Ako ovládať štát

Ak chcete ovládať štát, potrebujete mať v prvom rade mnoho peňazí. Peniaze si ľahko zabezpečíte, ak sa začnete hrať na ich unikátneho znalca, najlepšie ak ich následne monopolne vyrábate (a požičiavate štátu). Prinajhoršom ich môžete získať tak, že o ne hráte tam, kde nielen masívne podvádzate, ale kde aj robíte rozhodcu, teda na takzvanej burze.

Za peniaze si vytvoríte senzorické a výkonné organizácie. Samozrejme, všetky dobročinné, a preto najlepšie nezdanené. Ak sa vám podarí tieto organizácie napojiť priamo na štát, aby ich tento sám financoval, ste vo vyššom leveli tohto procesu. To už vás to potom ani nič nestojí a system je samonosný.

Druhá vec je kúpenie či vytvorenie svojich médií. Prirodzene, zvyšnú konkurenciu treba prinajlepšom zničiť, ochromiť. Nepodceňovať, treba dosiahnuť funkčnú totalitu. Hlavne verejnoprávna televízia je stále dôležitá, lebo jej hlas sa v ľude považuje za hlas vlády - kto ovláda tú, vystupuje ako hovorca moci.

Organizačné siete vám zabezpečia vedomosti o aktívnych politikoch, dôležitých ľuďoch, majiteľch korporácií a podobne. To je vaša základná zbraň, donášanie a klebety. Vaši aktivisti také veci zbierajú radi, pripadajú si pri tom ako zmysluplní agenti. Pre mnohých z nich, vychovaných v chaldejskom duchu, je to dobre známa základná stratégia a taktika, dostali ju už s materským mliekom. V štátoch s malomestskou kultúrou - čo je väčšina Západu - sa o každom všetko vie. Vy ale zbierate aj dôkazy, prípadne vytvárajte veci, čo pôsobia ako dôkazy.

Štát nemanipulujete neustále. Nie ste vláda, aby ste sa zaoberali drobnou dennou agendou. Śtát manipulujete len vtedy, keď má zaujať formu, ktorá je vhodnejšia na vaše parazitovanie na ňom. Ak máte vybudovanú svoju sieť, pôsobíte ako neustála hrozba a ľudia vo vedení štátu si na vás dávajú pozor a zväčša sami pochopia, čo potrebujete. Ak nepochopia, oznámite im to médiami. 

Všetko bežií skryte a väčšina obyvateľstva by prisahala, že stát  je samostatný, že v ňom vládne sloboda slova a demokracia

 

Takto parazitované štáty ale majú prirodzene zdravotné problémy, podobne ako človek, ktorému upír pravidelne odčerpáva krv. Prejavuje sa to buď nepokojom občanov alebo dokonca neposlušnosťou vlády.

Oba tieto problémy sa riešia rovnako - výmenou vlády, prípadne, ak sú problémy väčšie, aj výmenou oficiálnej ideológie, takzvanou revolúciou. Nespokojné obyvateľstvo má potom dojem, že sa oslobodilo, že sa niečo zmenilo a zas dočasne verí vašim politickým nezmyslom (zvyčajne pri tom stačí len povrchne zmeniť pojmový aparát a naratív). Neposlušná vláda je vyhodená na smetisko a už nemôže robiť problémy, naopak, poslúži ako odstrašujúci príklad pre vašich nových drábov.

Výmena vlády sa robí tak, že sa pozriete, kde sú najslabšie ohnivká jej mocenskej stavby - ktoré nie je ťažké nájsť. Zájdete za nimi a síce medzi štyrmi očami ,ale otvorene im poviete, vlastne pripomeniete, ako ich dokážete zničiť, a zároveň im dáte aj ponuku, ktorú nebudú môcť odmietnuť.
Aby slabé ohnivká ale mohli náhle oficiálne zmeniť svoje postoje a názory, musíte im ponúknuť zámienku. Hlavnou zámienkou je vždy nespokojnosť ľudu, veď sme demokracia, že. Pamätajte si ale - nespokojnosť ľudu je vždy len lacná prázdna kulisa, ľudu sa nikdy moc naozaj nedáva. Aj tak by nevedel, čo s ňou.
 
Nespokojnosť ľudu dosiahnete tak, že odhalíte nejaký prečin a nafúknete ho na zločin. Ak takého prečinu niet, alebo sa nedá efektívne nafúknuť, musíte zločin vyrobiť sám. Najlepšie niečo také, čo tu ešte nebolo - napríklad vraždu alebo podobný druh terorizmu. Poštvať dav do ulíc potom nie je problém, to zariadia média a vaše sieťové dobročinné organizácie. A tak vami získané slabé miesta majú oficiálny morálny dôvod, prečo zmeniť svoje postoje a zhodiť vládu. Ajhľa, revolúcia.
 
