ktorú my musíme platiť) prečo takého trápi otázka Krymu alebo otázka ľudských práv v Číne? Kto ho za také niečo platí? Prečo je posadnutý démonizáciu Ruska, a chce, aby sme išli znovu zabíjať Rusov?
Zamyslite sa, koľko storočí by muselo prejsť, aby jedného normálneho človeka na Slovensku vobec napadlo rozmýšľať nad tzv. nezávislosťou maďarskej národnej banky? Niekomu však taká nezávislosť z akýchsi nám neznámych príčin leźí na srdci, a chce nás oklamať, chce aby sme jemu pomohli získať kontrolu nad maďarskou bankou, nad životnou silou maďarského národa. Zrejme ide o nejakého internacionalneho parazita. Kontrola maďarskej banky parazitom je potom tá jej nezávislosť?
Rozumie tomu niekto?

Ako nejaký pripečený hňup, novinárik v Markíze alebo v RTV: môže presne vedieť, čo môže v správach zo sveta povedať, a čo ma zatajiť? Ako je možné, že bez KOORDINÁTORA sú všetci z nich rovnakí, že žvastajú presne tie iste veci, že sú takí koordinovaní?

Musí predsa existovať jedno svetové CENTRUM klamstva a podvodu.

buko

myslim ze je to trocha inak: fenomen umeleho socialneho konstruktu tzv. "zidovstva" (aby som pouzil progresivny newspeak) nie je v tom ze len oni vedia klamat a vsetci ostatni su v tom nevinne.

Fenomen je v tom, ze oni su nauceni a naprogramovani vyniknut a maju pri tom celu a plnu podporu svojej komunity. Funguje to tak, ze odkukaju od gojov nejaku ludsku cinnost a snazia sa ju vypilovat do dokonalosti. Takto pomocou metody neustalej pomoci a podstrkavania komunity, ako aj pouzitim zdenenych ci naucenych vlastnosti sa skor ci neskor dostanu do popredia v akejkolvek ludskej cinnosti uz len z dovodu ze protistrana je sice vacsinova, ale rozdrobena a nesudrzna.

Moze sa to prejavit aj v dobrom - vedci, sachisti, hudobni virtuozi - tu sa neda klamat a podvadzat.

Aj v zlom - bankari, politici, masmedialni manipulatori - tu sa praveze klamat a podvadzat musi.

Problem je v tom, ze kym gojom sa klamanie a podvadzanie zakazuje moralnymi, socialnymi a nabozenskymi normami.
Chaldejcom, ako ich nazyvas, sa klamanie a podvadzanie gojov nezakazuje - nasledne tvoj clanok triafa klinec po hlavicke.. :)

Norman

Buko, ty si náš priateľ a ja sa vždy pýtam, ako možno priateľovi pomôcť.
Zvlášť, keď je to beloch, čistokrvný klasický "gój".
Takže ty si myslíš, že sa snažia nejakú činnosť "vypilovat do dokonalosti". A vďaka pomoci svojej komunity - zrejme myslíš ale férovej pomoci, sa dostanú do popredia, k moci.
Poctivou prácou, že (aasi ako naši privatizéri)
Talentom - veď nie sme rasisti, ale židia majú proste talent- to vie každý, hlavne ten, čo v živote žida nevidel.
Ale nečudujem sa tvojmu postoju, ak si naozaj myslíš, že vo vede sa "neda klamat a podvadzat". A virtuozita? Pokiaľ ja viem, do začiatku 20. storočia boli židia etnikum bez vážnej hudby a potom mali už kúpené všetky divadlá a opery - asi tam je tá virtuozita skrytá. A čo sa týka šachu - je pravda, že tento druh zápolenia je blízky mentálnemu boju, teda tomu, na čo je daná kultúra špecializovaná, teda mentálnemu ovládnutia protivníka, o čom je aj celý ten článok - ale ver mi, ak si myslíš, že na šachových kolbištiach sa bojuje iba férovo a priamo, že tie dlhodobé výsledky nei sú dané mnohými inými parametrami - tak sa mýliš.

Poviem ti ešte takú hierarchiu gójskeho myslenia. Nebudem ťa presviedčať, ale takto to pokračuje.
1. Židia už prakticky nejestvujú, je ich málo a sú radi, že majú trocha pokoj...
Keď ich presvedčíš, že židovstvo jestvuje dosť rozsiahlo
2. Ešte jestvujú ako tak vplyvné komunity, ale starajú sa len o seba, lebo ich vždy prenasledovali, preto si zaslúžia prísnu ochranu a privilégia
Keď ho presvedčíš, že je to omyl či lož
3. Je proti nim veľa závisti, ale ich určitá moc je daná tvrdou poctivou prácou
Keď sa spýtaš na príklad komunity tvrdo pracujúcich, dostane sa odpoveď
4. Tak dobre, nemusia tak pracovať, lebo sú talentovaní
Keď povieš, že je to za prvé ťažký rasizmus, za druhé lož, o čom svedčí priemer židov (nie vybrané výnimky)
5. Je to pôsobením a podporou komunity
U nás sa ale podobná podpora komunity našej strane nazýva fašizmus - ale u nich je to dovolené, že, lebo ... Prečo vlastne?
Lebo sú ako profesionálni hráči pokra, s cinknutými kartami. Ale aj keď karty nie sú falošné (niekedy nie sú) aj vtedy ten, čo sa špecializuje, naivného outsidera odrbe tak, že ten potom vyzerá ako hlupák.

Grigoriy-Ilmoran

Ak človek nechtiac stúpi na trhovisku cudzincovi na nohu, zdvorilo sa ospravedlnení, dokonca ponúkne aj vysvetlenie:
- Toto miesto je tak preplnené.
Ak starší brat stúpi svojmu mladšiemu bratovi na nohu, povie prepáč, a to je všetko.
Ak matka stúpi na nohu svojho dieťaťa, nepadne o tom ani slovo.

Najvačšia zdvorilosť nepozná žiadne formality.
Dokonalé vystupovanie je oslobodené od akýchkoľvek obáv.
Dokonalá múdrosť je bez plánovania.
Naozajstná láska je úplne bez demonštrovania.
Skutočná úprimnosť neponúka žiadne záruky.

Sinuhe

v relácii Události, komentáře dopozeral rozhovor s bývalou slovenskou (?!) premérkou Ivetou R. ali jej obrovský priestor. Môj záver: slovný šalát, zavádzanie a celkový dojem: hlupaňa s nacvičenými frázami. Obchádza ma hrôza, že čosi takto hlúpe bolo na čele výkonnej moci štátu, v ktorom žijem.

Buheh

ale možno sem sa to hodí. Náhodou som zakopol o knihu G. Klimova Boží národ. Pre tých, ktorým sa nechce čítať tie jeho, trochu príliš čiernobiele a senilitou podfarbené konštrukcie, ktoré ale majú nepríjemne veľa spoločného s realitou, tu je aspoň jeden zaujímavý zoznam mien z predvojnového Ruska.

Zoznamy podľa knihy A. Dikého.

Proanalyzujeme sovětskou vládu hned po revoluci. Budeme rozlišovat hebrejce v státních podnicích a v centrálních komitétech stranických organizací.

