Na Slovensku sa začína strieľať

Včera večer polícia objavila mŕtve telá 27-ročného novinára z Aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho partnerky. Obaja boli zastrelení.

Kuciak písal aj o daňových podvodoch a nechal zo seba robiť nástrčného investigatívca, bieleho koňa žurnalistiky. V jeho veku je to prirodzená naivita, ktorá sa mu nevyplatila, pretože časy sa očividne zostrujú.

Denník N, ktorý pasie viacero podobných nešťastníkov ako bol Kuciak, má hneď aj hlavného podozrivého: Kočnera, ktorý sa s ním minulý rok na verejnej tlačovke dostal do konfliktu. Ale myšlienka, že sa niekto verejne poháda s novinárom pre jeho otravovanie a potom, po pol roku, ho dá zavraždiť, je dosť tupo prvoplánová. To už je naozaj realistickejšie rozmýšlať o zámernej provokácií a zhodení viny na Kočnera. Rýchlosť, s akou prišiel Denník N s podozrivým a obvinením, je naozaj zarážajúca. Už je pol štvrtej?

Každopádne, pokiaľ to náhodou nebola lúpežná vražda, čomu by som ani ja neuveril, možno vzdať Kuciakovi úctu aspoň tým, že ho vyhlásime za prvú obeť politického zabíjania na Slovensku, prvú padnutú figúrku spomedzi novinárov. Nemožno ho totiž zneuctiť zaradením medzi zavraždených mafiánov a politikov v minulosti - napríklad Valko, Tupý, Remiáš a podobné osoby so stykmi s mafiou. Kuciak bol azda nevinný a jeho jediná chyba bola naivita, podcenenie skutočných síl v pozadí a ochota za pár eur nastavovať svoj krk, robiť špinavú nebezpečnú prácu za iných.

 

 

foto: fb

Je prvý, aj s priateľkou, ale podobných prípadov bude pravdepodobne pribúdať. Žiaľ, novinárska scéna tu sama dlhodobo šírila opovrhovanie zákonom a nenávisťou voči policajným zložkám, voči celému ministerstvu vnútra, pracovala na obmedzení ich právomoci či na ich presmerovaní na politickú opozíciu - tak si je sama na vine, že situácia takto upadla a že policajné sily nemajú kapacity na ochranu občanov, ani na doriešenie podobných prípadov, aj ak by náhodou boli veľmi motivovaní.

Tento prípad je podľa mňa znamením blízkych zlovestných časov. Kedže ale kaviarenská sekta robila dve desaťročia cirkus kvôli smiešnemu vyvezeniu podvodníka Kováča do Rakúska a minula si na tej anekdote všetko emočné palivo, tak neviem, čo bude robiť teraz. A čo mieni robiť nabudúce? Budú aj masové demonštrácie? Nechcem byť cynický, ale to im určite pomôže. Pojdem sa pozrieť, chcem vidieť ich strach. 

 

 

Doplnok 1:

Kaliňák zrušil svoj denný program (výjazd vlády) a vracia sa do Bratislavy. Kaliňák by si mal dať pozor na podobné provokácie voči jeho osobe, ako sa stali v prípade Malinová. Pretože nech bude robiť čokoľvek, je jasné, že vinný spoluvinou bude on a on osobne. Mal by sa s tým zmieriť a neprejavovať o prípad nadmernú osobnú starostlivosť, lebo aj tá bude zas len obrátená voči nemu, voči Smeru a v konečnom dôsledku aj voči všetkým občanom Slovenska. My ľudožrúti, vraždíme tu novinárov, tie nevinné duše.

Takisto treba pripomenúť, že občania sú si pred zákonom rovní a je podivné, ak by minister osobne nadmerne reagoval na jeden prípad. Treba azda povedať, že novinári sú tiež len normálni občania, nie je to žiadna špeciálne chránená rastlina a ako hovorí klasika aj realita, Kone sa tiež strieľajú.

 

Doplnok 2

Citát:

---

Okrem vyšetrenia vraždy investigatívneho novinára J. Kuciaka a jeho priateľky potrebuje spoločnosť aj uistenie, že polícia a prokuratúra budú venovať osobitnú pozornosť všetkým kauzám, o ktorých zavraždený novinár písal. V reakcii na správu o násilnej smrti mladého novinára to pre TASR uviedol minister kultúry SR Marek Maďarič (Smer-SD).

 ---

Okrem iných motívov je toto jasný ďalší možný úplne logický a plausibilný motív obetovania bieleho koňa Kuciaka. Prípady, ktoré obviňovali nepríjemných ľudí z rôznych finančných prechmatov a pre ktoré sa zrejme nenachádzal dostatok dôkazov, možno smrťou aktéra posunúť do sféry nezadržatelnej hystérie a nemožnosti oslobodzujúceho rozsudku.

To, že nepríjemnú úlohu začať tento nátlak vykonal Maďarič mi príde celkom zapadajúce do mozaiky. Teraz sa bude volať po poprave Horákovej ... pardon, po došetrení "jasných korupčných prípadov".  Je naozaj zaujímavé, že si minister kultúry dovolí zasahovať do nezávislej činnosti súdov! Je správanie Maďariča vôbec beztrestné? No myslím, že sudca Harabin bude mať tému, o ktorej aj my laici chceme vediet čo najviac a čo možno najpresnejšie.

 

 

Doplnok 3

Predstavme si, že podnikateľ sa na verejnej tlačovke dostane do konfliktu s novinármi. Nie je to ani taká bežná tlačovka, je to tlačovka, kde je konflikt s novinármi základná téma, kde dotyčný podikateľ menovite pár novinárom vyhlási mediálnu vojnu.

Predstavme si, že daný novinár podá na daného podnikateľa trestné oznámenie za vyhrážanie.

Predstavme si, že o tomto konflikte píšu noviny, je to mediálne známy exces.

Otázka je - aký blbý by musel daný podnikateľ byť, aby za danej verejne známej situácie najal vraha, aby novinára demonštračne popravil (a dokonca aj so ženou). To by ani Čermák v časoch najväčšej slávy takto neuvažoval, ani ten najväčší idiot by na seba neuplietol taký bič.

Ja si nerobím ilúzie o mafiánoch a bezpečnostných pomeroch na Slovensku, ale nikto by takto nepostupoval, ani len posledný gažo z osady nie.

---

Ale predstavme si situáciu inak.

Predstavme si, že podnikateľ sa na verejnej tlačovke dostane do konfliktu s novinármi. Nie je to ani taká bežná tlačovka, je to tlačovka, kde je konflikt s novinármi základná téma, kde dotyčný podikateľ menovite pár novinárom vyhlási mediálnu vojnu.

Predstavme si, že daný novinár podá na daného podnikateľa trestné oznámenie za vyhrážanie.

Predstavme si, že o tomto konflikte píšu noviny, je to mediálne známy exces.

Predstavme si, že ste zapojený do služieb zahraničných manipulátorov, a že chcete zdiskreditovať daného čoraz viac politicky a investigatívne nepríjemného podnikateľa, chcete mať dobrý prípad pre neustále útoky na políciu, osobne na nepríjemného ministra vnútra a do tretice, že chcete mať obeť na oltár tupých hoviad farebných revolúcií. 

Otázka je: Ako dané tri veci vyriešite jednou ranou?

Najmete si vraha, aby novinára čo najviac demonštračne popravil.

Že to každý inteligentný človek prekukne behom pár hodín? Nevadí - platí to, čo prvé napíšu noviny - a čo tie napíšu, o to si agent nemusí robiť starosti, to sú jeho ľudia. Za pár dní či týždňov bude teda jasné, že podnikateľ je nevinný a "cui bono" indikuje na niekoho úplne iného. Ale média, ktoré má agent k dispozícii, budú neustále blačať to isté: korupčná banda popravila svätého novinára, Slovensko nie je právny štát, treba zvrhnúť vládu, treba zaviesť dikatúru bruselských síl ...

 

Nepýtam sa, ktorá verzia je pravdepodobnejšia - je to jednoznačne tá druhá. Je ešte skoro po vražde a informácii je málo, ale už teraz je zo známych faktov  možno povedať verziu istú na 95%: novinárskeho eléva Kuciaka popravili zámerne politické služby, aby získali ťažkú zámienku ako na boj konkrétne proti Kočnerovi (menoval ho a do prípadu zatiahol Denník N), tak všeobecne proti politickým národným silám, ktoré dlhodobo ukazujú na skorumpovanosť a mafiánske pomery medzi novinármi, ako aj na službu novinárov cudzím netransparentným organizáciám, tajným službám.