Dostať potom do novej mocenskej štruktúry svojich nových ľudí z vašich sietí už samozrejme nie je problém - veď oni si to zaslúžia ako prví, aj verejne sa najviac angažovali, dav si nadšene zvolí svojich staronových otrokárov. Ale pre ľud sa vlastne nič nezmenilo, len úroveň ich nadšenia stúpla z nuly na maximum. Gratulujem, to potrebujete ako živú vodu, cyklus sa úspešne dostal okruhom na svoj začiatok, a tak to môže pokračovať prakticky donekonečna. 
 
Ak niekto odhalí tento váš mechanizmus, označte ho za šíriteľa konšpiračných teórií. Alebo za antisemitu. To je jedno, že nie ste žid, ale ste nervný kríženec trpiaci komplexom menejcennosti, tak aký rozdiel?
 
Pripadá vám  to príliš jednoduché? No veď ono to je jednoduché, preto to dokážu aj tí jednoduchí bastardi.
 
A že prečo, keď sa to už vie a tisíckrát to bolo popísané, sa ľud nebráni? To je druhá téma, o tom niekedy nabudúce. Alebo si to domyslite sami, jednu z odpovedí ponúka aj nasledujúce foto.
 
 
revolúcia revolution
Záber z jednej z revolúcii v jednej z džamahírií niekedy koncom 20. alebo začiatkom 21. storočia. Je ale možné, že je to záber z nejakej väznice, kde väzni dostali na pár dní výbeh - sociálna a historická veda nedokáže identifikovať rozdiel medzi tými dvoma javmi.0
Náhodný okoloidúci

Dochádza ku generačným výmenám a skúsenosti sú neprenosné, lebo mladí sa vo veku +- 20 rokov osamostatňujú od rodičov, všetko vedia najlepšie a nepočúvajú rodičov, odmietajú ich skúsenosti. To je hlavná príčina toho, že "vždy naletíme".

Norman

Zdá sa mi, že si výborne vystihol dôležitý bod.

Ale "skúsenosti sú generačne neprenosné" -
skúsme to povedať trocha inak -
"v našej kultúre nie sme schopní generačného prenosu skúseností."

Či je to trvalé a nemenné, neviem.
Ale myslím, že sa to dá zmeniť.

Náhodný okoloidúci

Rusi sa to už učia, stačí sa pozrieť na ich pochod Nesmrteľný pluk, na ktorý idú všetky generácie, ale my stále žijeme v tom, že "politika je panské huncútstvo".

Norman

Kedže u nás je zámerným zlozvykom kruto ničiť-ohovárať minulé obdobia (mečiarizmus, realsocializmus, komunizmus, fašizmus, rakuskouhorkizmus (heh) ... tak vzniká ten postoj "politika je panské huncútstvo", "politika je hnoj" a podobne. Ale, ako si povedal, tým sa ZÁMERNE ničí aj dieťa skutočných tradícií, ničí sa nie záujem o nejakú "politiku", ale o VECI VEREJNÉ.

Rusi museli prekonať škody, ktoré vykonal socializmus (lebo ten, ako vieme, sa snažil vykoreniť zo spomenutých dôvodov všetky tradície a väzby na minulosť). Darí sa im z toho dostať, predpokladám. Je to predsa len veľká krajina a má svoju (v tomto prípade myslenú pozitívnu) zotrvačnosť.

Slovensko má stratenú tradíciu a musí ju preto rekonštruovať na základe podobnosti so susednými a inými blízkymi tradíciami - a to nielen tzv. slovanskými, ale aj maďarskými či nemeckými, alebo aj inými. Nesmú sa nechať priskromne a naivne zavrieť do toho mála, čo bolo povolené v 19. a 20. storočí ( nesamostatnosť v rakúsku, v uhorsku a v československu - všetky tieto tri susedné národy sme vyskúšali ). Tí nam dovolili zachovať z tradície len málo, len folklór a klamstvá o holubičom národíku. Nemám nič proti folkloristom, rovnako ako nemám nič proti filatelistom či šachistom, ale slovenská tradícia je oveľa viac, ako folklór.
Potom nebudú Sloveni taki dôverčiví a ústupčiví.
Howgh.

Kolodej

pusti si Disney channel - akýkoľvek seriál. Ak je to o rodine, otec s matkou sú zásadne lierálny, max. tolerantní, netrestajúci blázni. No - aspoň na mňa tak pôsobia. Rodičia sú vždy zásadne trudnomyseľný vysmiaty idioti. Učitelia dtto. Starí rodičia dtto. Ako potom chceš prenášať skúsenosť, keď ich naučili, že oni vedia všetko najlepšie. K tomuto sa hodí aktuálny článok zo zvedavca a jeho definícia 5. pravidla aritmetiky.
http://www.zvedavec.org/komentare/2018/03/7530-pate-pravidlo-aritmetiky.htm

Norman

K tomu článku zo Zvedavca: no hej, podobné sa nájde ľahko ... ťažko je zistiť, ako je to reálne, istý je skôr len jeden fakt, ak som sa niekde nepomýlil - že nie Francúz išiel vyučovať do Moskvy, ale Rus do Paríža. Prečo vlastne?