Porevoluční vláda („Rada lidových komisařů”)

1. Předseda Rady lidových komisařů - Uljanov (Lenin). Byl polo-hebrejcem po matce, podle rabinských zákonů čistý hebrejec.
2. Komisař pro zahraniční otázky - Čičerin. Po otci byl ze staré dvorní šlechty, po matce byl hebrejec. Tedy podle rabínských zákonů byl čistým hebrejcem. Ale to není všecko. Byl také pededrastem. To mu však nijak nebránilo se ženit. Co myslíte, koho si vzal? Hebrejku.
3. Komisař pro národnostní otázky - Džugašvili (Stalin). Zde se píše - národnost gruzínská. Jenže my už víme, že Stalin byl kavkazský polo-hebrejec. Už jeho jméno, přeloženo, značí: švili = syn, džuga na mnohých nářečích označuje hebrejce, judánce. Takže celá etymologie: Josif, syn Jakova, příjmení syn hebrejce.
4. Prezident Nejvyšší ekonomické rady - Lurie (Larin). Hebrejec.
5. Komisař pro obnovu - Schlichter. Hebrejec.
6. Komisař pro zemědělství - Protian, Armén.
7. Komisař státní kontroly - Lander. Hebrejec.
8. Komisař armády a námořnictva - Bronstein (Trockij). Hebrejec.
9. Komisař státních zemí - Kaufman. Hebrejec.
10. Komisař veřejných prací - Schmit. Hebrejec.
11. Komisař veřejného zásobování - L. Lilina (Knigisen). Hebrejka.
12. Komisař lidové osvěty - Lunačarskij. Rus. Ve skutečnosti, Lunačarskij byl pokřtěný hebrejec. Jeho ženou byla hebrejka Rosenel.
13. Komisař duchovenstva - Schpitzberg. Hebrejec.
14. Národní komisař - Spfelbaum (Zinověv). Hebrejec.
15. Komisař veřejné hygieny - Anvelt. Hebrejec.
16. Komisař financí - Gukovskij. Hebrejec.
17. Komisař pro tisk - Kogen (Volodarskij). Hebrejec.
18. Komisař volebních záležitostí - Radomyslskij (Urickij). Hebrejec.
19. Komisař justice (který nařizoval zastřelit) - Steinberg. Hebrejec.
20. Komisař pro evakuace - Fenigstein. Hebrejec.
21. Jeho náměstci - Ravič a Zalavskij. Hebrejci.

Tedy z 22. členů bylo: hebrejců 17, Rusů 3. Ve skutečnosti byli polo-hebrejci.

Vojenský komisariát

1. Komisař armády a námořnictva - Bronstein (Trockij). Hebrejec.
2. Předseda revolučního štábu Severní armády - Fischman. Hebrejec.
3. Komisař vojenského soudu 12. armády - Romm. Hebrejec.
4. Politický komisař 12. armády - Meitchik. Hebrejec.
5. Politický komisař štábu 4. armády - Livenson. Hebrejec.
6. Předseda rady armád Západní fronty - Pozern. Hebrejec.
7. Politický komisař armádního okruhu Moskevského - Gubelman. Hebrejec.
8. Politický komisař armádního okruhu Vitebského - Deib. Lotyš.
9. Komisař armádních rekvizicí města Sluck - Kalmanovič. Hebrejec.
10. Politický komisař Samarské divize - Beckman. Hebrejec.
11. Vojenský komisař téže divize - Gluzman. Hebrejec.
12. Komisař armádních rekvizicí okruhu Moskevského - Zuzmanovič. Hebrejec.
13. Předseda Hlavního Moskevského Vojenského Sovětu - Bronstein (Trockij).

Jeho asistenti:

14. Girschfeld. Hebrejec.
15. Skljanskij. Hebrejec.

Členové té samé rady:

16. Šorodak. Hebrejec.
17. Petch. Hebrejec.
18. Vojenský komisař Moskevské gubernie - Steinhardt. Němec.
19. Vojenský komisař Moskevské gubernie - Dulis. Lotyš.
20. Komisař Školy Pohraniční stráže - Gleizer. Lotyš.
21. Politický komisař 15. Divize Sovětů - Dzennis. Lotyš.
22. Politický komisař 15. Divize Sovětů - Polonskij. Hebrejec.
23. Komisař Armádní rady Kavkazských armád - Lechtiner. Hebrejec.
24. Speciální komisař Východní fronty - Bruno. Hebrejec.
25. Speciální komisař Východní fronty - Schulman. Hebrejec.
26. Člen kazanského Vojenského sovětu - Rosenholtz. Hebrejec.
27. Člen kazanského Vojenského sovětu - Meihof. Hebrejec.
28. Člen kazanského Vojenského sovětu - Nazenholtz. Hebrejec.
29. Velitel Rudé Armády v Jaroslavě - Gekker. Hebrejec.
30. Náčelník Petrohradského vojenského komisariátu - Ceiger. Hebrejec.
31. Politický komisař Petrohradského vojenského okruhu - Gittis. Hebrejec.
32. Velitel Západní fronty proti Česko-Slovensku - Vacetis. Lotyš.
33. Člen Sovětu vojenské komuny - Latzimer. Hebrejec.
34. Náčelník Vojenské komuny (býv. Rakouský důstojník) - Kolman. Hebrejec.
35. Náčelník Moskevského vojenského okruhu - Bicis. Lotyš.
36. vojenský komisař Moskevského vojenského okruhu - Metkaz. Hebrejec.
37. Náčelník ochrany Krymu - Zak. Hebrejec.
38. Velitel Kurské fronty - Sluzin. Hebrejec.
39. Jeho zástupce - Zilberman. Hebrejec.
40 Politický komisař Rumunské fronty - Spiro. Hebrejec.
41. Zplnomocněnec pro vyjednání míru s Německem - Davidovič. Hebrejec.
42. Kandidát - Šneur. Lotyš.
43. Voják - Smidovič. Hebrejec.

Celkově z 43 členů bylo Hebrejců 35, Lotyšů 7, Němec 1, Rusů 0.

Komisariát pro vnitřní věci (vydával nařízení zastřelit)

1. Lidový komisař - Apfelbaum (Zinověv). Hebrejec. Je to ten samý Zinověv, který se skrýval s Leninem v chatě ve stanici Razliv. Lenin se tehdy převlékl za ženu, Zinověv mu nabídl rámě a vedli se, aby uprchli do Finska. Prakticky byl homosexuálním partnerem Lenina.
2. Jeho pomocník, náčelník Výjimečné Komise - Radomyslskij (Urickij). Hebrejec. To byl hlavní rudý terorista Petrohradu.
3. Náčelník propagandy - Goldenrudin. Hebrejec.
4. Předseda ekonomické komise Petrohradské komuny - Emder. Hebrejec.
5. Více-předseda hygienické komise - Rudin. Hebrejec.
6. Komisař pro evakuaci běženců - Finigstein. Hebrejec.
7. Jeho pomocník - Abraham Krachmal. Hebrejec.
8. Komisař Petrohradského tisku - Volodarskij. Hebrejec.
9. Komisař Moskevského tisku - Krasikov. Hebrejec.
10. Komisař Petrohradské policie - Feierman. Hebrejec.
11. Náčelník tiskového byró - Martinson. Hebrejec.
12. Moskevský komisař veřejné bezpečnosti - Rozental. Hebrejec.

Členové Petrohradské Výjimečné komise:

13. Meinkman. Hebrejec.
14. Giller. Hebrejec.
15. Kozlovski. Polák.
16. Model. Hebrejec.
17. I. Rozmirovič. Hebrejec.
18. Diesperov. Armén.
19. Iselevič. Hebrejec.
20. Krassikov. Hebrejec.
21. Buchan. Armén.
22. Merbis. Lotyš.
23. Pajkis. Lotyš.
24. Anvelt. Němec.