Novinári sa rozhodli zo seba robiť nevinné a bezmocné obete, aby sa na nich už nemohlo útočiť. Ale na to sa im nesmie skočiť, to sa im nesmie tolerovať. Ak Kuciaka niekto zabil z politických dôvodov, tak to bol niekto z ich strany, tak je Kuciak ich gambit bezcenného pešiaka.

 

 

Doplnok 4:

Spomínal Čižmár, že okolo obetí boli náboje, ako akási vraj známa vyhrážka. Hovorili o tom ako o samozrejme známej veci. Tak by som sa chcel spýtať, koľko bolo na Slovensku vrážd, keď sa okolo tiel nechali rozsypané náboje, kedy, kde? Je ich naozaj toľko, že to je bežné?

Ináč mi to bude pripadať, a vlastne aj teraz pripadá, ako práve prehnane cielená napodobenina nejakej mafiánskej nájomnej vraždy z filmu. Ešte dobre že na stenu nenapísali "to za tie dane"  alebo "už vicej nepátraj" alebo také niečo.

Takisto zaznamenávam, ako doslovne z hodiny na hodinu stúpa počet záležitostí, ktorým sa vraj mladý začiatočník v žurnalistike venoval. Veď on vraj investigoval už po celej Európe! Nuž áno, Kočner a zopár bežných prešlapov na daniach sa rýchlo ukáže ako slepá stopa a celé Slovensko sa prestitútov a ich riadicich agentov spýta: "Prečo ste nechali zavraždiť jedného z vašich vlastných radov, aj s dievčaťom. To sa vy kurvy nehabite?". Tomu treba zabrániť.

Preto sa teraz narýchlo zúfalo hladá, na koho by sa to dalo zvaliť, aby nebolo vidno, že to je jasný anglosionistický inside job. Už sa spomína ako možná zakrývacia stopa Ukrajina, Taliansko ... A čo tak Rusko, Putin, nič? Zahraničná mafia vraždiaca 27 ročné ucho - to vám nik neuverí.

Tu vraždil niekto vyslaný zo Západu pre politické motívy. Nezabudnite, že v Kijeve nechali vystrielať desiatky svojich priaznivcov nadšene majdanujúcich za ich vec.  Smrť jedného novinára z ich vlastných radov pre nich nie je žiaden morálny problém. 

 

zdroj aktuality   dennik N

 

 
Buheh

sa previnili iba tým, že naivne verili. Verili, že sa veci majú tak, ako ich to naučili v škole, že dobro a zlo sú presne rozdelené tak ako hovoria "autority", že žijeme v právnom štáte, a že to znamená presne to, čo je písané.

Nič podstatné sa oproti časom spred sto či dvesto rokov nezmenilo, svet beží podľa rovnakých schém. A žiaľ, po časoch mieru a blahobytu vždy zvykli prichádzať časy kruté a očistné.

Norman

pri všetkej úcte, to nie sú deti. Vojaci vo vojnách sú o kus mladší a je to len prejav infantilizácie doby a národa, že si tieto generácie pripadajú, culia sa a správajú sa ako deti - bez uvedomenia si vlastnej zodpovednosti za svoj osud.

Píšem to aj preto, lebo skutočné deti zomierali v Juhoslávii, Palestíne, Iraku, Donbase, Sýrii - na Slovensku ešte nie. Ešte si nechajte trocha emócii, aj tie budete potrebovať.

Buheh

veď aj tí vojačkovia sú deti. Toto všetko sú obeti.

Norman

To preboha koľko máš rokov? Sú to dospelí chlapi zodpovední za svoje činy.
Vojačikovia sú obete? Nie, vojaci dnes zabíjajúci cez drony kdekoľvek na svete nie sú žiadne obete, ale špinaví zločinci. A ich kolaboranti v mimovládkach a v piatej kolóne tiež.

Vieš, Buhehe, život je, ako vidíš, krutý a raz budeš musieť aj ty na seba vziať zodpovednosť a dokázať povedať, čo je zlé a čo dobré. A aj tak jednať. A to platí aj pre väčšinu Slovenov.
Ináč nebudete nikdy slobodní a samostatní.

Buheh

treba odlišovať.

Nepriateľský vojačik je cieľ. Nesmieš minúť, lebo ináč zastrelí on teba. Jasné ako fucka. Ver, že ani mne sa ruka nezachveje, keď na to príde.

A áno, mladučkí vojačikovia, kanonenfutter, sú deti a sú to obete. To skutočné zlo nie je ten mládenec, ktorý na teba mieri, a má v hlave ešte úplný chaos, veď to predsa dobre vieš.

Aj ja, keď sa pozriem späť, keď som mal 26 rokov, uvedomujem si, ako som sa vtedy mýlil. Až sa hanbím, aký som bol arogantný a nespravodlivý voči predošlým generáciám a voči všetkému, čo som považoval za prekonané, nemoderné a nesprávne. Mnohé z toho by som dnes prehodnotil. Viem, že som vtedy tiež občas stál na nesprávnej strane. Nikto z nás nie je dokonalý od narodenia, dokonca aj ja sám som sa takým stal až po tridsiatke.

Práve to ma robí slobodným, že nie som povinný sa na nepriateľa dívať ako na stelesnené zlo, ale vidieť to celé z nadhľadu, v tých niekoľkých relevantných rovinách súčasne.

Ale zopakujem tú dôležitú vec: vo výsledku to nesmie viesť k tomu, že s mierovou vetvičkou v ústach a v dúhovom tričku, plný lásky ku všehomíru sa odovzdáš nepriateľovi. To je úplne zle, to je nepochopenie podstaty toho, o čom hovorím. Vždy a za každých okolností treba ostať vnútorne pevný, bojaschopný, nezávislý a s čistou hlavou, hoc by aj telo už malo nejaké nedostatky.

Norman

Všetci sú obete.
Poznáme to všetci veľmi dobre:
"Zločinec je obeť sociálnych okolností a zlého detstva".
"V každom je niečo dobré" a
"On za to nemôže, sa taký narodil, je taký výbušný"

Lenže, ak nie vždy, tak v súčasnosti sa dosť jasne črtá potreba nie všeobecnej lásky a odpustenia, ale vedomého rozlíšenia hodnôt. Ja som sa nepýtal, či budeš vedieť strielať, o tom sa ti hovorí ľahko, pretože dobre vieš, že k tomu ty zrejme nebudeš nútený, ale som hovoril "zodpovednosť a dokázať povedať, čo je zlé a čo dobré". Minimálne povedať. A tu zodpovednosť máš už teraz, neustále, a nielen tu.

Súčasná doba nepotrebuje pripomínať, že v každom je kus dobra, každý sa rodí nevinný a každý ma niekde matku (manželku, deti). To všetci dobre vedia, v tom sú dnes všetci dobre trénovaní, aby boli poslušní mopslíci neschopní hrýzť. Ale, ako vidíme, tieto umelo pestované všeobecné zábrany vedú všade k zhoršovaniu situácie. To, čo ľudia v súčasnosti potrebujú, je naopak vedieť zakročiť proti negatívnostiam. A to aj tvrdo.

Ja som NIKDE nepísal, že si "povinný sa na nepriateľa dívať ako na stelesnené zlo". To mi nepodstrkuj. Ale nepriatel je súčasť zla - a tolerovanie zla je ešte väčšie zlo. Si slobodný? No, sloboda má naozaj viacero rovín, ale ja som myslel slobodu reálnu, aj štátnu aj osobnú. Je pekné, že si povedzme duchovne slobodný a máš dobrú náladu, ale na Slovensku si väčšina ľudí myslí, že reálne slobodná nie je a stále presne nevedia, čo majú spraviť, aby sa to zmenilo. Pre tých bola určená moja veta.

A mimochodom, strieľať do nepriateľského vojaka nemáš len preto, aby on nezabil teba, aby si si chránil svoj život. To nakoniec potom naozaj dokáže každý, ale to je primálo. Ide o to vedieť bojovať nielen o svoj život, ale o hodnoty, ideály, rodinu, národ a podobne. Ja viem, že aj to teoreticky môže každý deklamovať, ale ide o to vedieť sa rozhodnúť - pretože ono situácia nikdy nie je úplne istá, a áno, nepriateľ je vždy reálny človek. O tú schopnosť rozhodnúť sa ide, o tú schopnosť zobrať to na seba - keďže dnes by už ľudia mali mať jasno, ináč sa môže stať, že už to nestihnú a bude neskoro.