Aman Againsttime

Zaujímavý článok, pri ktorom som si spomenul na niektoré moje matematikárky - tupelá nechápajúce tomu, čo vlastne učia, nieto ešte schopné niečo vysvetliť (čiže toto nebude len nejaký "nedávny problém". Z týchto zúfalých žien bola len jedna "ponovembrová"). Hodiny matematiky s nimi boli jednoducho katastrofa. A keďže z matematiky som nemienil mať na vysvedčení horšiu známku ako 2, tak som to riešil navýšenými hodinami, tvrdým samoštúdiom, doučovaním, atď. A v tomto som v žiadnom prípade nebol nejaká výnimka. Tupá matematikárka bola vždy vážny problém na škole a subjekt častých rodičovských sťažností. :-D A tento stav na školách už trvá podľa mňa dosť dlho.
Myslím, že problém je v tom, že učiteľstvo jednoducho nie je žiadna lukratívna práca a v zásade ho nechodia študovať tí najlepší - naopak, priemerné IQ tých, ktorí sa dajú na učiteľstvo patrí k najnižším (v rámci vš oborov, samozrejme). Stefan Molyneux mal nedávno o tom zaujímavé video. Koniec koncov presne toto systému vyhovuje - je tak ľahšie premeniť školy na čisto indokrinačné centrá s hlúpymi poskokmi, ktorých primárna práca je len ďalšia indokrinácia otrokov/deciek. Niektorých z najväčších slniečkárov som poznal práve medzi učiteľmi...

Aman Againsttime

Schválne píšem len o matematikárkach. Neviem prečo (ale tak nejako tuším), ale s mužmi-matematikármi nikdy nebýval problém. Chlapi to proste vedeli učiť. Toť moja skúsenosť. :-) Sorry, dámy.

Norman

Jediný učiteľ, čo spomínam zo základky, bol matematik.

Kolodej

si pamätám len chemikárku. Bola taká dosť ... ako by som to slušne - iná :)

Náhodný okoloidúci

Ja si spomínam na viacerých - na riaditeľa , ktorý nás šticoval, keď sme si to zaslúžili, aj na chemikárku, ktorú som si obľúbil a prečo to nepriznať, páčila sa mi aj ako žena :D, aj na ruštinárku, s tou sme sa pred nejakými troma rokmi na ulici vystískali, so staručkou pani dôchodkyňou :D ale matematikárka nestála za nič, nevedela vysvetľovať. A dejepisár bol tak povinne socialisticky politicky korektný a asi to bolo aj jeho vnútorné presvedčenie.

Norman

sú tu ľudia, ktorí majú aj pod tridsť rokov a tí vaše/naše (nechcem povedať starecké) spomínanie nepochopia, heh. :)
Myšlienka bola, že matematika je stále základ vzdelanosti a krajina, ktorá nedokáže zaplatiť svojich matematikov, je viac odsúdená na zaostávanie ako tá, čo si ich kupuje. Alebo ako to vy vidíte?

Náhodný okoloidúci

Matematika nie je sociálna "veda", matematiku neukecáš. Ak urobíš zlý výpočet, padne ti dom, most alebo raketa. Alebo družica, ako tým Angličanom, čo z USA dostali podklady v sústave SI a pracovali s nimi tak, ako keby to boli ich stopy a palce. Alebo tak nejako to bolo, už si to presne nepamätám.

Norman

Mathematikoi, ako Pythagorovi žiaci - to bola veda nie o číslach, ale o myslení, o princípoch. Mystika.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Pythagoreismus
Ale Pythagoras to samozrejme nevymyslel, niečo také nie je dielom jedného človeka, ale je to forma celej predošlej tradície, z Egypta, Indie, ale aj ktovie aké iné, možno aj lokálne - ktoré Gréci prebrali a postupne spracúvali.

Ten matematik, čo ma učil na základnej, zrejme niečo z toho splňal (a určite mal nejaké klasické vzdelanie). Dokázal zvedavé deti inšpirovať - aspoň mne sa to tak javí. Hm, keď na tým tak teraz rozmýšlam, tak to bol jediný učiteľ/človek, čo ma kedy čo zmysluplné naučil.