Členové Sovětu Petrohradské Komuny:

25. Zorke. Hebrejec.
26.Radomyslskij. Hebrejec.

Členové Moskevské Zvláštní komise :

27. Předseda - Dzeržinskij. Polák. Ale ve skutečnosti je polo-hebrejec, ženatý s čistokrevnou hebrejkou.
28. Zástupce předsedy - Peters. Lotyš.
29. Šklovskij. Hebrejec.
30.Krejfis. Hebrejec.
31. Cejstin. Hebrejec.
32. Razmirovič. Hebrejec. (V Petrohradské ČK byla Madam Razmirovič, ale v Moskevské ČK, jak vidíme, byl jiný hebrejec Razmirovič. Čemuž se říká rodinný podnik.)
33. Kronberg. Hebrejec.
34. Haikina. Hebrejka.
35. Karlson. Lotyš.
36. Schauman. Lotyš.
37. Lentovič. Hebrejec.
38. Rivkin. Hebrejec.
39. Antonov. Rus.
40. Delafarb. Hebrejec.
41. Citkin. Hebrejec.
42. E. Razmirovič. Hebrejec. (Zřejmě, celá rodinka je zde. )
43. G. Svěrdlov. Hebrejec.
44. Blumkin. Hebrejec.
45. Bizenskij. Hebrejec.
46. Aleksandrovič. Rus.
47. Reitenberg. Hebrejec.
48. Fines. Hebrejec.
49. Zaks. Hebrejec.
50. Jakov Goldin. Hebrejec.
51. Galperschtein. Hebrejec.
52. Kniggisen. Hebrejec.
53. Lacis. Lotyš.
54. Deibol. Lotyš.
55. Seizan. Armén.
56. Deibkin. Lotyš.
57. Náčelník Taganovského vězení - Libert. Hebrejec.
58. Fogel. Němec.
59. Zakis. Lotyš.
60. Schillenkus. Hebrejec.
61. Janson. Lotyš.
62. Předseda komise Trubeckého bastionu a Petrohradské pevnosti. Hebrejec.

Celkem 62 členů, z toho Hebrejců 43, Lotyšů 10, Arménů 3, Poláků 2, Němců 2, Rusů 2.

Lotyšů bylo 10. Už jsem se zmínil, že to potřebuje ověřit. Mohli to být hebrejci z Lotyšska, nebo Lotyšové s hebrejskou krví, nebo jako Lacis, který byl ženatý s hebrejkou.

Komisariát zahraničních věcí

1. Lidový komisař - Čičerin. Rus.

Jeho asistenti byli:

2. Karachan. Hebrejec.
3. Fritte. Lotyš.
4. Ředitel pasové expedice - Margolin. Hebrejec.
5. Vyslancem v Berlíně - Ioffé. Hebrejec.
6. Přidělenec do vyslanectví v Berlíně - Levin (v 1919 lidový komisař v Sovětské Republice Bavorské)
7. Náčelník byró tisku a informací u vyslanectví v Berlíně - Axelrod. Hebrejec.
8. Vyslanec ve Vídni a v Londýně - Rosenfeld (Kameněv). Hebrejec.
9. Zvláštní zplnomocněnec v Paříži a Londýně - Bek. Hebrejec.
10. Posel do Kristianie - Beitler. Hebrejec.
11. Konsul v Glasgowě - Malkin. Hebrejec.
12. Předseda mírové delegace v Kijevě - Kain Rakovskij. Hebrejec.
13. Jurist-konsul - Astschub (Ilsen). Hebrejec.
14. Generální konsul v Kijevě - Grünbaum (Kševinskij). Hebrejec.
15. Generální konsul v Oděse - A. Bek. Hebrejec.
16. Neoficiální představitel v USA - Martens. Němec.

Celkem ze 16. členů bylo 13 Hebrejců, Lotyš 1, Němec 1, Rus 1. Jediným Rusem byl Čičerin, a jakým byl Rusem, už víme.

Komisariát pro finance

1. Lidový komisař - Meržvinski. Polák.
2. Jeho pomocník - Don-Solovjej. Hebrejec.
3. Komisař - Isidor Gukovskij. Hebrejec.
4. Jeho pomocník - I. Axelrod. Hebrejec.
5. Ředitel kanceláře - Zaks (Gladnev). Hebrejec.
6. Ředitel kanceláře - Bogoletov. Rus.
7. Hlavní tajemník - Haskin. Hebrejec.
8. Jeho pomocnice - Berta Hinevič. Hebrejka.
9. Předseda finančního kongresu sovětů - Lacis. Lotyš.
10. Jeho pomocník - Weistman. Hebrejec.
11. Komisař pro likvidaci rusko-německých pohledávek - Fürstenberg (Ganeckij). Hebrejec.
12. Jeho hlavní sekretář - Koran. Hebrejec.
13. Administrace lidových bank - Michelson. Hebrejec.
14. Administrace lidových bank - Zaks. Hebrejec.
15. Administrace lidových bank - Akselrod. Hebrejec.
16. Administrace lidových bank - Sadnikov. Rus.

Finanční agenti

17. v Berlíně - Landay. Hebrejec.
18. v Kodani - Vorovskij. Hebrejec.
19. v Stockholmu - Abraham Šenkman. Hebrejec.
20. Hlavní revizor lidových bank - Kan. Hebrejec.
21. Jeho pomocník - Gorenstein. Hebrejec.
22. Hlavní komisař pro likvidace privátních bank - Anrik. Hebrejec.
23. Jeho pomocník - Mojsej Kovš. Hebrejec.

Členové technické komise pro likvidaci soukromých bank

24. Eliaševič. Hebrejec.
25. G. Giflik. Hebrejec.
26. A. Rogov. Hebrejec.
27. G. Lemerich. Hebrejec.
28. A. Rozenstein. Hebrejec.
29. A. Plat. Lotyš.

Celkem, z 29 lidí je Hebrejců 24, Lotyšů 2, Rusů 2, Poláků 1.

Komisariát spravedlnosti

1. Lidový komisař - I. Steinberg. Hebrejec. Možno říct, hlava teroristické justice.
2. Komisař kasačního oddělení - Schreder. Hebrejec. (To značí, že když Steinberg odsoudil k smrti a odsouzený se odvolal, padnul k Schrederu, druhému hebrejci...)
3. Předseda Moskevského Revolučního Tribunálu - I. Berman. Hebrejec. (Zde nutno uvážit, že v této době, většina všech trestů bylo zastřelení. Myslím, že 90% zatčených bylo skutečně zastřeleno.
4. Komisař senátu v Petrohradě - Ber. Hebrejec.
5. Předseda Nejvyšší revoluční komise Republiky - Bronstein (Trockij). Hebrejec.
6. Předseda pátraci komise Revolučního Tribunálu - Gluzman. Hebrejec.
7. Vyšetřovatel tohoto tribunálu - Legendorf. Hebrejec.
8. Vyšetřovatel tohoto tribunálu - Sluckij. Hebrejec.
9. Prokurátor tribunálu - Fridkin. Hebrejec.
10. Starší sekretář oddělení kodifikace - Gojnbark. Hebrejec.
11. Hlavní sekretář lidové komuny - Širvin. Hebrejec.
12. Komisař pro ochranu národa - Luckij. Hebrejec. (Ochrana národa, ale kterého?)

Celý komisariát teroristické Justice, od prvního do posledního, byl sestaven z hebrejců. Výsledky jejich řádění nad ruským národem zná celý svět, ale mlčí...

Následuje seznam lidových advokátů:

1. G. Antokolskij. Hebrejec.
2. V. Aranovič. Hebrejec.
3. I. Beier. Hebrejec.
4. P. Bisk. Hebrejec.
5. A. Gundar. Hebrejec.
6. G. Davidov. Hebrejec.
7. P. Kastarianc. Armén.

Celkem z 19. členů, Hebrejců je 18, Armén 1, Rusů 0.