Buheh

že zľahčujem, relativizujem, čo by sa nemalo. Ale tak to nie je. Že nepriateľ používa hlúpe decká na špinavú robotu, to je skrátka fakt. Ja viem, hovoriť o ľudských stránkach vojačikov nepriateľa sa na frontovej línii moc nehodí. Ani by som to nebol rozpitvával, keby si do toho nezačal Ty rýpať.

Radšej sa venujme zaujímavejším veciam. V Košiciach vraj horí daňový úrad. Áno, aj toto patrí k budovaniu vyspelej kapitalistickej spoločnosti. Aj v budove číslo sedem svojho času vraj zhoreli všelijaké zaujímavé dokumenty.

Norman

že sme sa ocitli na začiatku, lebo s "deckami" to začalo.
Tieto debaty nie sú osobné, ja ti nič nepodsúvam ale musím zaujať postoj, lebo niektoré spomínané veci sú typické škodlivé postoje. A jednou z nich je pojem "decko".

Ja som do článku dal fotku obetí, aj keď je jasné, že nevinné foto mladých zavraždených vyvolá sympatie. Ale, opakujem, odmietam ich nazývať deckami. Už 18 ročný človek nie je decko - ak sa jedná o ich záujmy, sú to krutí zmrdi. Samozrejme, je pravda, že títo infantili všeobecne sú (relatívne) hlúpi a zneužití - ale to je ich vina, to je ich osud, to nemožno ospravedlňovať. To, že vyzerajú detinsky vôbec nič nemení na potrebnej pripravenosti byť na nich tvrdý a v prípade potreby im tie neúmerne detinské ksichty aj rozmlátiť. A to, že teraz niekto dvoch z týchto kolaborantov odfaklil, to tiež ani v najmenšom neznamená, že ich azda teraz budeme obchádzať - pretože to je práve cieľom vrahov, aby toto dosiahli. Aby dosiahli emočnú ochranu "slabej obete" - proste ich typický psychologický faul.

Nehovorím, že toto oponuje tvojím názorom, proste to všeobecne bolo potrebné vyjasniť.

Buheh

môže byť.

Náhodný okoloidúci
Všetci sú obete. Poznáme to všetci veľmi dobre: "Zločinec je obeť sociálnych okolností a zlého detstva". "V každom je niečo dobré" a "On za to nemôže, sa taký narodil, je taký výbušný"   Platí to aj pre Mazureka? Alebo je povolené používať tieto frázy len na obhajobu slniečkárov a s nimi spriaznených páchateľov?
Norman

Kaliňákova reakcia - viď článok

slaven1

Na Slovensku sa nezačína strieľať, strieľa sa tu dlho. Už 29 rokov sa tu klany odstreľujú.

Čím je teda zaujímavá táto vražda?

Táto vražda je zaujímavá tým, že zastrelili novinára z piatej kolóny.

Čo je to piata kolóna?

Piata kolóna je skupina ľudí, ktorí majú priamu komunikáciu zo zahraničným riadením. V tomto prípade novinári, ktorí z metropole dostávajú priame inštrukcie o kom/čom a ako majú písať.

Kto zabil?

Prvá myšlienka samozrejme padne, že to bol niekto komu biely kôň stupil na kurie oko. Ǔloha novinárov z piatej kolóny je robiť kurátorov koloniálnej administrácie.

To znamená, že majú dohliadať aby koloniálna administrácia "správne" spravovala kolóniu (v rôznej forme zabezpečovala plynulú výplatu koloniálnej dane).

Keď sa koloniálna správa začne stavať na zadné, "nesprávne sa správať", kurátori-novinári piatej kolóny na ňu vytiahnu rôzny kompromat (kompromitačný materiál) zozbieraný špeciálnymi službami metropole.

Užitočný bol živý, a ešte užitočnejší bude mŕtvy

Zabiť samozrejme mohla aj metropola. Presne podľa hesla "užitočný bol živý, a ešte užitočnejší bude mŕtvy". Vytvorenie tzv. "svätej obeti". #študentMartinŠmíd

Vrámci technológie spravovania kolónií sa tým "domorodcom" ukazuje "pozrite aký neľudský režim vám vládne, už začal zabíjať, je čas na zmenu (starej koloniálnej administrácie za novú)". Takto sa udržuje disciplína v radoch aktuálnej koloniálnej administrácie.

Čo isté je?

Nie je isté prečo ho zabili. Isté je, že je mŕtvy (telo som osobne nevidel). Jeho smrť je dôsledok jeho rozhodnutí spolčiť sa s bandou zahraničných agentov typu Ringier & Axelspringer.

Piata kolóna je "k smrti" vystrašená

Piata kolóna je "k smrti" vystrašená, lebo nevedia, či novinára zastrelili za to, že zrádza svojich, alebo to s tým nemá nič spoločné. Takže budú o tom "všetci" presstitúti povinne informovať aby z toho spravili "prominentnú vraždu" (však zabili jedného z nich). Aj preto má TV Narkóza udalosť tak dobre spracovanú (hneď štáb poslali).

Jeden z kľúčových ukazovateľov bude v akej miere sa do vyšetrovania zapoja špeciálne služby metropole, garant bezpečnosti piatej kolóny.

Najväčšia škoda

V čom ja vidím najväčšiu škodu, je že zastrelili aj jeho snúbenicu. Slovensko má v dôsledku nesuverenity (kolonizácie) pôrodnosť 1.4, takže škoda každej budúcej matky.

slaven1

K tomu článku z Denníka N(ezávislí od rozumu). Nenapísalo ho náhodou toto teliatko "pííííšuce slobodne":

https://www.mojevideo.sk/video/289b7/vrcholny_moment_kocnerovej_tlacovky...

slaven1

Vo videu Kočner o Kuciakovi hovorí Marián Kočner na linke Rudolfa Vaského svoj pohľad na článok Kočner zastrašoval novinára. Video bolo zverejnené 7.9.2017. Kočner je falošná stopa, ktorú rozkrúca infantilné teliatko Tódová a spol. Títo presstitúti sú na neho nasratí od kedy Kočner zverejnil ako písali na objednávku Lipšica (Kauze Lipšicove stádo).

Tu infantilné teliatko rozdáva rozumy v americko-nemeckom rádiu Express (miestne Echo Moskvy) u protislovenského informačného vojaka Braňa Závadského. Relácia šla v pondelok na obed a "teliatko už malo vyšetrené".

Tu je video ako Ján Kuciak pre Nadáciu otvorenej spoločnosti rozpráva na tému "Panama papers - Kde skrývajú peniaze slovenskí zbohatlíci" (19.1.2017). Opäť opakujem, že úloha takýchto "leakov" a "konferencíí" robiť kúrátora miestnym "elitám". Dohliadať na nich, aby počúvali metropolu. Ak ste v kolónii bohatý človek, tak v prvom rade je to so súhlasom metropole, minimálne však preto, lebo dodržiavate koloniálne pravidlá (nebuntovať - počúvať).

Tu tlačovka policajného šéfa Gašpara.

Tu v pondelok Čizmár "rozpútava peklo", tu utorok horí Daňový úrad v Košiciach :)

Norman

výborná zábava k raňajšej káve
"keď ja som bol novinár, tak vy, pán Korda, ste tam bol tuším osvetlovač"
:-)))

Dík Slaven, vela hlušiny ale občas sa nájde diamant medzi tými linkami.
(pre istotu ešte raz, ktoré myslím
https://www.mojevideo.sk/video/289b7/vrcholny_moment_kocnerovej_tlacovky... )

Norman

striela, samozrejme, ale piata kolóna bola doteraz chránená.
Toto mi nepríde ako bežná vražda a ani to neodznie ako bežná vražda - preto si to bezpochyby zaslúži pozornosť a diskusiu.
Nazval by som to dokonca prvá politická vražda.
S dôrazom na slovo "prvá".

slaven1

strieľa, samozrejme, ale piata kolóna bola doteraz chránená.

Presne tak. Prvé čo ma napadlo: "empire oslablo". Už to nebude sýte pokrochkávanie ako kedysi. Slúžiť mu bude čoraz rizikovejšie.

Nazval by som to dokonca prvá politická vražda. S dôrazom na slovo "prvá".

V 90tych sa u nás politicky strieľalo (napr. Ducký, Černák). Tu by som dodal, "prvá od začlenenia Slovenska do Severoatlantickej aliancie".

Norman

To boli také mafiánske vraždy, motívom boli konkrétne kšefty, aj keď sa jednalo o politika.