Aman Againsttime

Ale zas na druhej strane slovenčinárky som mal výborné. Aj dejepisárky (jedna z nich bola dokonca dosť pro-ľudácka). Tieto humanitné obory babám idú, tam niet rozdielu. Podľa mňa baba, ktorá sa dá na technický obor či matematiku je divná. Teda aspoň všetky, ktoré som poznal boli nejakým spôsobom "iné" - a hlavne dosť fyzicky odpudivé, neženské. Veď aj Merkelbaba je vyštudovaná fyzička a všetci vidíme, že nikto normálny by si o ňu ani neobrel. :-D
Najkrajšie baby boli jednoznačne na práve (a to zďaleka netvrdím len ja, je to v
podstate známa vec). Veru páni, 5 rokov som bol obkolesený samou krásou - tak keď už pre nič iné, tak aspoň pre toto tam ísť treba študovať. :-D

Aman Againsttime

Ale aby som náhodou naozaj nikoho neurazil tak napíšem aj klasickú vetu - výnimky vždy existujú. Takže určité existujú i nejaké sexy matematičky a fyzičky. A hlavne existuje kopec sexy medičiek a farmaceutiek - to viem aj z vlastnej skúsenosti :-D.
Krivka je vždy zvonovitá. Napr. moja babka bola výborná v matematike, zatiaľ čo dedko v nej plával a bol zameraný skôr humanitne (ako i ja).

Norman

ale treba si dať bacha, na zámenu príčiny a následku. Nie sú baby formované školou, na to už je neskoro, ale naopak, baby si vyberajú podľa svojich iných "talentov". Ak nemusia, vyhnú sa neperspektívnym a ťažkým školám, ako je matimatika či rôzne technické obory.
Počet pekných právničiek znamená len jedno - právo je výborná škola, môžeš si gratulovať.

Kolodej

Žeby peniaze? :)) Typujem, že za Jeľcina tam vysokoškolským profesorom pšenka nekvetla.

Norman

A prečo sa Rusi nedokážu postarať sami o svojich tak skvelých akademikov?
Za starých čias chodili do Petersburgu učiť či robiť vedu vedci aj zo západu, napríklad Euler, ale aj iní. Ale to je dávno.
PS. Ten Jelcin, to bol tiež Rus, však?

Náhodný okoloidúci

Okolo kvality školstva je tiež veľa propagandy.
Ale je tu aj ďalší faktor - aká je pravdepodobnosť, že sa Rus naučí anglicky alebo francúzsky a aká je pravdepodobnosť, že sa Angličan alebo Francúz naučia rusky?

Norman

prečo sú Rusi takí submisívni.

Alebo že by to bolo tým, že je ruština tak zbytočne komplikovaná?

Náhodný okoloidúci

Západoeurópske jazyky okrem baskičtiny (a možno keltských) sú len také zjednodušené kreolské pidžiny, zatiaľ čo slovanské jazyky s ich archaickou gramatikou predstavujú viac či menej priamu líniu z minulosti do súčasnosti. Tým nechcem povedať, že sa nevyvíjali, samozrejme, že prebehol a prebieha vývoj a ovplyvňovanie s inými jazykmi, to je prirodzený jav.

Norman

Ale nie je to tak výhodne pre slovanské jazyky.
Nie že by som chcel dnes len oponovať, ale jazyk je dôležitá vec a treba si povedať pravdu.
Jazyky sa delia všeliak, ale pre našu tému je zaujímavé delenie na analytické a syntetické. V podstate tieto termíny znamenajú len to, že základné tzv. "gramatické" slová stoja viac samostatne (analyticky, rozložene), alebo sa spájajú s hlavným koreňom (synteticky, spojene).
Ono všetky jazyky začínajú v princípe analyticky, vyslovovaním jednoduchých separovaných slov. Potom v bežnom rýchlom použití tie plnovýznamové korene splývajú s tými gramatickými slovami, obe sa deformujú a zvlášť z tých gramatických vznikne len akási nesamostatná "koncovka" (alebo "predpona"). A máme tu syntetický jazyk.
Keď tento proces degenerácie pokračuje tak ďaleko, že už tie koncovky sú tak zjednodušené, že už neslúžia na to, na čo mali, tak sa zas musia použiť nové gramatické slová - a zas sú separované, teda analyticky použité. A celý ten proces môže zas pokračovať.

Je preto dosť otázne, či je niektorá fáza lepšia, ako iná. Syntetické jazyky, teda aj slovanské, aj protoindoeurópština sama, nie sú nejako originál "pôvodné", majú za sebou očividne už dlhý vývoj. Boli ale viac konzervatívne v neskoršom období - kdežto na západe sa napríklad latinčina naozaj pod vplyvom toho, že ňou hovorili cudzinci, stala viac analytickými románskymi jazykmi. Ale aj v slovenčine sú analytické prvky - minulý čas : ja som robil, ty si robil ... základné sloveso "robil" je bez zmeny, menia sa len zámená a pomocné sloveso "byť". Podmieňovací spôsob s časticou "by" ( by som jedol ..) je analytický. Budúci čas "ja budem robiť, ty budeš robiť ..." zas s nemennou formou "robiť", Slovenčina má síce 6 reálnych pádov, ale aj v nej sa skoro ku každému musí už pridať predložka, čiže je to znova analytický prvok.