Komisariát národní osvěty

1. Lidový komisař - Lunačarskij. Rus. (Kamarád Lenina. Zde je označen jako Rus, ale ve skutečnosti byl konvertovaným čistokrevným hebrejcem a byl ženat s hebrejkou Rosenel.
2. Komisař Severní Oblasti - Grünberg. Hebrejec.
3. Předseda komise Výchovného institutu - Zolotnickij. Hebrejec.
4. Náčelník municipální sekce - Lurie. Hebrejec.
5. Náčelník plastického umění - Sternberg. Hebrejec.
6. Hebrejec. hlavní sekretář komisariátu - M. Eichenholc. Hebrejec.
7. Náčelník divadelní sekce - O. Z. Rosenfeld. Hebrejka. (To byla žena Kameněva. I Kameněv byl hebrejec.)
8. Její pomocnice - Zac. Hebrejka
9. Ředitel druhého departmentu - Grojnim. Hebrejec.

(To znamená, že celý Komisariát národní osvěty, který se zabýval promýváním mozků ruského národa, se skládal kompletně z hebrejců pod vedením zamaskovaného hebrejce Lunačarského.)

Seznam žurnalistů a spolupracovníků centrálních novin:

Korespondenti novin Pravda, Izvestia, Finansi i narodnoe hoziajstvo

1. Dinn. Hebrejec.
2. Bergman. Hebrejec.
3. Kun. Hebrejec.
4. Duamant. Hebrejec.
5. A. Bramson. Hebrejec.
6. A. Torbert. Hebrejec.
7. I. V. Golin. Hebrejec.
8. Vitner. Hebrejec.
9. E. Alperovič. Hebrejec.
10. Klojzner. Hebrejec.
11. Nahamkes (Stěklov). Hebrejec.
12. Ciger (Iljin). Hebrejec.
13.Grosman (Rozin). Hebrejec.
14. Lurie (Rumjancev). Hebrejec.
15. Maxim Gorkij. Rus.

Opět až na jednoho samí Hebrejci. Jediný Rus v této společnosti - Gorkij. Ale Gorkij ve věku 35 let adoptoval 19-letého hebrejce. Vzal ho k sobě jako adoptovaného syna. To bývá obyčejný trik pederastů. 35-letý pederast adoptuje 19-letého pederasta. Přičemž tento adoptovaný syn nebyl prostý hebrejec, ale bratr Sverdlova. Sverdlov, význačný revolucionář a organizátor vraždy carské rodiny, byl po Leninovi na 3. místě sovětské hierarchie.

Spolupracovníci časopisu „Znamja truda”

1. Steinberg. Hebrejec.
2. Lander. Hebrejec.
3. Jaroslavskij. Hebrejec.
4. Efron. Hebrejec.
5. Schumacher. Hebrejec.
6. Levin. Hebrejec.
7. Billin. Hebrejec.
8. Davidson. Hebrejec.
9. Maxim Gorkij. Rus.

Spolupracovníci časopisu „Volja truda”

1. Zaks. Hebrejec.
2. Poljanskij. Hebrejec.
3. E. Kats. Hebrejec.

Spolupracovníci „Torgovo-promyšlennoj gazety”

1. Bernstein. Hebrejec.
2. Koran. Hebrejec.
3. Goldberg. Hebrejec.
4. Goldman. Hebrejec.
5. V, Rosenberg. Hebrejec.
6. Rafalovič. Hebrejec.
7. Groman. Hebrejec.
8. Kulišer. Hebrejec.
9. Slavenson. Hebrejec.
10. I. Giller. Hebrejec.
11. Gahman. Hebrejec.
12. Šušman. Hebrejec.
13. P. Bastel. Hebrejec.
14. A. Press. Hebrejec.
15. A. Moh. Hebrejec.
16. A. S. Emanson. Hebrejec.

Celkem 42 novinářů, z toho 41 Hebrejců a 1 Rus.

A. Dikij dává ještě jeden zajímavý seznam: Komise vyšetřující vraždu cara Nikolaje II

1. Sverdov. Hebrejec.
2. Sosnovkij. Hebrejec.
3. Teodorovič. Hebrejec.
4. Smidovič. Hebrejec.
5. Rosenholc. Hebrejec.
6. Rozin. Hebrejec.
7. Vladimirskij-Girschfeld. Hebrejec. 8. Avanezov. Armén.
9. Maksimov. Rus.
10. Mitrofanov. Rus.

Nejprve zabili Nikolaje Druhého. Hebrejci nařídili vraždu. Potom nařídili vyšetřování. Komise se sestává z těch samých hebrejců. Předsedá jí ten samý Sverdlov, který vraždu nařídil.

Hlavní sovět národního hospodářství

1. Předseda Moskevského sovětu - Rykov. Rus.
2. Předseda Petrohradského sovětu - Ejmont. Hebrejec.
3. Více-předseda Petrohradského sovětu - Landeman.
4. Ředitel Petrohradského sovětu - Kreinis. Hebrejec.
5. Více-předseda Moskevského sovětu - Krassikov. Hebrejec.
6. Ředitel Moskevského sovětu - A. Shotman. Hebrejec.
7. Jeho pomocnice - Hajkina. Hebrejka.
8. Náčelník sekce obnovy - Kitšvalter. Hebrejec.
9. Dohližitel za „obnovami” - N. A. Rozenberg. Hebrejec.
10. Jeho pomocník - Sandič. Hebrejec.
11. Předseda komitétu máselné produkce - Tavrid. Hebrejec.
12. Totéž pro piscikulturu a rybářství - Klammer. Hebrejec.
13. Totéž ohledně uhlí - Rotenberg. Hebrejec.
14. Totéž ohledně transportu - Hirsan. Armén.
15. Jeho pomocník - Šlemov. Hebrejec.
16. Předseda metalurgické sekce - A. Alperrovič. Hebrejec.

Byró nejvyššího sovětu ekonomické sekce :

17. Krejtman. Hebrejec.
18. Weinberg Hebrejec.
19. Krasin. Rus. Hebrejec.
20. Lurie (Larin). Hebrejec.
21. Čuber. Hebrejec.
22. Goldbrat. Hebrejec.
23. Lomov. Rus. Hebrejec.
24. Alperovič. Hebrejec.
25. Rabinovič. Hebrejec.

Sovět Doněckého komitétu:

26. Koran (Bernstein). Hebrejec.
27. A. I. Očkis. Hebrejec.
28. Polonskij. Hebrejec.
29. Bisk. Lotyš.
30.Klassen. Lotyš.
31.Livšic. Hebrejec.
32. Kirsh. Němec.
33.Kruse. Němec.
34. Vichter. Hebrejec.
35.Rosental. Hebrejec.
36. Simanovič. Hebrejec.

Členové kooperativní sekce :

37. Ljubomirskij. Hebrejec.
38. Kinštuk. Hebrejec.
39.Sedelheim. Hebrejec.
40. Tager. Hebrejec.
41. Heikin. Hebrejec.
42.Križevskij. Hebrejec.

Členové uhelné sekce :

43. Kassior. Hebrejec.
44. Goldman. Hebrejec.
45. Lengnitz. Hebrejec.
46. Holtzman. Hebrejec.
47. Schmitt. Hebrejec.
48. Smit Falkner. Hebrejec.
49. Rudzitak. Hebrejec.
50. Sortel. Hebrejec.
51. Brüm. Hebrejec.
52. Kacel. Hebrejec.
53. Sul. Hebrejec.
54. Četkov. Rus.

Celkem členů 54, Hebrejců 45, Rusů 4, Armén 1, Lotyši 2, Němci 2.