Ale súhlasím, že teraz je reč hlavne o tejto etape, o tomto desaťročí, čo bolo pred 20 rokmi bolo tak či onak iné.

slaven1

Definuj čo je to politická vražda, teda.

Norman

že novinárov možno chápať ako agentov politickej sily.
Je to prvá explicitná vražda v nedávnom období z podobných kruhov, a aj keď podsúvajú ako motív "daňové podvody", môže to byť zámerná provokácia - a to teda aj explicitne s politickými dôsledkami - veď vidíme a poznáme tie reakcie farebných revolucionárov.
Rovno môžeme dodať, že je nepochybné, že nemenované zahraničné služby takúto provokačnú vraždu dokážu zrealizovať bez akýchkoľvek problémov.

slaven1

Rostás dnes, v pondelok 26.2.2018, zažil domovú prehliadku. NAKA sa mu prehrabala v dome na objednávku kurátora Pavela Sibylu. Píšu HS:

U šéfredaktora časopisu Zem a Vek Tibora Rostása aktuálne prebieha domová prehliadka. Dôvodom je obvinenie trestného prokurátor[a] za hanobenie národa. Trestné oznámenie podal riaditeľ nadácie Zastavme korupciu Pavel Sibyla ešte v máji minulého roka

Toto je hlavná udalosť dnešného dňa

Toto je hlavná udalosť dnešného dňa. Keď som písal, že novinár z Aktuality.sk "bol užitočný živý, a ešte užitočnejší bude mŕtvy," ešte som nevedel, že NAKA! prehladáva domov vydavateľa hlavného alternatívneho mesačníka krajiny.

Prečo dnes alebo pár slov k našasovaniu

Trestné oznámenie prijala polícia v máji tak prečo konali až dnes? Normálne by táto "perzekúcia kritikov režimu" vzbudila väčšiu pozornosť, keď však bude vykonaná v čase, keď všetky okupačné sračkomety budú smerovať pozornosť národa na smrť kolegu-zradcu, domová prehliadka u Rostása zanikne v informačnom šume.

Kto je to kurátor

Kurátor je pracovník, ktorý v kolónii dohliada na to, aby sa dôležité osoby - poslanci, prezident, premiér, oligarchovia... - "správne správali". Správali sa tak, aby nenarúšali stabilitu kolonálnej ríše.

Kto a za čo podal trestné oznámenie na Rostása?

Na Rostása podal trestné oznámenie jeden z kurátorov Slovenska. Keď počujete spojenie slov "zastaviť" a "korupcia" je jasné odkiaľ vietor fúka.

> Viac o tom, čo stojí za anti-korupčnou agendou ľudí ako Pavel Sibyla v tomto článku. Ešte dodám, že Rostás je hlava časopisu (média). <

Sibila podal na Rostása trestné oznámenie za "antisemitizmus". „Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry začal trestné stíhanie vo veci pre prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia v súbehu s prečinom podnecovania národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti,píše Rostás. Poriadny legislatívny paškvíl. #Žitňanská

To, že "protikorupčný aktivista antisemitizuje" znamená, že kurátorove zadanie znelo "akokoľvek Rostása spomaliť" (teória brzdenia).

Cieľ: Znížiť vážnosť NAKA a brzdiť Rostása

V stovkách prípadov prokuratúra nekoná, ale v tomto vydá súhlas na prehliadku domu nie len obyčajnému vyšetrovateľovi, ale "elitnému útvaru zaoberajúcemu sa závažnou kriminálnou činnosťou". A taký útvar vám ráno o pol siedmej, 2 dni po pohrebe otca vlezie do domu lebo "antisemitizmus".

Necítia sa "elitní policajti" z NAKA ako prostitútky, keď ich zneužívajú na to, aby išli so samopalmi prehľadať domov neozbrojenému šefredaktorovi?

Citujeme zo stránky NAKA:

V štruktúre národnej kriminálnej agentúry boli konštituované tieto výkonné pracoviská:

- národná jednotka finančnej polície
- národná protizločinecká jednotka
- národná protikorupčná jednotka
- národná protidrogová jednotka
- národná protiteroristická jednotka

Kráti Rostás nezákonne dane? Je Rostás colný podvodník? Je Rostás zločinec? Je Rostás korupčník? Je Rostás drogový díler? Alebo je Rostás terorista? Trebalo by dopísať:

- národná proti-myšlienková jednotka (1984)

Súčasťou tejto akcie je sprofanovať NAKU v očiach verejnosti, vykresliť ju ako "elitný útvar na vybavovanie účtov". Zabiť viac múch jednou ranou. Kto si vyžiadal zásah?

Pár slov záverom pre Rostása

Keď na vojaka strieľajú, znamená to okrem iného, že je na správnom mieste (zbabelo nesedí v zákopoch).

Buheh

"Keď na vojaka strieľajú, znamená to okrem iného, že je na správnom mieste (zbabelo nesedí v zákopoch)."

Áno, tak je to.

Ale ak chceme ostať nad vecou, treba brať do úvahy všetky verzie (samého ma raz mrzí, čo teraz napíšem, ale nemôžem inak). Správny konšpirátor vždy v prvom rade myslí na tri základné pravidlá konšpirátora:

1. Komu to prospeje?
2. Occamova britva v mútnom bahne mediálnych hier a intríg neplatí.
3. Keď to nemôžu ovládnuť, postavia tomu niekoho do čela.

Úprimne: viete niekto o ešte lepšej reklame, než to, že maskované komando so samopalmi Rostasa prepadne dva dni po otcovej smrti? Veď to musel byť idiot, kto to vymyslel – jedine že by to bolo celé trochu inak.

Ak sa mýlim, tak je to voči nemu fakt nepekné, a hlboko sa ospravedlňujem, ale treba stále treba brať do úvahy aj možnosť, že niekto urgentne potrebuje dotvoriť obraz disidenta a urýchlene pripraviť káder na funkciu, keďže situácia v Európe sa nebezpečne priblížila do bodu, keď sa bude točiť kormidlom. Netvrdím, že to tak je, ale nemôžeme to vylúčiť.

Norman

Ja som to dnes pri rozhovore s kýmsi nazval "havlizácia". Ako kedysi robili z Havla "obeť režimu" tým, že ho občas odviedli na nejaký pokec a neskôr raz dali aj do fešáckej basy, tak aj teraz robia Rostasovi revolučný imidž. To neznamená nejakú konšpiráciu alebo ani to, že s nimi Rostas vedome a explicitne spolupracuje - proste si ho vychovávajú a pestujú. Keď nastane nejaký prevrat (kabátov), budú tam mať čosi ako nového Havla, alebo Gála (aj sbandou postrkovačov okolo seba).
A ani sa to nemusáí ťahať od začiatku toho jeho príbehu - je evidentné, že Rostas prestal od nejakého času hryzkať, už ozaj len sem tam čosi zabreše. Zabrechať nejaké štúrovské antisemitizmy je najlepší obchod - židia vždy potrebujú antisemitizmus, a na druhej strane za citáty k ujme určite nik nepríde (taký holokaust by bola iná vec).
A do tretice, keď sa to porovná s Mazourkom, ktorému hrozí dokonca strata mandátu ....

Len nemyslím, že by to nejako súviselo s vraždou novinára Kuciaka - to je len náhodná zhoda, aj pre systém skôr nepríjemná, pretože na jednej strane začínajú spúšťať oratórium na obranu novinárov, a na druhej strane naháňaju Rostasa za text v časopise a Mazureka za prejav v rozhlase - to jsou paradoxi, ako by povedal Rost... nie, ten druhý pseudorevolucionár, Havel.

slaven1

Úprimne: viete niekto o ešte lepšej reklame, než to, že maskované komando so samopalmi

A na čo ešte Rostás potrebuje viac reklamy? Ten je už tak rozreklamovaný, že takmer každý z jeho segmentu o ňom vie. Za účelom reklamy domová prehliadka nebola.

ako by povedal Rost... nie, ten druhý pseudorevolucionár, Havel.

Rostasa a Havla by som takto nespájal.

Ako kedysi robili z Havla "obeť režimu" tým, že ho občas odviedli na nejaký pokec a neskôr raz dali aj do fešáckej basy, tak aj teraz robia Rostasovi revolučný imidž.