Obtiažnosť jazykov určuje čosi iné, a ja to volám "nejednoznačnosť". Keď jeden význam môže byť vyjadrený rôznymi spôsobmi, alebo opačne, keď jeden symbol môže znamenať viacero významov. To je v princípe JEDINÁ a ZAKLADNÁ choroba jazykov.
Ak by sme si túto chorobnosť porovnali, nevyšli by slovanské jazyky z toho dobre. Boli príliš dlho ponechané živelnosti, cudzím vplyvom a ich kodifikátori mali málo odvahy aj vôle na logickú úpravu. V prípade slovenčiny, s jej hatalovským "i" versus "y" a inými chorobami, to priam pokazili a zničili generáciam život. A myslím, že moc nepreháňam.

Náhodný okoloidúci

Minulý čas v súčasných slovanských jazykoch je len zvyšok toho, aké minulé časy mali slovanské jazyky pred nejakými 800 - 1000 rokmi, napríklad taký už zaniknutý aorist.
A tá mnou zmienená archaická gramatika - práve to je tá konzervatívnosť. Podobne sú na tom baltské jazyky, hlavne litovčina. Hlavne čo sa týka tvaroslovia s množstvom archaických dvojhlások.
Ale už sa príliš odchyľujeme od témy článku, tak to už nejdem ďalej rozoberať.

Norman

veď hovorím, že máš pravdu v tom, že za posledných tisíc rokov slovanské jazyky boli dosť konzervatívne, nemenili sa až tak. Ale otázne je, či je ten komplikavaný stav, v akom boli pred tisíc rokmi, je nejako k našemu dobru.

Alebo iný faktor: možno ten pôvodný stav aj bol dobrý, prirodzený, ale aj keď sú slovanské jazyky konzervatívne, za tých 1000 rokov prešli všeličím nedobrým, vrátane tých rôznych úprav "jazykovedcami", či skôr politikmi v 19. storočí. Plus je tu problém formy písma a ortografia ako taká. To všetko nemusí byť považované za dobré a dokonalé, len preto, že to je naše, skôr naopak.

Dedko mal kedysi voz a ťahali ho kone. No hej, zas sa k tomu onedlho vrátime - ale predsa, nebolo to najlepšie vozenie.

Ema

Najnovšia fičúra mediokracie pre revolučný dav

Dnešná smetiareň:

O čo ide Špirkovi pri obvinení Kaliňáka (otázky a odpovede)

Ako môže dopadnúť vládna kríza? (otázky a odpovede)

... pre prípad, že by revoluční jedinci dostali nejakú otázku. Aby nemekotali ako ryšavý chlap s dvoma menami, z toho jedným ženským - ktorého bývalý spolubývajúci divne a rýchlo zdrhol do Kanady, možno aby ušiel hashtagu #AllForTom - v pamätnej diskusii s Kaliňákom.

Dobrý výber fotky - žiadny rozdiel, okrem farby, lebo táto doba je taká úžasne farebná. Súčasné upíry neznášajú porovnanie so starými smiešnymi revolučnými cicvormi.

Apropo farba: Vysoký komisár Zajd Raad Husajn v otváracom prejave 37. zasadnutia Rady OSN pre ľudské práva (teraz v utorok) znovu ostro kritizoval aj maďarskú vládu. "Tí, ktorí nenávidia cudzincov, a rasisti - medzi nimi napríklad ani Viktor Orbán - sa už v poslednom období netaja tým, že nechcú byť viacfarebnými a že sa nechcú miešať s inými."

Nodopiči, ten Orbán je ale monochromatický zver. A vôbec sa tým netají. Sorosa na neho!

Ema

Niečo mi na aktuálnej podkarpatskej revolúcii, ktorej dajme namiesto farby - bieli Európania sú tu stále v prevahe - obľúbený prívlastok trápnučká, nesedelo. Ten silený presah do zahraničia, tie transparenty v angličtine určené pre zahraničné televízne štáby - ktoré tu neboli - a zahraničné publikum - ktoré tým pádom nejestvovalo - ... ako keby to v pôvodnom scenári malo zmysel, ale v súvislosti s Veľkou Mačou nie.

Zaexperimentujme si na pôde kebylógie: sakrálnou obeťou, spúšťačom revolúcie je investigatívny novinár Tom Nicholson. Človek s kanadským občianstvom. Následný rev by bol transatlantický. Vycerený neomarxistický potrat Justin Pierre JamesTrudeau, predseda kanadskej vlády, zúri. Občan Kanady bol zastrelený ... kdeže to?, pýta sa Trudeau. A už aj usilovná diablova papuľa tlačí premiérovi do neomarxistickej gebule infošku, že to v nejakom posranom stredoeurópskom miništáte, ktorý odmieta - a teraz pozor - farebný osviežujúci Flucht, aj Instanbulský dohovor.
Snáď netreba pokračovať, čo by sa dialo ďalej.
Na nezaujímavom Slovensku bol #AllForTom jediný investigatívny novinár, vhodný na túto rolu. Zrejme má však zopár dobrých priateľov.

Koniec kebylogickej úvahy.