Byró Prvního sovětu dělníků a vojenských deputátů v Moskvě

1. Předseda 1. Rady vojenských deputátů - Leiba Kuntiš. Hebrejec.
2. Předseda Rady pracujících a vojáků Rudé Armády - Smilovič. Hebrejec.
3. Předseda 1. Rady pracujících a vojenských deputátů - Model. Hebrejec.

Členové :

4. Sarch. Hebrejec.
5. Klammer. Hebrejec.
6. Gronberg. Hebrejec.
7. Šejnkman. Hebrejec.
8. Rotštein. Hebrejec.
9. Levinson. Hebrejec.
10. Krasnopolskij. Hebrejec.
11. Cederbaum (Martov). Hebrejec.
12. Rivkin. Hebrejec.
13. Simson. Hebrejec.
14. Tapkin. Hebrejec.
15. Šik. Hebrejec.
16. Falin. Hebrejec.
17. Anderson. Lotyš.
18. Vimba. Lotyš.
19. Solo. Lotyš.
20. Michelson. Hebrejec.
21. Ter-Mičan. Armén.
22. Sekretář - Klauzner. Hebrejec.
23. Direktor byró - Rozenholtz. Hebrejec.

Dohromady 23 členů, z toho Hebrejců 19, Arménů 1, Lotyši 3, Rusů 0. (Samá hebrejská jména. A oni reprezentují dělníky a vojáky!)

Centrální výkonný komitét 4. ruského kongresu poslanců za dělníky a rolníky

1. Předseda - Sverdlov. Hebrejec.
2. Abelman. Hebrejec.
3. Weltman (Pavlovič). Hebrejec.
4. Axelrod. Hebrejec.
5. Cederbaum (Martov). Hebrejec.
6. Krassikov. Hebrejec.
7. Lundberg. Hebrejec.
8. Koran (Volodarskij). Hebrejec.
9. Cederbaum (Levinckij). Hebrejec.
10. Radomyslskij (Urickij). Hebrejec.
11. Uljanov (Lenin). Rus.
12. Zinovjev (Apfelbaum). Hebrejec.
13. Bronstein (Trockij). Hebrejec.
14. Sirota. Hebrejec.
15. Gimmer (Suchanov). Hebrejec.
16. Ribkin. Hebrejec.
17. Cejbuš. Hebrejec.
18. Ratner. Hebrejec.
19. Bleichman (Solncev). Hebrejec.
20. A. Goldengudin. Hebrejec.
21. Haskin. Hebrejec.
22. Lander. Hebrejec.
23. Aranovič. Hebrejec.
24. Katz. Hebrejec.
25. Fischman. Hebrejec.
26. Abramovič. Hebrejec.
27. Frich. Hebrejec.
28. Goldstein. Hebrejec.
29. Lichač. Hebrejec.
30. Knitčuk. Hebrejec.
31. Berlinraut. Hebrejec.
32. Distler. Hebrejec.
33. Černilovskij. Hebrejec.
34. Ven. Smidovič. Hebrejec.

Celkem 34 členů, všichni Hebrejci.

Centrální komitét 5-ho kongresu

1. Bruno. Lotyš.
2. Breslau. Lotyš.
3. Babčinskij. Hebrejec.
4. Bucharin. Rus.
5. Weinberg. Hebrejec.
6. Gailes. Hebrejec.
7. Gaincberg Hebrejec.
8. Daniševskij. Němec.
9. Stark. Hebrejec.
10. Zaks. Hebrejec.
11. Linger. Hebrejec.
12. Erdling. Hebrejec.
13. Langevr. Hebrejec.
14. Steinman. Hebrejec.
15. Vollach. Čech.
16. Dimanstein. Hebrejec.
17. Lewin. Hebrejec.
18. Erman. Hebrejec.
19. Ioffé. Hebrejec.
20. Harklin. Hebrejec.
21. Kniggisen. Hebrejka.
22. Rozenfeld (Kameněv). Hebrejec.
23. Apfelbaum (Zinověv). Hebrejec.
24. Krylenko. Rus.
25. Krassikov. Hebrejec.
26. Kapnik. Hebrejec.
27. Kaul. Lotyš.
28. Uljanov (Lenin). Rus.
29. Lakzes. Hebrejec.
30. Knitšuk. Hebrejec. Hebrejec.
31. Lunačarskij. Rus (?)
32. Peterson. Lotyš.
33. Peters. Lotyš.
34. Rudzubtas. Lotyš.
35. Rozin. Hebrejec.
36. Smidovič. Hebrejec.
37. Stučka. Lotyš.
38. Sverdlov. Hebrejec.
39. Smilga. Hebrejec.
40. Nachamec. Hebrejec.
41. Sosnovksij. Hebrejec.
42. Skripnik. Ukrajinec.
43. Bronstein. Hebrejec.
44. Teodorovič. Hebrejec.
45. Terian. Armén.
46. Radosyslskij (Urickij). Hebrejec.
47. Tegeležkin. Rus.
48. Feldman. Hebrejec.
49. Frumkin. Hebrejec.
50. Cjurupa. Rus.
51. Circivadze. Gruzínec.
52. Šejkman. Hebrejec.
53. Rosental. Hebrejec.
54. Aškinazi. Hebrejec.
55. Karahan. Hebrejec.
56. Rose. Hebrejec.
57. Radek (Sovelson). Hebrejec.
58. Šlikter. Hebrejec.
59. Čikolini. Hebrejec.
60. Šijanskij. Hebrejec.
61. Sekretář komitéta - Avanesov. Armén.

Celkem : členů 61, Hebrejci 43, Rusové 6, Lotyši 6, Arménci 2, Němec 1, Čech 1, Gruzínec 1, Ukrajinec 1.

Ústřední komitét sociálně demokratické strany pracujících :

1. Braunstein (Trockij). Hebrejec.
2. Uljanov (Lenin). Rus (?).
3. Apfelbaum (Zinověv). Hebrejec.
4. Lurie (Larin). Hebrejec.
5. Krylenko. Rus.
6. Lunačarskij. Rus (?)
7. Radomyslckij (Urickij). Hebrejec.
8. Koran (Volodarskij). Hebrejec.
9. Rozenfeld (Kameněv). Hebrejec.
10. Smidovič. Hebrejec.
11. Svěrdlov. Hebrejec. Hebrejec.
12. Nachamkes (Stěklov). Hebrejec.

Celkem, členů 12, Hebrejců 9, Rusů 3. (Ale co je to za Rusy? Polo-hebrejec Lenin a zamaskovaný hebrejec Lunačarskij. Oba byli polo-hebrejcemi po matce, tedy podle rabínských zákonů pokládají se za skutečné hebrejce.)

Mnozí lidé si představují, že kdyby k moci přišli ne bolševici, ale dejme tomu menševici, vypadalo by to jinak. Dobrá. Dovolte tedy se podívat do seznamu pohlavárů menševiků.

Ústřední komitét sociálně demokratické strany menševiků :

1. Dimand. Hebrejec.
2. N. Gimmer. Hebrejec.
3. Strauss. Hebrejec.
4. Rather. Hebrejec.
5. Liber. Hebrejec.
6. Zonn. Hebrejec.
7. Dan. Hebrejec.
8. Abramovič. Hebrejec.
9. Rappoport. Hebrejec.
10. Celenbaum (Martov). Hebrejec.
11. Celenbaum (Levinski). Hebrejec. (Bratr předešlého.)

Jiní si představují, že kdyby vládu uchopili eseři, že by bylo lépe. Tady máte jejich seznam:

1. Kerenskij. Rus (?)
2. Apolonovič. Hebrejec.
3. Gissler. Hebrejec.
4. Lvovič-Davidovič. Hebrejec.
5. Gurevič. Hebrejec.
6. Gotz. Hebrejec.
7. Goldstein. Hebrejec.
8. Lichač. Hebrejec.
9. Kintšuk. Hebrejec.
10. Berlinrut. Hebrejec.
11. Distler. Hebrejec.
12. Čerňavskij. Hebrejec.
13. Čajkovskij (?)
14. Rozenberg. Hebrejec.
15. Ratner. Hebrejec.