Hej, tento proces je známy. Aj 3. ríša takto postupovala. Keď už bolo porážka jasná, tak pár svojich šupli na chvíľu do basy, spravili "disidentské" zaznamy a tí potom sa zúčastňovali na riadení povojnového Nemecka. Ja by som skôr povedal, že takto "prikrmovali" Havrana.

je evidentné, že Rostas prestal od nejakého času hryzkať

Je jedna vec byť "vydavateľ hlavného alternatívneho mesačníka krajiny" a druhá vec je viesť stránku typu Nadhlad.com. Sú to väčšie tlaky. Čudujem sa, že to ešte vôbec nezabalil (inak chválime správcu, za to ako to tu spravuje).

Len nemyslím, že by to nejako súviselo s vraždou novinára Kuciaka - to je len náhodná zhoda

Nie, nie je to náhoda, oni využili šum okolo vraždy na to aby sa mohli na Rostasovi dopustiť tejto podlosti, pretože hlavná pozornosť krajiny v pondelok smerovala na vraždu novinára z redakcie Aktuality.sk. Oni to už deň, dva vedeli, čo v pondelok nastane. Kedy údajne nastal deň smrti, 22.2.?

Ved si prečítaj čo o tom celom Rostás napísal:

Je to v absolútnom rozpore so slobodnou a demokratickou spoločnosťou ako aj s normálnou právnou praxou – je totiž nemysliteľné, aby som sa o akomsi stíhaní dozvedal z médií. S vyjadrením hovorkyne špeciálnej prokuratúry Jany Tökölyovej som sa stretol už v júni 2017 na stránkach SME: „Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry začal trestné stíhanie vo veci pre prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia v súbehu s prečinom podnecovania národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti.“ Pýtam sa – ako je možné publikovať takéto podvrhy v médiách, keď nedošlo k žiadnemu procesnému úkonu v danej veci a teda nemohlo byť ani doručené ani vznesené obvinenie voči mojej osobe? Takisto je nutné uviesť, že som nebol ani len vypočutý.

Podľa mňa ich Rostás prosto sere. Škaredo - v zmysle "žiadny spasitelia sveta" - píše o židoch, spomína štúrovcov, používa slovo národ, vlastenectvo. Sem tam spomenie národo-oslobodzovací boj.

Veď nech nám sem napíše, až si to tu bude čítať :)

Buheh

Možnosti sú len dve, pravdepodobnosť tej či onej nech si každý zráta sám a vynásobí výškou percenta na hypotéke.

Veľmi by som si prial, aby to bola tá prvá možnosť, že Rostas je čistý a statočný chlapík. Tak ako všetci tu. Ale ani on sa nemôže hnevať na nás, ak zvažujeme veci komplexne, so všetkými alternatívami.

slaven1

http://www.infovojna.sk/prehravac/?id=3114 Zo včera, rozhovor s Rostásom prvých 15 min.

Veľmi by som si prial, aby to bola tá prvá možnosť, že Rostas je čistý a statočný chlapík.

Mne je jedno ak dotyčný ČlovekX nebude čistý ako ľalia, alebo Ježiš Kristus. Odpustím ak bude mať nejaké svoje záujmy. Hlavne nech nie je zradca a ide za Slovensko a má výsledky.

Ale ani on sa nemôže hnevať na nás

Diskutujeme, kam by sme sa bez protinázoru posunuli :)

Takto záverom dodávam, že držím Rostasovi palce.

Ľubov

ako to aj ja beriem. Ako chápem,že je naozaj extravagantný,ale čo som stretla v živote ľudí,tí extravagantní ma nikdy nepodrazili,skôr tí nenápadní.
Okrem toho si myslím,že sa časy menia a ľudia s nimi.Bude sa to lámať,patriotov potrebujeme ako vzduch.
Ja ho zatiaľ vnímam ako patriota,aj s tými jeho "kulisami",žakarovými vestami ,hodvábnymi kravatami,mne to proste nevadí. Nech mu pomáhajú dobrí duchovia,aj cesta je cieľ,Tibor !

Norman

Nie sú to len dve krajné možnosti, možná je celá škála medzi nimi. Rostas je v každom prípade spracovávaný, zabalovaný do pavučiny brániacej pohybu, ale je mu aj pestovaný falošný príbeh disentu. Ale on žiadny disent nie je - v podstate je naozaj hlavne performátor, herec, ktorý sa v prvom rade staral, aký bude štýl jeho vystupovania, až potom o to, aký bude obsah.

Buheh

relativizuješ zase Ty. Jasné že nič nie je čiernobiele, ale zradca buď si alebo nie si.

Ale áno, on môže hrať všelijaké hry a účastníci ich môžu brať vážne menej alebo viac. Otázka je, či vedome zavádzal, keď písal a hovoril tie "konšpiračné" veci, a či ich v budúcnosti svojimi činmi a rečami poprie, alebo nie.

slaven1

Nepostrehol som, že by Rostásove vystúpenia boli bez obsahu. Ba čo viac, mali aj formu :) Pokiaľ sa nemýlim, začínal s mlčaním na Vive. Cez rádio veľmi "nenaperformuješ".

Aeronet sumarizuje vtrhnutie k Rostasovi takto:

Na Slovensku vtrhlo protiteroristické komando do bytu vydavatele slovenského alternativního časopisu Zem a Vek. Zásah přišel na objednávku lidí napojených na slovenskou neziskovku zakladatele antivirové firmy ESET, na Sórošovu Open Society nadaci a Transparency International! Novináři na alternativě se nově stávají cílem organizovaných útoků neziskového sektoru a státní moci!

https://aeronet.cz/news/na-slovensku-vtrhlo-protiteroristicke-komando-do...

Norman

Práve naopak, Slaven, rádio je najlepšie na nedeľnú chvíľku poézie bez potreby skutočného obsahu, pretože bez spätnej väzby. Máš doma knižky Mlčanie 1 a 2? Súbor prednášok na Vive. Vieš, čo je v nich?

slaven1

Stiahnuté ich nemám, ty ich doma stiahnuté/kúpené máš?

Norman

čo si z nich pamätáš?
A nejde o teba osobne, ale čo si z nich ľudia pamätajú.
Odpveď je: nič.

(mám to kúpené, je to len forma, prebásnený čaj, bez hlasového performancu v rádiu je to proste nič)

slaven1

Ja osobne som sa nič nové (veľmi málo) v Mlčaní nedozvedel, len som sa divil, že to info púšťajú cez štátom licencované rádio vysielané v FM pásme do hlavného prúdu.

Chcelo by to lepší pojem, než "havlizácia", lebo spájať Havla a Rostasa mi mozog odmieta. Okrem to, ako som napísal, dialo sa to aj v 3. ríši. Isto na tento jav bude už nejaký pojem vytvorený.

Pondelkovou domovkou, ako to volá Harabin, naviazali Rostasa priamo na procesy spojené so zabitím novinára z piatej kolóny. Načasovali to takto zámerne - už v nedeľu vedeli, čo nastane v pondelok. Prevedenie bolo mimoriadne tupé a neprimerané.

Dôsledky sú:

- NAKA vyzerá ako štátom organizovaná kárateľno-teroristická banda (gestapo) - zníženie vážnosti polície a štátu v očiach národa
- Rostas dostal sympatie verejnosti (aj moje)
- Koloniálna administrácia republiky ulahodila piatej kolóne stelesnenou cez mimovládku "Zastavme korupciu"

Norman

ten termín bolo len také porovnanie.

Len ti znova chcem pripomenúť, že spájanie prehliadky u Rostasa so strielanim na Kuciaka nie je logické - aj táká prehliadka sa plánuje dlhšie, nepodceňuj štátnu byrokraciu:-) Príliš hladáš spojitosť v náhodných javoch, ak ti môžem poradiť.

Ľubov

https://www.napalete.sk/na-konferencii-k-25-vyrociu-obnovenej-statnosti-...

Tak som to náhodou našla na stole,možno sa tam niekto bude chcieť pozrieť,určite lepšia volba ako to rezervované námestie pre Remišovú.Brrr

Náhodný okoloidúci

Ja len pripomínam, že rovnako teatrálne ako zadržanie Rostasa prebehlo aj zadržanie tej malej anorektickej Sheily, ktorá čurala na Korán. Tiež v skorých ranných hodinách a plno kukláčov so samopalmi.