Norman

Myšlienka, že obetným baránkom mal byť pôvodne Nicholson, a preto boli pripravené medzinárodné organizácie, je reálna. K zopár emigrantom v zahraničí by sa pridalí na "demonštráciach" aj tamojšie domáce smažky.

Nicholsonovi to mohol niekto naznačiť, niekto z jeho viac zainteresovaných priateľov, aj inteligentnejších ako on, to mohol považovať za možné - a tak Tom radšej nič neriskoval a zdrhol až do Kanady. Tam mu nič nehrozí, pretože tam to nemôžu zvaliť na slovenské pomery, "na Fica".
Okrem toho - vražda elíéva, ktorý nemá za sebou nič podstatné sa javí aj ako nie veľmi pasujúca do hypotézy o vraždení mafie. Kuciak bol proste príliš malý pes - kdežto Nicholson, teoreticky investigatív aj v Gorile a iných veciach, to by bolo ineé sústo!

To roganizovanie zahraničných pochodov, ktoré sú teraz prakticky nevysvetliteľné a zbytočné, sa na základe tejto hypotézy javí ako logické, tak to dáva zmysel.
V každm prípade by Nicholsonova smrť rozpútalá inú srandu a tú by na Slovensku neustal nik, nezostal by tu spoločensky kameň na kameni.
(vlastne by sme mali Tomovi poďakovať, že ušiel, bez srandy)

Náhodný okoloidúci

Navaľnyj to riešil basou a odskákal si to Nemcov.
Tom možno niečo vie, ale nepovie.

https://www.hlavnespravy.sk/nikolaj-starikov-kto-a-preco-zabil-borisa-ne...

Norman

Tom Nicholson údajne robi - bude robiť v Kanade opatrovateľa starých. Povedal, že je v tom zamestnaní kopa hovien, teda podobne ako v žurnalistike (viď jeho rozhovor s Vagovičom, aktuality.sk ).

Vyhorel Nicholson? 

Čo ho tak šokovalo, že ohlásil odchod zo Slovenska a novinárstva a potom aj odišiel? Robil naozaj kurz ošetrovateľa, mesiac, ako tvrdil Kde, kedy?

Nicholson chcel/chce vydať na jeseň (ďalšiu) knihu o gorile. Ak by ho zabili, bol by to priamo výborný motív - niekto chcel tomu zabrániť, samozrejme, že by ľudia pri moci boli prví podozriví. 

 

Nicholson: Idú zabiť mňa, alebo teba, alebo Kuciaka alebo niekoho z nás a ty tu kecáš o prenasledovani Fegyveréša, ty idiot.

Prečo odchádzam tak náhle zo Slovenska? No čo myslíš, idem sa ženiť, beriem si Červenú Karkuľku, ty kretén.

Ľubov

čo občas myslí kebylogicky.
Pozrela som sa na jeho curiculum aj na Ďurišovo.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Tom_Nicholson Nikde ani zmienka,kedy mali svadbu a kedy odišla Nicholsonová študovať do Kanady a čo. Medzitým mali spolu dve deti a už 8 rokov po príchode na Slovensko Nicholson sa naplno venuje Gorile.Nuž.....

Možno to ani dlho nepotrvá a veci budú celkom jasné.

Ema

Mimochodom, taliansku mafiu sem dotiahli tí predstavitelia štátu, ktorí predali Slovenské elektrárne Enelu (ktorý mimochodom obyvateľov Slovenska mafiánsky vypaľoval cenami - v tomto prípade teda vypínal zo siete). Treba ich menovať?
Pýtam sa, či ich nemal kto varovať pred týmto bezpečnostným rizikom - alebo len nepočúvali?
Nie je to náhoda, že sa Vadalá pokúšal etablovať práve v energetike.

slaven1

Na doplnenie dodávam, že jedna z 3 najväčších bánk v SR - Všeobecná úverová banka - bola "odzdravená" do Talianska. Za akej vlády sa "odzdravovali" banky?

Náhodný okoloidúci

VÚB... VÚB... nie je to náhodou tá banka, ktorá nedávno zrušila Slovenským brancom účet bez udania dôvodu?

slaven1

Pre nevediacich o čom hovorí Okoloidúci najskôr odkaz na vyhlásenie SB:

Milá verejnosť. Dnešným dňom nám bol bohužiaľ z politických dôvodov zrušený účet SB, na ktorý ste mohli posielať peniaze na podporu našej činnosti. Spôsob zrušenia poukazuje na úroveň demokracie v našej krajine. Prijali sme list od vedenia VUB banky v ktorom bolo uvedené, že nám z dôvodov ktoré neuvádzajú, nakoľko nemusia, rušia účet v ich banke. Následne po príchode do miestnej pobočky nás po spýtaní sa na dôvod takéhoto konania, čakala studená sprcha, kam až dnešná doba dospela. Pani pri okienku nám na rovinu položila otázku či náhodou nie sme voliči alebo sympatizanti s tzv. Kotlebovou stranou, nakoľko to by mohol byť onen problém, ktorý nie je v liste uvedený. Odpoveď je za nás že nepatríme k pánovi Kotlebovi a ak by sme aj boli voliči, čo nie sme tak neviem o tom že by voliči tejto politickej strany boli akýsi občania druhej kategórie nemajúci rovnaké práva ako iný občania SR. Pani pri okienku sme sa spýtali či vedenie banky zaujíma i národnosť a náboženské presvedčenie prípadne odtieň našej farby pokožky... Každopádne tento akt, ktorý nás samozrejme nemôže nijako ohroziť, okrem toho, že to spôsobí mierne nepríjemnosti, odzrkadľuje mieru posunu našej spoločnosti a smer ktorým sa uberá. Ako môže byť niekto pri vedení svojho osobného účtu v 21. storočí v strednej Európe posudzovaný na základe svojich politických presvedčení ? Vedenie NVB ako ja SB hrubo odsudzuje takéto totalitné prejavy z akejkoľvek strany.

Uvádzať dôvod ani nemuseli. Talianski vlastníci VÚB nie su takí sprostí aby podporovali organizáciu s hodnotami priamo protirečiami ich záujmom na Slovensku.

Hlavným záujmom organizovanej skupiny z Turína je aby čo najdlhšie udržali moc (dáta, kontrolu a zisky) nad "odzravenou" VÚB (ideálne naveky).

A budú to práve vlastenci ako Slovenskí branci, ktorí budú brať ukradnutí majetok späť do rúk občanov SR.

Všimnime si ako do nich búšia za to, že kultivujú slovo "vlastenectvo" - kľúcový pojem pre budúcnosť národa. Vrámci informačnej vojny sa do útoku na nich zapojila aj americká infozbraň, televízia HBO.

Tu by sa zišlo napísať čo sa deje s pojmom "vlastenectvo" aby aj ostatní pochopili, nie len ja...

Elektrobankový koncentrák

Ďalej, zrušenie účtu v banke SB je jeden z ranných príkladov, čo sa stane po premene spoločnosti na elektrobankový koncentrák (po zrušení hotovosti budú mať banky v prvom rade kontrolnú úlohu).

Nebudeš sa správať "tak ako treba", vymažeme tvoje peniaze a ty si nebudeš mať za čo ani len kúpiť jedlo.

O elektrobankovom koncetráku hovorí mnoho Katasonov.

slaven1

-

 

vrbovčan

Tak organizátori tohto týždňového pochodu je FB profil Za slušné Slovensko. V ňom sú uvedené ako tým Sandra Karabelli a Stanislava Fabšíková. Fabšíková má v profile uvedené zamestnanie Triad Advertising reklamná agentúra. A Karabelli neziskovku Nexteria. No a kto tam bol školiť minulý týždeň? Pavol Demeš. Začína sa vyjasňovať.

https://www.facebook.com/nexteria/posts/1621032651317880?pnref=story

Norman

Chceš na sebe pracovať v oblasti líderstva? Veríš v budúcnosť a potenciál Slovenska? Chces mať pozitívny impact?
Ak áno, si správny kandidát na študenta Nexteria Leadership Academy!
Nexteria Leadership Academy je 3-ročný rozvojový program. Intenzívne rozvíjame praktické zručnosti, silné vzťahy a etické hodnoty v úzkej rôznorodej skupine top študentov, ktorí majú ambíciu a potenciál byť lídrami v biznise, politike a iných dôležitých oblastiach spoločnosti
viac info: https://nla.nexteria.sk/
Kedy?
26.3. o 19:00
------

To je ich agenda, všetkých týchto organizácii.
Slubujú srabom "líderstvo" - teda postavenie, kariéru.
Rozvíja "silné vzťahy" ... "v úzkej rôznorodej skupine" - čiže zapojenie do medzinárodnej mafie.

vrbovčan

školy sú prešpikované takýmito vymývačmi mozgov. A deti sú úplne v tranze. Ale chápem to. Sú v silne ideologizovanom prostredí. My sme to mali jednoduchšie. V škole komunizmus a doma hromadne antikomunizmus a poučenie, že učiteľ musí hovoriť, ako hovorí a sám si to, čo hovorí, nemyslí.....
Pred rokom sa objavila nejaká organizácia "Leaf". Robili nábor mladým ľuďom. Leaderstvo v biznise a politike. Koľko toho na Slovensku je?
U tej reklamky si musel tento piatkový humbuk ktosi objednať. Treba to zistiť.

Norman

citoval som z ich vlastnej reklamy na seba na facebooku.
z toho tvojho linku.

Ale čo sa týka tvojho slova "vyjasňovanie" v predošlom príspevku - treba nejaké konkrétne dôkazy, že majú linky na Demeša, Sorosa či nejaké iné? Veď je to všeobecne známe, kto robí farebné (pseudo)revolúcie po svete.