Celkem, členů 15, Hebrejců 13, Rusů 2 (?). (Kerenský vlastně byl polo-hebrejec a zednář, o čemž on sám psal už v Americe. Jak vidíme, celý ten obrázek je stejný.)

Ústřední komitét levého křídla strany socialistů :

1. Šternberg. Hebrejec.
2. Levin. Hebrejec.
3. Fischman. Hebrejec.
4. Lenberg. Hebrejec.
5. Stitza. Hebrejec.
6. Lander. Hebrejec.
7. Kagan (Gresser-Kamkov). Hebrejec.
8. Katz (Bernstein). Hebrejec.
9. Feiga Ostrovskaia. Hebrejka.
10. Natschmann. Hebrejec.
11. Karelin. Rus.
12. Maria Spiridonova. Ruska.
Celkem členů 12, Hebrejců 10, Rusů 2. Přičemž mezi Rusy je Maria Spiridonova, o které jsme již hovořili. Nebudu opakovat, jaká to byla Ruska.

Komitét anarchistů v Moskvě

1. Krupenin. Rus.
2. Jakov Gordin. Hebrejec.
3. Leiba Čiornyj. Hebrejec.
4. Bleichmann. Hebrejec.
5. Yampolskij. Hebrejec.

Celkem, členů 5, Hebrejců 4, Rusů 1.

Seznamy sovětských vlád z let 1936-37. Kdo v nich byl?

Reprezentace v Lize národů, neboli Tvář Sovětského svazu:

1. Hlava delegaze SSSR - Litvinov-Finkelstein. Hebrejec.
2. Členové delegace - Rosenberg. Hebrejec.
3. Stein. Hebrejec.
4. Markus. Hebrejec.
5. Brenner. Hebrejec.
6. Girschfeld. Hebrejec.
7. Galfand. Hebrejec.
8. Svanidze. Gruzínec.

Celkem, Hebrejců 7, Gruzínec 1, Rus žádný. (Ani svá jména už neměnili! Byli natolik přesvědčeni o nedotknutelnosti a své moci, že přestali měnit svá jména.) Teprv na osmém, posledním místě čtu jméno Sanidze - to byl Gruzínec. Byl to příbuzný první Stalinovy ženy, ona byla kavkazskou hebrejkou.

Seznam diplomatů SSSR v Evropě

1. Velká Britanie - Majskij (rodné jméno Steinman) Ivan Michailovič. Hebrejec.
2. Německo - Suritz Jakov Zacharovič. Hebrejec.
3. Italie - Stein Boris Efimovič. Hebrejec.
4. Rakousko - Lorentz Arkadij Ivanovič. Hebrejec.
5. Belgie - Rubinin Evgenik Vladimirovič. Hebrejec.
6. Řecko - Kobeckij Michail Veniaminovič. Hebrejec.
7. Rumunsko - Ostrovskij Mojsej Semenovič. Hebrejec.
8. Litva - Karskij Aleksandr Alekseevič. Hebrejec.
9. Norsko - Jakkubovič Ignatij Mojsejevič. Hebrejec.
10. Lotyšsko - Brodovskij Leonid Borisovič. Hebrejec. Hebrejec.
11. Švédsko - Kollontaj Aleksandra, Ruska. (To byla ta, kterou po narození zaregistrovali jako muže.)
12. Dánsko - Tichmenev Nikolaj Segějevič. Rus.
13. Estónsko - Ustinov Ivan Michailovič. Rus.
14. Finsko - Asmus Erik Adolfovič. Lotyš. (Ale to je pod velkým otazníkem, neboť většina takových jsou Lotyši jen na půl krve.)
15. Polsko - Davatian Jakov Christoforovič. Armén.
16. Maďarsko - Bekzadian Artemij Moiseevič. Armén. (Armén? Matka byla Arménkou, otec Hebrejec.)
17. Československo - Raskolnikov Fedor Fedorovič. Rus.
18. Bulharsko - Aleksandrovskij Sergěj Sergějevič. Rus.
19. Francie - Potemkin. Rus.
20. Švýcarsko - (neoficiálně) dr Bagockij. Hebrejec.

Celkem v Evropě: Hebrejců 11, Rusů 6, Arménů 2, Lotyš 1.

Pleni-potenciální představitelé mimo Evropu :

1. Čína - Bogomolov Dmitrij Vasilevič. Rus.
2.Japonsko - Jureněv Konstantin Konstantinovič. Hebrejec.
3. USA - Trojanovskij. Rus, žena jeho Hebrejka.
4. Vnější Mongolsko - Tairov Boris Isaevič. Hebrejec.

Teď ještě z doby před 2. svět. válkou :

Vláda SSSR

1. Lidový komisař zahraničí - Litvinov Maxim Maximovič (Meier Valach Finkelstein).
2. Lidový komisař vnitra - Jagoda Genrich Grigorievič.
3. Lidový komisař vnějšího trhu - Rosengoltz Arkadij Pavlovič.
4. Lidový komisař vnitřního trhu - Weiner Izrail Jakovlevič.
5. Lidový komisař komunikačních cest - Kaganovič Lazar Mojsejevič.
6. Lidový komisař sovchozů - Kalmanovič Mojsej Josifovič.
7. Lidový komisař lehkého průmyslu - Ljubimov (Kozelskij) Isidor Eliseevič.
8. Lidový komisař zdravotnictví - Kaminskij Grigorij Naumovič.
9. Předseda komisí sovětské kontroly - Belenkij Zachar Mojsejevič.
10. Zástupce lidového komisaře obrany SSSR - Gamarnik Jankel Borisovič.
11. Zástupce lidového komisaře těžkého průmyslu - Kaganovič Michail Mojsejevič.
12. Zástupce lidového komisaře financí - Levin Lev Borisovič.
13. Zástupce lidového komisaře školství - Epstein Mojsej Solomonovič.
14. Zástupce lidového komisaře zemědělství - Gaister Aron Izrailevič.
15. Zástupce lidového komisaře spojů - Ljubovič Aron Mojsejevič.
16. Zástupce lidového komisaře potravinářského průmyslu - Beleňkij Mark Nathanovič.
17. Zástupce lidového komisaře vodního transportu - Rosental Epoch Fridrichovič.
18. Zástupce lidového komisaře lesního průmyslu - Sokolnikov (Brilliant) Grigorij Jakovlevič
20. Zástupce lidového komisaře justice - Solnc Isai Borisovič.
21. Pomocník prokurátora SSSR - Iochelles Iosif Isaevič.
22. Náčelník centrální správy statistické - Kraval Josif Antonovič.

Celkem : 9 lidových komisařů a 12 jejich náměstků jsou Hebrejci.

Podívejme se na sestavu orgánů OGPU (předchůdce KGB), které se zabývaly Velikou Čistkou, když Stalin ničil leninisty:

Hebrejci v sestavě OGPU (NKVD)

Lidový komisař vnitra - Jagoda Henrich Grigorievič. Litevský hebrejec.
První zástupce - Agranov (Sorenson) Jakov Saulovič. Hebrejec.