Norman

Pridelili politický disent do kategórie "teroristi". Nedokázali vo svojej pokryteckej teórii nájsť iné miesto, slabšie, umiernenejšie. Súčasný systém vraj nemá iných oponentov, všetci sú s ním spokojní, len "terotisti" sú ti zlí. Preto aj k najumiernenejšiemu disidentovi musia ísť so špeciálnou jednotkou po zuby ozbrojených.
Nie je to teatrálny zámer, je to ich chyba. Sú v štádiu, v akom s opozíciou jednali v 50 tych rokoch stalinisti. Vrátane výšky trestov - dnešné tresty mnohoročných bás nie sú žiadna maličkosť.
Ale ešte sa nerozbehli a už to asi nestihnú.

slaven1

Kuciak bol biely kôň, ho picli lebo veľa vedel. Všimli si to viacerí, tu celý článok Jany Teleki, ktorý vkladám do archívu, lebo tu bude mať dlhšie trvanie než na Eurorespekt. V článku Tekeli uvádza, že to odznelo na tlačovke 6.9.2017 (odkaz nižšie), ale ja som to na dostupných záznamoch nepočul (Vaského záznam, HN záznam).

Aktualizácia: Tekeli v článku nehovorí, že to odznelo práve na člačovke 6.9.2017. V článku uvádza iba, že na tlačovke "odznelo aj oveľa závažnejšie vyhlásenie Kočnera vo vzťahu k Jánovi Kuciakovi", nehovorí aké. Je to mútne napísané. Tekeli priamo neuvádza, kde odznela hláška "pán Kuciak, ja zistím kto Vás kŕmi informáciami". #skutokSaNestal #naVýchodeNičNieJe

Pán Kuciak, ja zistím kto Vás kŕmi informáciami

Veta, ktorá pravdepodobne spečatila osud Jána Kuciaka

Pred niekoľkými dňami polícia postúpila trestné konanie vo veci vraždy Jána Kuciaka  a Martiny Kušnírovej na obžalobu. Podľa polície je objednávateľom vraždy Marián Kočner, ktorý je v súčasnosti vo väzbe pre falšovanie a marenie spravodlivosti. Médiá opäť oprašujú vyhrážanie Kočnera novinárom na tlačovkách a jeho arogantné vystupovanie pred súdom.

Správanie obžalovaného pred súdom  

Na tzv. lavici obžalovaných, na rozdiel od zvyšku novinárskej obce, pravidelne som sedávala niekoľko rokov, takže názory a postrehy novinárskej obce ku správaniu obžalovaného sú mne osobne, slušne povedané na smiech. Osobne som nechápala obžalovaných, ktorí dokázali odsedieť takmer bez slova celý proces a počúvať všetky obvinenia na vlastnú osobu, nakoľko ja som to nedokázala. Nepamätám si situáciu, že by som, čo len jediný krát prejavila voči orgánom na tzv. výkon spravodlivosti rešpekt, prípadne úctu. Nezastavili ma ani hrozbami neprimeraných pokút, ani trestným stíhaním.

Väčšina obvinených a obžalovaných, voči ktorým boli neskôr zastavené dlhoročné konania zdieľajú môj názor, pretože na pojednávaniach sa správali podobne. Právnici zastupujúci tzv. mafiánskych bossov vysvetľujú mlčanie ich klientov tým, že sú si vedomí toho, že skutok spáchali a mlčanie je jediný spôsob ako si v danej situácii nepriťažiť.

Zároveň je potrebné si uvedomiť, že vo všeobecnosti tlačovky a prípadne napádanie obžalovaného na súdoch vníma väčšina novinárov ako predstavenie, či nástroj seba prezentácie.

Právo vyjadriť sa k obžalobe ako aj jej odôvodneniu, či navrhovať výsluchy svedkov a predkladať dôkazy, ktoré vedú k objasneniu veci je základným právom každého občana, ktorému bolo vznesené obvinenie a následne bola vec prokuratúrou po vypracovaní obžaloby postúpená na prejednanie súdu. Túto skutočnosť, podobne ako orgány na výkon spravodlivosti, musia rešpektovať aj na novinári. Bez ohľadu na to, či sa s výpoveďou obžalovaného stotožňujú alebo nie.

Kočnerova výpoveď

O výpovedi Mariána Kočnera médiá síce informovali veľa, avšak v snahe obmedziť informácie súvisiace s vecou, venovali pozornosť najmä jeho gestám a spôsobu vyjadrovania. Najčastejšie sa pohoršovali nad tým, že neprejavuje rešpekt voči prokurátorovi ani senátu ŠTS a správa sa arogantne ako na tlačovkách, ktoré v minulosti organizoval.

Marián Kočner si predovšetkým uvedomoval, že právo je na jeho strane a na pojednávaní skutočne podobne ako na tlačovkách nemal problém presne zodpovedať na položené otázky. Práve preto je z môjho pohľadu nepochopiteľné rozčarovanie novinárov z jeho výpovede.

Tlačové konferencie organizované Kočnerom

Od tlačoviek verejných činiteľov sa líšili predovšetkým tým, že rozoberal problematiku, ktorú ovládal.  Kočner detailne popisoval korupčné správanie politikov, vyvracal vyjadrenia politikov k jeho osobe adekvátnymi listinami, zverejňoval informácie o závažnej trestnej  činnosti, ktorú páchali a ich prepojenia na organizovaný zločin.

Zámerom tlačoviek Mariána Kočnera, nebolo iba obhajovať zákonnosť svojho podnikania, ale najmä poukazovať na zavádzanie občanov politikmi a systematicky obnažovať ich trestnú činnosť. V súčasnosti sú tieto tlačovky prezentované ako nástroj na vydieranie a zastrašovanie politikov a novinárov, čo však nie je pravdou.

Na tlačovkách odznelo veľa informácií o trestnej činnosti vysokopostavených verejných činiteľov, nezákonnom financovaní politických strán a listinami bolo vyvrátených množstvo nepravdivých tvrdení nielen politikov, ale najmä novinárov. Napriek zdôvodneniu a predkladania listín, ktoré vyvracali tvrdenia politikov, médiá vo svojich výstupoch paradoxne prezentovali vyjadrenia Mariána Kočnera ako klamstvá.

Vyhrážanie novinárom

Každý, kto si pozrie Kočnerove tlačovky, na ktorých sa mimochodom zúčastnil aj nebohý Ján Kuciak a prehrá si niekoľko spoločných konfrontácií s Mariánom Kočnerom pochopí, na základe otázok kladených Jánom Kuciakom, že Kočner nepovažoval Jána Kuciaka za hrozbu, ktorá by mohla akýmkoľvek spôsobom vplývať na prostredie, v ktorom sa pohyboval a už vonkoncom nie na jeho podnikateľské aktivity, či vyvodenie trestnoprávnej zodpovednosti. Paradoxne mnoho iných novinárov bezdôvodne po ňom vrieskalo, že je podvodník, ktorý patrí do väzby. Keď si Kočner uvedomil, že je objektom systematicky riadenej diskreditácie oznámil takmer kolegom, že sa bude venovať ich nerestiam, respektíve zbierať na nich špinu a v najbližších dňoch spustí portál „Na pranieri“, ktorého hlavnou úlohou bude diskreditácia novinárov a pretriasanie ich súkromia na verejnosti.

Médiá často publikujú vyjadrenie, kde sa Kočner vyhrážal, Kuciakovi, že „sa začne zaujímať o jeho rodičov a rodinu, … že ak zistí ‚akúkoľvek špinu‘, tak ju zverejní“. Kuciak v septembri roku 2017 podal na Kočnera trestné oznámenie.

Na tlačovke organizovanej 6. septembra v  2017 odznelo aj oveľa závažnejšie vyhlásenie Kočnera vo vzťahu k Jánovi Kuciakovi, ktorému médiá špeciálnu pozornosť síce nevenujú, ale s najväčšou pravdepodobnosťou bolo spúšťačom následných udalostí.

Pán Kuciak, ja zistím kto Vás kŕmi informáciami …

O Mariánovi Kočnerovi bolo známe, že pokiaľ povedal, že niečo zistí, bude iba otázkou času kedy na verejnosť preniknú mená objednávateľov finančne kvalitne zabezpečenej diskreditačnej kampane voči jeho osobe. Navyše v tom období mal spoľahlivo zistené akým zázrakom sa do jeho domu dostali monitorovacie zariadenia a nahrávky, ktorých súčasťou boli povestné raňajky zo Sulíkom. Dokonca mal aj nahrávky z obdobia, počas ktorého bol monitorovaný.

Ján Kuciak nebol hrozbou pre Kočnera, ale pre svojich informátorov, respektíve oligarchov v pozadí

Krátko po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej médiá vyzdvihovali Jánove analytické schopnosti a zdôrazňovali, že pracoval s informáciami z verejne dostupných zdrojov. Táto informácia sa nezakladala na pravde.