Jediné dôkazy, ktoré by boli treba, je priamy dôkaz, KTO vykonal popravu Kuciakovcov. Všimni si, ako nie že demonštranti zabudli na túto tému, už sa jej vyhýbajú, boja sa ju aj spomenúť. Stále im stačí verzia "mafia z Talianska" - čiže nejaký sedliaci - oberači bruselských dotácií. Ale insideri si predsa len nemôžu byť istí, či vyšetrovatelia predsa len nenarazia na stopy skutočného komanda. To by bolo - pre nich- veľmi zlé, fatálne. Akákoľvek pravda by bola fatálna.

vrbovčan

k tejto téme. Ale hlavne aj diskusiu pod nimi. Tiež ma to zarazilo, ako niekto píše to isté, že keď sa pýtali Bárdyho alebo Vagoviča na možnú Bránikovu linku na súdne prostredie, rázne, veľmi rázne ju odmietli. Najprv jeden jednému moderátorovi a potom druhý, v inom čase, inému moderátorovi. A vôbec sa novinársky zvedavo nezačali zamýšľať nad tou verziou. Len rázne podozrivo rovnako odmietli. Akoby vedeli, ale zo strachu mlčia. Čo som tým chcel povedať: že ak tídvaja čosi tušia, alebo vedia (možno sa im niekto vyhrážal...), a prevalí sa to, tak budeme poznať skôr objednávateľa, ako páchateľa. Ale to už príliš konšpirujem.

Norman

nie sú to konšpirácie, ale hypotézy o jednej vražde a kedže všetci poznáme M. Hercule Poirota, vieme, ako na to .)
V prvom rade, stále si myslím, že chlapčeka Kuciaka nik neodfaklil kvôli tomu, že niečo objavil vo vyšších kruhoch a že niekto ohrozený sa bránil. Vražda, sama o sebe, je na Slovensku prejavom nízkej kriminálnej spodiny, alebo je importovaná zvonka.
Pre úplnosť, ako vždy: Je teda možné, že Kuciak narazil na nejaké lokálne gangsterské spolky a navyknutý na svoju prestitútsku nedotknuteľnosť bol voči nim arogantný. V tamojšom okolí je ich vraj dosť, mafie tejto úrovne. Ja ale na túto verziu moc neverím. Týmto gangstrom nejaké šplechy v novinách neublížia a Kuciak sám nebol žiaden vyšetrovatel, sedel doma a staral sa LEN o POLITICKU kriminalitu, takú, ktorú jeho páni mohli použiť na politiku. Ak by Kuciaka zabila kriminálna spodina, mali by azda vyštrovatelia nejaké dôkazy, indície ... možno ich majú, to ja samozrejme neviem. Ale neverím tomu.

S kamarátmi sme viedli debatu, že možno ho zabil niekto z branže, sám Bránik, napríklad - preto je tak angažovaný. Pohybuje sa v kruhoch so zbraňami, je paranoidný a zlostný, s Kuciakom robil a možno ho tento okradol o materiály, možných motívov je kopa, prečo sa pri káve človek naštve ... To vieš, roky židovskej paranoje robia svoje ... Ale nie kvôli obvineniu z nactiutrhania, naozaj musím dodať, že na to nie sú žiadne dôkazy a určite jeho alibi už polícia skontrolovala, takže je to nepravdepodobné.

V poslednom rozhovore Nicholsona s Vagovičom v Aktualitách.sk, čo som sem niekde dal, spomínajú "komando" (SISky), ktoré vraj možno malo ísť do Talianska zabiť Fegyverésa. Ako vidno, sami novinári považujú takú akciu tajných služieb, dokonca aj takýchj malých a neskúsených, ako je slovenská SIS, za ceľkom možné. Považujú za celkom možné, že niekto podobne zneužije tajné služby a že sa ľudia po svete vraždia z politických dôvodov - aj teraz s tým operuje britská vláda a parlament, celkom neodôvodnene, bez dôkazov. Prečo sa v celom tomto príbehu Kuciak nikde verejne neobjavila podobná verzia? Spomenul to len Žitný a odvtedy je ticho (žije ten človek ešte?) Táto verzia sa spomína len v alternatíve, aj to len občas. Každý sa vraj bojí takýchto teórií, ale napodiv v iných prípadoch je taká verzia úplne bežná.
Ľudia zo Smeru,a hlavne ľudia z SNS a v prvom rade ľudia z ĽSNS už DAVNO mali tieto teórie hlásať do sveta (namiesto toho kotlebovci si hľadkajú bruško, že ako dobre, že zlý ujo kaliňák, ktorého nemajú radi, odišiel - ako prepáčte, nechcem spomínať iq, proste to poviem ich slovníkom, chodte do piče).

Vlastne len to som chcel - znova pripomenúť, že prípad Kuciak je podľa všetkých zatiaľ známych faktov takmer isto triviálna vražda - sakrálna obeť, politická zámienka.