Hebrejci v Hlavní správě státní bezpečnosti :

Náčelník zvláštního oddělení - Gai Miron Iljič
Náčelník ekonomického oddělení - Mironov Samuil
Náčelník zahraničního oddělení - Sluckij Arkadij Arkadjevič
Náčelník transportního oddělení - Šanin Abram Mojsejevič
Náčelník operativního oddělení - Pauker Karl Venjaminovič
Náčelník speciálního oddílu - Dobrodickij Veniamin Isaakovič
Náčelník antireligiozního oddílu - Ioffé Isaj Lvovič. (To byl on, kdo odpovídal za bourání kostelů a zabíjení duchovních.)
Náčelník Hlavní správy dělnicko-rolnické milice - Bjalskij Lev Naumovič.
Náčelník kriminální vyšetřovací služby NKVD - Vul Leonid Iosifovič.

Hlavní správa vnější a vnitřní ochrany :

Náčelník - Mogilskij Boris Efimovič. Hebrejec.
Inspektor pohraničních vojsk NKVD - Schirwindt Semen.

Vyšší orgány NKVD :

Generální komisař Státní bezpečnosti: Jagoda G. G., lidový komisař VD [vnitřní záležitosti, pozn. překl.]).

Komisaři Státní bezpečnosti 1. řádu :

Agranov Ja. S., náměstek lidového komisaře VD
Balickij V. A., lidový komisař USSR (Ukrajina)
Deribas T. G., náčelník správy NKVD pro Dálný východ
Prokofěv G. E., náměstek lidového komisaře VD.
Redenc S. F., náčelník Moskevské správy NKVD
Zakovskij L. M., náčelník Leningradské správy NKVD

Komisaři Státní bezpečnosti 2. řádu :

Gaia M. S., náčelník zvláštního oddílu GUBG NKVD SSSR
Golidze S. A., lidový komisař vnitřních záležitosti ZSFR
Zalkis L. V., náčelník správy NKVD Kazachské ASSR
Kacenelson. náměstek lidového komisaře VD USSR
Karlson K. M., náčelník Charkovské správy NKVD
Leplevskij, lidový komisař VD BSSR (Bělorusko)
Molčanov G.A., náčelník zvláštního oddílu NKVD SSSR
Mironov Ja. G., náčelník ekonom. oddělení NKVD SSSR
Pauker B. V., náčelník operativního oddělení NKVD SSSR
Sluckij A., náčelník zahraničního oddělení NKVD SSSR
Šanin A. I., náčelník transportního oddělení NKVD SSSR
Bělskij A. I., náčelník hlavní správy milice
Pilar R. A., náčelník Saratovské správy NKVD
Celkem Hebrejců 14, nehebrejců 6.

Hodně hluku bylo na západě kolem polo-hebrejce Solženicyna, laureáta Nobelovy ceny. Hlavně kolem jeho knihy „Souostroví Gulag”. V stalinských lágrech, ke konci jeho vlády, se nacházelo okolo 20 milionů lidí. Výraz „Souostroví Gulag” se dnes používá jako symbol Sovětského svazu a rudého teroru.

A teď se podívejme, kdo byl osnovatelem a velitelem tohoto Souostroví.

Hebrejci v Hlavní správě táborů a usedlostí NKVD

Náčelník - Berman Jakov Matvějevič.
Do r. 1936 náčelníkem Hlavní správy Převýchovných Pracovních Táborů (GULAG) byl komisař 3. řádu Berman Matvěj, ale náčelníkem Oddělení NKVD SSSR byl ještě jeden komisař 3. řádu Berman Boris. Zřejmě, byl to rodinný podnik Bermanů.

Zástupce a náčelník neuzavřených táborů NKVD SSSR - Firin Samuil Jakovlevič.
Náčelník lágrů na území Karelské ASSR a současně náčelník politického lágru Bělomořského - Kogan Samuil Leonidovič.
Náčelník lágrů Severního kraje - Finkelstein.
Náčelník lágrů Sverdlovské oblasti - Pogrebinskij.
Náčelník lágrů Západní Sibiře - Sabo.
Náčelník lágrů Kazachstánu - Volin.
Náčelník Soloveckého lágru zvláštního účelu - Serpuchovskij.
Náčelník Horno-ukrajinského politického izolátoru zvláštního účelu - Mezner.

Veškerá administrace tohoto Souostroví GULAG se sestávala výlučně z hebrejců.

Hebrejci řídící místní správu NKVD

Moskevská oblast - Redens
Leningradská oblast - Zakovskij
Západní oblast - Blat
Severní kraj - Ritkovskij
Azovo-Černomořský kraj - Fridberg
Saratovský kraj - Pillar
Stalingradský kraj - Rapportov
Orenburgská oblast - Rajskij
Gorkovskij kraj - Abrampolskij
Severo-kavkazský kraj - Fajvilovič
Sverdlovská oblast - Škliar
Baškirká ASSR - Zelikman
Západní Sibiř - Gogol
Východní Sibiř - Trockij
Dálněvýchodní kraj - Deribas
Střední Asie - Krukovskij
Bělorusko - Leplevskij

Takže, plivni kam chceš, veškeré náčelnictvo NKVD se sestávalo z hebrejců.

Zdroj: http://tnit.fr/book/bozi_narod.xhtml

Buheh

niektoré tie mená v našincovi môžu spustiť reťaz nekorektných, xenofóbnych, ba až priam antisemitských myšlienok. Lifšic, Rozin, Lorenc...

balu

je ale to, že tento zoznam by si mohol vlepiť prakticky pod hociakú tému :-(

Tiež poučné čítanie:
https://katana17.wordpress.com/category/communism/

Ľubov

dianetika je sviňa...

Norman

je rozsiahly, ale nemožno mu veriť, hm, hm. Zinovev sa volal Apfelbaum, nie Spfelbaum. No no nooo... To je ergo jasný dôkaz, že ten zoznam je výmysel a falzum - presne rovnako, ako Protokoly mudrcov Sionu.

balu

tiež som nepochopil, ako môže niekto zapochybovať o Kerenskom s týmto vznešeným:
v staršom veku už úplne jednoznačne ruským ksichtom...

Norman

ten bol zrejme väčší strojca boľševickej revolúcie, ako samotný Lenin či Trockij.
V udalostiach okolo Februárovej revolúcie možno vidieť, ako vlastne bol sťatý starý ruský dub - v októbri to už bolo len predanie do ruky špinavým exekútorom.

Ale všeobecne, ja by som politikov, mimovládky a aktivistov nedelil na židova a nežidov - veď si ich pán boh preberie.

Truhlík

Aron Kurbis/Alexander Kerensky.
Keď sa jeho matka znova vydala tak si ho otčim Fjodor Kerensky adoptoval.

Truhlík

Lotyšskí strelci boli hlavná vojenská sila boľševickej revolúcie.
https://www.youtube.com/watch?v=5yQkYEXlesE

balu

ťa tete Ž. a ideš k Žáčikovi. Pravdu, pokiaľ je nepríjemná je možné označiť za etrémizmus, veď výš.

Norman

ty kokso, to kto tu dal toho Kerenského?? veď vyzerá ako stereotyp žida :o
:-)))
Mali by sme to vyvážiť niečim ešte škaredším, aby sa to stratilo.
Hm, máš nejakú fotku žitňanskej?

Tonnag

Umenie klamať alebo kam sa podeli dobrí múdri vládcovia milujúci svoj ľud.
1. poviedka:
Kde bolo, tam bolo, bola jedna krajina, v ktorej sa veľmi ťažko žilo. Veľa sa kradlo, prepadávalo, ba dokonca i vraždilo. Kedysi však horel v tej zemi oheň šťastia a hral dúhovými farbami. Kto si ním pripálil sviecu, priniesol radosť všade, kam dopadlo jej svetlo. A kto si ním zakúril v kachliach, mal doma teplo, pohodu a pokoj.