Už pri letmom čítaní textov zistíme, že sú v nich použité informácie zo spravodajských služieb,  paradoxne nielen zo Slovenskej informačnej služby a Vojenského spravodajstva, informácie podliehajúce daňovému tajomstvu, bankovému tajomstvu, z jednotlivých ministerstiev, informácie zo systémov v správe polície a ďalších inštitúcií, ktoré  nemôže zistiť štandardným postupom, nielen novinár, ale ani príslušník SIS. Zároveň, ak si uvedomíme množstvo informácií, ktoré údajne Ján Kuciak spracovával, nie je v žiadnom prípade možné, aby zber informácií bol riešený, jedným prípadne dvomi spolupracovníkmi.

Deň má 24 hodín

Viac hodín nemali ani dni Jána Kuciaka, ktorý okrem práce pre portál Aktuality. sk,  angažoval sa v medzinárodných organizáciách, pôsobil ako pedagóg na UKF v Nitre a v konečnom dôsledku strávil nezanedbateľné množstvo hodín presunmi.

Ani za predpokladu, že by mal Ján Kuciak prístupy ku všetkým serverom štátnej správy, nebolo možné zhromaždiť informácie, zverejnené v textoch. Zaujímavým, prvkom jeho textov boli vzťahové grafy, podobné tým,  ktoré sa v súčasnosti sporadicky objavujú pri jednotlivých menách novinárov, lustrovaných v súvislosti s kauzou Rybanič.

Tlačovka Mariána Kočnera, na ktorej  Ján Kuciak kládol Kočnerovi otázky odhalila niekoľko závažných faktov. Ján Kuciak si uvedomoval, že právne nie je možné napadnúť Kočnerove obchodné aktivity,  v súvislosti s odvedenými daňami. Nebolo možné konštatovať ani to, že krátil daň nakoľko nemal daňové nedoplatky a pokuty, ktoré boli uložené firmám, v ktorých mal účasť alebo riadil, uhrádzal Kočner bezprostredne po prevzatí rozhodnutia. Na podporu svojich tvrdení Kočner predkladal médiám adekvátne listiny a závery kontrol vykonaných daňovým úradom.

Ak skutočne vezmeme do úvahy množstvo zverejnených informácií, pozorne vypočujeme obsah Kočnerových tlačoviek zistíme najmä to, že jeho diskreditácia bola pripravená prostredníctvom troch tokov, ktoré v prípade vyhodnotenia vedú minimálne k trom trestným konaniam s trestnou sadzou doživotie. Tretí tok súvisel s pokusom spojiť Kočnera s pozemkovou mafiou a Ndranghetou, ktorý nevyšiel najmä z dôvodu, že okrem žiadosti o príspevok na rozvoj cestovného ruchu z eurofondov, ktorá bola v konečnom dôsledku zamietnutá, nemal žiadne väzby ani na Vadalovcov a ani príslušné ministerstvá.

Mimochodom, Monika Tódová sľubovala Kočnerovi doživotie už na tlačovke v roku 2017, keď voči nemu nebolo vznesené ani obvinenie a za trestné skutky, ktoré v tom čase neboli ani predmetom vyšetrovania.

Ak spätne zhodnotíme udalosti z predchádzajúceho obdobia, obvinenie Mariána Kočnera vyvoláva čoraz väčšie pochybnosti v súvislosti nielen s konaním, ktoré je voči nemu vedené vo veci tzv. televíznych zmeniek, ale aj jeho údajnej objednávky vraždy Jána Kuciaka.  Vyšetrovanie obidvoch trestných vecí, na ktorých sa mal Kočner podieľať, je sprevádzané množstvom procesných pochybení a najmä nezákonností, ktoré odporujú trestnoprávnej legislatíve.

Vráťme sa však k prebiehajúcemu konaniu, ktoré v súčasnosti nie je možné označiť iným termínom ako politický proces.

Politické procesy sú spravidla sprevádzané brutálnym porušovaním ustanovení trestného zákona

Špecialitou politických káuz, nie je len brutálne porušovanie zákonov, vyvíjanie tlaku na svedkov, vyhrážanie a spravodajské hry. Sú to najmä snahy predstaviteľov jednotlivých strán o získanie politických bodov, ktorý kriminalizovanie  Mariána Kočnera prezentujú ako boj za očistenie spoločnosti

sandro

Z toho co predviedli jaciace novinarky na tlacovke s Gasparom mi bolo normalne nevolno.
Tomu chlapovi treba uznat pevne nervy a prekvapil vybornou znalostou zakona. Skoda, ze nemame podobne znalych politikov. Zaklincoval to klasik Korda, ked na vyzvu aby sa obracali na policiu reagoval: Ale my Vam nedoverujeme :) Kazdopadne, ''investigativec'' Korda sa podla mna bat nemusi.

afinabul

https://www.cas.sk/clanok/662359/reporteri-bez-hranic-po-vrazde-novinara...
Podľa vyhľadávania v Google bol článok na portáli Aktuálne.sk o zastrelenom novinárovi Kuciakovi zverejnený už 24.2.2018. Šéf polície Tibor Gašpar tvrdí, že vražda sa mala udiať medzi 22.2. - 25.2.
https://a.disquscdn.com/get?url=https%3A%2F%2Fscontent.fprg2-1.fna.fbcdn...
FB akcia s nazvom: Nechceme späť 90-te! Pochod za Jana Kuciaka a Martinu Kušnírovú
https://www.facebook.com/events/872310236283631/
https://www.hlavnespravy.sk/hid-odsudzuje-vrazdu-novinara-ziada-co-najsk...
Rostas, Mazurek
https://slovensko.hnonline.sk/1701017-mazurek-je-pred-sudom-v-bystrici-m...
https://www.hlavnespravy.sk/u-vydavatela-casopisu-zem-vek-vykonava-naka-...

Yuri

.

Shlomo

Úspešné prevedenie štátneho prevratu(majdanu) si vyžaduje kolaterálne obete,ide do tuhého a elity na svoje udržanie obetujú svojich vlastných nohsledov a prisluhovačov,ten novinár nieje posledná obeť,pri všetkej ucte k obeti bol to nepodstatný knedlík,prečo nedali dole šefredaktora? By som nebol prekvapený keby za účelom zavedenie tvrdej cenzúry dali dole aj zopár ištituciolizovaných udavačov ako benčík a pod,teraz sa na tom novinárovi politické nulové esá budu nekrofilsky priživovať jak na tiež obetovanom Remiašovi.

slaven1

Začiatok roka 2017 sa niesol v mene "Mečiarových amnestií". Že by toto bol signál na pokračovanie rozkrútenia témy?
Ako mohli spustiť opätovné kvílenie v apríli a máji veruže musia začať už vo februári.

Ľubov

gambit,toto jediné má logiku.
Píšeš,za pár euro.Toto nevieme,pochádzal každopádne zo skromných pomerov. Otec dôchodca,matka robotníčka. Z tohto môžu vyplynúť ďalšie indície." 27 ročný žurnalista zavraždený vo svojom dome",cit.zahr.médiá. A prečo aj dievča?

Práve preto mi to celé príde "neslovenské". Obetovať dievča,to je cudzie.

sandro

mas genialny cit pre detaily...

Ľubov

Myslíš mňa? Tak dík,to je len intuícia. Radšej ňou šetrím:-) Vráťme sa k podstatnému.
Budem radšej hovoriť všeobecne.Krv na bielej blúzke,iste si spomínate na autora,mala by rozpáliť dav spravodlivým hnevom.Ten potom pôjde na námestie páliť pneumatiky. Hlupáci.Najskôr tlačia prestitútom pečené holuby do huby,potom obetujú bieleho koňa(iba vývesný štít niekoho v pozadí) .A teraz čo? Chcú z toho vytĺcť politický kapitál? Aký kapitál,keď vás máme všetkých na háku.Piata vytvorila medzi sebou a národom priepasť,to je fakt.Už nikdy spolu.

http://www.infovojna.sk/prehravac/?id=3114 Lichtner a Huďo ,aj Harabin to vidia skôr ako tlak na Smer(aj kvôli Istambulskému dohovoru).Rostas hovorí o šiestich ozbrojených mužoch aj s menom vyšetrovateľa.Norbert sa smeje,je to ten istý,čo vyšetroval aj jeho,ten istý,čo zhodil žaloby proti Havranovi za hanobenie slovenského národa zo stola. V tomto súhlas,jsou to paradoxy.Dnes večer by malo zaznieť aj meno toho malého udavača,Mazurekovho kamaráta z detstva,ktorý svedčil proti nemu na súde.Tak za kolko? Okrem mena by vždy mala byť uvedená aj cena. Aj Sibylov plat.

slaven1

aby učičíkala slniečkárov, ktorých vydráždia do červena okupačné média po smrti ich kolegu-zradcu (čo dodávam zase ja). NAKA vedela čo nastane v pondelok, info o smrti člena piatej kolóny z redakcie Aktuality.sk mali už v nedeľu.