Lenže dúhový oheň jedného dňa vyhasol a odvtedy bolo stále horšie a horšie. A keď už bol život skoro na nevydržanie, kráľ sa rozhodol nepočúvať viac slová dvorných radcov a tajne navštívil jednu starú ženu, ktorá žila pod vysokými horami na samom okraji kráľovstva.

Keď vstúpil do jej skromnej, ale útulnej chalúpky, len čo si sadol, hneď začal hovoriť o tom čo ho trápi:

"Vedma, už si neviem rady... všetci ako by sa pomiatli. Každý sa stará len o seba a na iného ani len nepozrie, iba ak mu je čo závidieť alebo ukradnúť. Pravdu povie iba ten, kto sa pomýli. A človek aby sa bál o svoj život ešte i vo vlastnom dome. Vedma, prosím ťa, poraď, ako pomôcť tejto krajine..?"

Vedma prižmúrila oči a po chvíli sa namiesto odpovede spýtala: "A dovolíš mi trochu klamať, kráľu?"

Kráľ zneistel – vraj trochu klamať... ale v obave, aby neprišiel o radu, súhlasil: "Pre dobro krajiny ti dovolím všetko!" Vedma teda privolila a pripravila sa na cestu.

Keď predstúpila pred ľud, predniesla túto divnú reč: "Ľudia, oheň šťastia zhasol, ale zostala z neho jedna iskrička. Jeden z vás ju nosí v sebe. Sám o nej nevie, avšak keď ju bude hľadať, nájde ju. Potom sa oheň šťastia znova rozhorí. Nepoviem vám, či je to muž alebo žena, starec alebo dieťa. Ale pozor! Ak si ten človek bude zúfať, iskra zhasne, a potom nám bude beda; šťastie nás opustí navždy."

Všetci boli ohromení jej rečou. Teda ešte nie je všetko stratené... A od tej chvíle s nádejou o tom všetci neustále premýšľali. Každý túžil vedieť, koho to mala vidiaca na mysli a kto bol oným vyvoleným, ktorý nosil dúhovú iskru v sebe.

A ako čas plynul, stalo sa, že žiarlivý muž chystal vraždu. Už stál s nožom nad svojim spiacim sokom, keď ho náhle prepadla zvláštna myšlienka: "Čo keď práve on má v sebe tú iskru? Mohla by zhasnúť! A potom nám beda... Radšej ho teda nechám žiť."

Iného zasa tak hrozne mrzel život, že si už strkal hlavu do slučky, keď si v poslednej chvíli pomyslel: "A čo ak tie slová patrili mne? Nesmiem si zúfať! Ktovie, možno mám v sebe tú iskru práve ja."

Ďalší chcel vyhnať suseda z domu, ďalší dvíhal palicu, aby zmlátil dieťa, iný číhal na v tmavej ulici na chodca... A všetkým nakoniec zadržala ruku rovnaká myšlienka: Čo keby to bol náhodou on?

Od tej doby sa život v kráľovstve zo dňa na deň menil k lepšiemu: Ľudia sa k sebe chovali slušne, aby náhodou nezahasili dúhovú iskru. A keď sa do krajiny vrátila radosť úplne a život v nej sa stal potešením, kráľ znovu vycestoval, aby navštívil vedmu. A takto k nej prehovoril:

"Vďaka ti, vedma. Vymyslela si to veľmi dobre. Škoda len, že si klamala, a že onen jeden človek, čo má v sebe iskru šťastia, tu vôbec nie je."

Vedma sa zadívala pokojne kráľovi do očí a povedala: "To vieš, kráľu, musela som trochu klamať. Jeden taký človek tu naozaj nie je. Tú iskru má v sebe totiž každý! Ale to som predsa nemohla ľuďom povedať. Či by mi to niekto uveril?"

Koniec 1. poviedky.

Kedže už niet dobrého kráľa tak určite v ľude ... ale čo to podaktorí sakra stále hľadajú a hľadajú?
Kto ich pomýlil, že sa pachtia za fantazmagóriami, zhlukujú v skupinách kde im sľubujú nesmrteľnosť, bohatstvo, zdravie, karieru, prachy, moc nad druhými atď a ešte za to platia tak alebo inou cenou a potom doma plačú prečo to nefunguje a tak prestali myslieť jasne pretože už nemajú tú moc nad sebou samými a myslia za nich iní. Iskry pohasínajú.

2. poviedka:

Bol raz jeden mladík, ktorý veľmi dychtil po múdrosti. Dni i noci ležal v knihách, hĺbal o záhadách sveta a čítal všetko, čo mu prišlo pod ruku. Až raz sa dopočul, že v meste je mudrc, ktorý je skutočne vidiaci!

Mladík veľmi zatúžil po jeho múdrosti a hneď sa vydal na cestu. Bežal, hlava v oblakoch, nehľadiac napravo ani naľavo hnal sa za vznešeným cieľom. Vtom zakopol o opilca, ktorý vyspával na ulici, a tresol na zem ako mech.

"Ty nemehlo! Grobian, dívaj sa, kam šliapeš!" zreval ožran a zúrivo sa na neho vrhol. Natĺkol mu, čo sa do neho vmestilo a chlapec mal čo robiť, aby vyviazol živý. Dobitý dobehol až k rieke, kde márne hľadal prievoz. Na brehu bol jediný čln, ale ten mal na dne dieru ako päsť.

"Akú dieru? Že vás ústa nebolia, pane!" vrieskal o stošesť majiteľ požičovne lodiek. "Tá loď je bezpečná ako vaše vlastné topánky, to vám prisahám!"

Hovoril tak presvedčivo, že mu chlapec uveril a čln si požičal. Lenže sotva došiel do polovice rieky, čln nabral vodu a šiel ku dnu. Chudák chlapec sa skoro utopil.

Vyliezol zmáčaný na breh a ponáhľal sa pešo k mestu. Vtom šiel okolo kočiar a kočiš volal: "Kočiar do mesta pre pánov z paláca!"

Pravdaže, chlapec z paláca nebol, ale chcel si ušetriť kus cesty. Tajne vliezol do kočiara a kočiš bez váhania práskol do koní. Ale beda! Namiesto do mesta vyšiel opačným smerom a čím viac mladík kričal, tým besnejšie kočiar letel. Chlapcovi nezostávalo nič iné, než za jazdy vyskočiť. Odretý do krvi sa vliekol späť a žalostne si zúfal, aký je osud k nemu krutý práve v tak dôležitý deň. Ako tak unavene kráčal, priamo oproti zbadal prichádzať človeka, ktorý sa smial od ucha k uchu a mal zvláštne povedomú tvár.

"Tak čo, chlapče, ako sa ti páčia tie múdrosti? Nevrav, že ma nepoznáš! Ja som predsa ten pijan, čo si ti ľahol do cesty! Snáď som ťa vylátal dosť, aby si si pamätal, že keď sa ženieš za svojím cieľom, nikoho pri tom nesmieš pošliapať! Ja som ti požičal tú deravú loďku. Dúfam, že viackrát nenaletíš na páčivé reči! O všetkom sa presvedč najskôr sám, načo máš rozum? A potom som ťa pekne previezol kočiarom, čo? To aby si pochopil, že kedykoľvek si chceš skrátiť cestu podvodom, vždy sa dostaneš tam, kam nechceš. To sú skutočné múdrosti, ktoré hľadáš.

Teraz sa asi hneváš, že som ťa tak potrápil. Jednu múdrosť ti teda pridám. Hlúpi ľudia ťažkosti nenávidia, ale múdry človek sa z nich učí. Ty si zbitý, odretý a mokrý ako žaba, ale si o to všetko múdrejší. Keď pochopíš toto, nepotrebuješ mudrca, ani hrubé knihy. Život ťa bude sám denne učiť."