Náhodný okoloidúci

Už z princípu je divné, že finančnými kauzami sa zaoberajú novinári a nie finančná políca. Dá sa to pochopiť ako zlyhanie systému a právneho štátu.

Norman

Ako píšeš, systém nefunguje, že.

Ale prestitúti sa samozrejme ani náhodou nevenujú udržovaniu čistoty systému - ich "investigatívnosť" je takmer vždy cielene zameraná len na tých, ktorí sú z takých či onakých dôvodov nepohodlní. Daňový systém je základ všeobecného plošného otroctva systému. Na každú osobu si niečo môžu nájsť. Od tých dole až po tých hore. Alebo ináč povedané, máš dve možnosti: 

buď si bez väčších peňazí a teda vlastne bezmocný, alebo máš peniaze, ale hlavu v slučke, ktorú oni môžu zatiahnuť.

Taký je ich ideál spoločnosti, ich totality a do veľkej diery sa im to podarilo dosiahnuť.

Aj preto novinári a do hlbky nezasvätení strední kolaboranti budú reagovať zle na zabitie finančného investigatívca, pretože tí sú ich jadrové jednotky, základné štvavé psy. (Ale aj tak, ba práve preto,  považujem za isté, že to bol inside job a Kuciakov zabili  špecialisti na rozdúchavanie provokácii farebných revolúcii).

Náhodný okoloidúci

Ak to bol "inside job", koho nevinného podstrčia verejnosti na lynčovanie ako páchateľa? Alebo zahrajú do stratena, podobne ako Tupého? O ňom sa pošuškáva, že mal niečo spoločné s drogami, ale vyšetrovanie sa týmto smerom uberať nemôže, lebo pamätník dílerovi by bola celosvetová hanba.

P.S. teóriu "sakrálnej obete" prináša aeronet.cz.
https://aeronet.cz/news/v-kosicich-nekdo-zapalil-danovy-urad-stopy-popra...

Norman

Práve som to sem dal, AEnews sú dobrí, skoro tak dobrí ako my, aj keď nie až tak, ako Buhehe.

Bez žartov, každý nezávislý dôjde k tomu istému záveru.
Politkovská, Nemcov ... príkladov je kopa.

Páchatela až tak nepotrebujú, i keď myslím, že Kočner bol mienený, aby dlhšie zamestnával plebs. Tódová by mohla povedať, či jej niekto v tomto smere dal indikáciu, alebo či to bola len jej iniciatíva. Ale zas to dosrala.

vrbovčan

Tu je diskusia na porada.sk, kde J. Kuciak vyhľadáva poškodených talianskym podnikateľom Diego Roda-om. Predstavil sa ako Jano a vyzýva poškodených, aby sa mu ozvali. To je zrejme tá bunka kalábrijskej mafie, o ktorej hovorí T. Nicholson a tiež I. Mego.
Inak, zdá sa mi, že ten Mego nebol v TA3 len tak. Sám priznal, že vonku ho čaká polícia a ide vypovedať. Akoby chcela polícia dať vedieť, že sú na stope a nechať páchateľov urobiť nejakú chybu. Zrejme už sú sledovaní. Práca polície je nájsť dôkazy. Zistiť páchateľa dokáže hocijaký Colombo. Len treba sudcovi predložiť dôkazy.
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-151295.html

Norman

Včera Kočner, dnes nejaký Roda.
Kočner bol nelogický a dá sa, predpokladám, rýchlo overiť. Nejaký Taliansky vyslanec je tiež dosť nelogický, ale už je to zahraničie, už je to MAFIA TALIANSKA, uf uf, - relatívne neoveriteľné pre našich krriminalistov. A keď neoveria, tak je to pravda, že, lebo to povedal Nicholson (kamarát mafiánov, toho času už v Kanade, nedávno definitívne odcestovaný zo Slovenska).
Ale odhadujem, že Roda ako stopa tiež odpadne. Čo potom zostane? Hore som už všeobecne napísal, kto to zrejme spravil.

vrbovčan

nesúhlasím. Nechcem konšpirovať.

vrbovčan

tu je článok, čo potvrdzuje tvoju verziu vraždy.
https://aeronet.cz/news/v-kosicich-nekdo-zapalil-danovy-urad-stopy-popra...
Ja si však aj tak myslím, že za tým je mafia. Tak isto ako za vraždou tej maltskej novinárky, ktorá tiež písala o krádežiach eurofondov. Nájdem zdroj a dám ho sem.

Norman

samozrejme nie sú dôkaz, ale časom to podľa mňa bude väčšina tak vidieť.
U tej maltskej novinárky to bolo iné - ona bola skutočná efektívna investigatívka a tie ich mafie sú naozaj tvrdé a ich mentalita pomstychtivá.
U nás to bola práve len slabá napodobenina.
Obeť bol len mladý nie nebezpečný elév a NIK nemal reálny dôvod robiť takýto cirkus pre nič. A už duplom nie taký odstrašujúci cirkus. Na slovensku to bol exhibičný false flag a prehnaná krvavosťbola z politických dôvodov. Anglosioniti sú sprosté kruté svine a už to začína aj na Slovensku.

Náhodný okoloidúci

Ten, kto naaranžoval nábojnice ako "odkaz", že v prípade sa nikto nemá vŕtať, je veľmi naivný, ak si myslí, že polícia to môže nechať len tak a nebude to vyšetrovať len preto, že páchateľ si to neželá. Ak páchatelia zašli tak ďaleko, že popravili dvoch ľudí, znamená to, že ide fakt o veľa, o strašné peniaze a o vplyv s nimi spojený. To by ale mohlo znamenať, že vraždy s cieľom zastrašiť vyšetrovateľov a zastaviť vyšetrovanie budú pokračovať.

slaven1

(Asi) komentár ĽSNS k smrti novinára z Aktuality.sk. Je to z komentárom pod videom:

Komentár ĽSNS k smrti novinára z piatej kolóny

Preto píšem "asi", lebo odkaz na pôvodný post som nehľadal, takže print-screen od nich byť nemusí. Vyzerá dôveryhodne. V podstate to vidia podobne ako ja.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10156380238739260

Norman

Jednoznačná výpoveď, je jasné, že to bola vražda.
Výpoveď rušnovodiča k tomu - tam niekto niečo falšuje.
Ale nikoho to nezaujímalo, napodiv ani tú opozíciu, ktorá dnes tak škrieka.
Gaulíder mohol byť tiež použitý ako zámienka - večný "demokrat", asociovaný ešte s Mečiarovou "krivdou" - vylúčením z parlamentu.
Moja hypotéza je, že sa zlakli. Moc to smrdí. A motív pre Smerákov je naozaj neuveriteľný.
Ergo - ak to nebola lokálna mafia, na ktorú je to zbytočne zložité, tak to bola tiež politická hra, ktorá bola ale odpískaná do stratena.

Ema

Popravááá ... po zemi úmyselne porozkladané nábojnice do tvaru čižmy ... na stene nápis Nepátrajte po nás! Arrivederci! ... a ako banálne sa to vyvinulo.
Zasadnutie predsedníctva Združenia krivých koníkov a naša obvykle utáraná, teraz podozrivo nepyskujúca Kiska sa už chystá sentimentálno-vykastrovane zaslintať o predčasných voľbách, ktoré vrátia podkarpatskú Tútoktajinu na správnu trajektóriu.
Úkol splněn! Jane a Martino, vaše smrt nebyla marná.

Práve rospráva Bäla, ktorý kladije dóras a neprilijéva olej do ochňa.

mirage

uz nazov obce je zly vtip

lebleu

"Daj na moje slová, síce neviem kedy, ale príde doba nová."

Náhodný okoloidúci

Prišiel mi na um ukrajinský novinár Oles Buzina, zastrelený 16. apríla 2015.
Prečo sa vtedy nekonali protesty po celom svete?
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%83%D0%B7%D0%B8%D0%BD%D0%B0,_%D0%...
https://en.wikipedia.org/wiki/Oles_Buzina

sam

Today Child Labour have became a major social issue across the globe, we have to stand together to fight against this issue.

https://www.studytoday.net/child-labour/

nové