Pjakinova rota zas všetko vie - až dodatočne

Úoveň analýz a  vysvetlení tzv. teoretikov, ako Pjakin a jeho nasledovníci, najlepšie môžeme posúdiť na téme, ktorú predsa len vidíme zblízka. Teraz sa vyjadrili aj k slovenským voľbám.

Citujem:

Výsledek slovenských voleb byl v režii globálního zákulisí. Cílem bylo, aby nevyhráli agresivní liberálové ( PS/Spolu a Za ludí ), cílem bylo vytvořit takovou vládu, která bude lehce řiditelná, což v případě Matoviče není problém.

Aha, rozumieme - cielom globálnych monštruóznych síl bolo to, aby vyhral ten, kto vyhral. Pjakinovci to vedia - len nám to nepovedali predtým - aj on vždy povie všetko až POTOM. Tesne po tom, ako sa veci stanú. To je proste smola.
Viete, naozaj nie je nejako na škodu, keď je ľud nie zrovna bystrý - ale je veľmi zle, keď sa podobní motáci tvária ako  experti. Samozrejme, nik z nás nemá šancu veci predpovedať - ale nech sa títo podvodníci, tak vo veľkom generovaní práve Ruskom, preboha netvária ako desať Rasputinov v jednom.
Nie je dobré, že otravujú českú a slovenskú verejnosť. Okrem iného aj preto, že všeznalosť, ktorú pridelujú sebe, projektujú aj na medzinárodné vládnuce sily a podľa nich je všetko "riadené". Tento postoj, že sú veci niekým dokonale kontrolované, je naoza hlúpa teória. Tie ich naivné predstavy o "riadení" sú na úrovni strednej priemyselnej školy, určite nevyjadrujú ani trocha problematiku komplexnejších systémov. O chaose a synergetike akoby títo mechanici nikdy ani nepočuli. 
 
Dajme im ešte priestor:

Úkolem Matoviče bude odepsat liberalismus a orientovat Slovensko na Čínu, zabránit orientaci na Rusko, začlenit Slovensko do nového Rakouska-Uherska. 

Už sa teším na tú Čínu a na to Rakúsko-Uhorsko.  Aby sme si oprášili komunikáciu
欢迎同志们,我们的红黄兄弟。
Was Österreich betrifft, anstelle von Habsburg bevorzuge ich die deutsche Version.
Ej, uchnem.
 
 
ps. Pôvodne bolo autorstvo dávané priamo  Pjakinovi, ten jeho spôsob blábolenia je ale už všeobecne rozšírená nákaza a robia to aj jeho napodobňovatelia zo sekty KSB. O to horšie, o to viac treba varovať pred týmto nezmyslom.
slaven1

Odišiel si doprdele? Tak tam buduj krajšie kapitalistické zajtrajšky, tu to zvládneme aj bez teba. Za zahraničný okrsok - voľba poštou - vyhrala liberálna chamrať: PS: Spolu (33%), Za ludí (27%), OLANO (14%), SAS (9%).

https://www.hlavnespravy.sk/zahranicni-slovaci-ziju-odlisny-zivot-domoro...

Náhodný okoloidúci

Volebné právo by na Slovensku mal mať iba ten, kto na Slovensku pracuje a odvádza dane a odvody. A prvovoličom by sa mal stať iba ten, kto už aspoň pol roka daň z príjmu a odvody platil. A nie 16-ročné decká, ktoré nemajú žiadnu zásluhu na tom, čo sa na Slovensku vybudovalo. Zároveň by to do istej miery vyriešilo prácu načierno. Tam, kde je málo roboty a vysoká nezamestnanosť, by sa mali zakladať štátne podniky.
Kto chce rozhodovať, nech sa sám podieľa na chode spoločnosti vlastnou prácou.

Ľubov

Tak som si to podrobnejšie pozrela,aj vzhĺadom na udalosti v Grécku ( na pomoc pohraničníkom už poslalo po sto mužov Maďarsko,Polsko a Rakúsko. My nie)
Do vecí verejných mohli vstupovať iba bezúhonní muži,ktorí museli mať min.30 rokov.Raz za mesiac mohli hlasovať o návrhoch Rady,ktorú tvorilo 28 "starších".Tí boli zvolení vyššie spomínaným snemom doživotne. Ako poistka : dvaja králi,dedičná hodnosť,ale aj ich moc bola kotrolovaná 5,slovom piatimi eformi,ktorí mali posledné slovo aj nad Gerusiou (spomínanými starcami).Efori boli opakovane volení každý rok,spomínaným snemom slobodných mužov nad tridsať.
Takže zhrnutie: 5 eforov,volení každý rok snemom
2 králi dedičná funkcia,kontrolovaná eformi
28 gerusia-Rada starších,zvolení doživotne,kontrolovaní eformi
snem- všetci bezúhonní muži nad 30

A teraz si to porovnajme s Bruselom.

mino

Voľbami rozhodujeme o použití NAŠICH peňazí, volebné programy by mali presne vyjadrovať účel, spôsob a objem použitia finančných prostriedkov. Keďže sme už v treťom tisícročí nech majú jeden hlas všetci po 20-tke, dva hlasy všetci (bez obmedzenia veku) zarábajúci aspoň minimálku až po medián, nižšia stredná trieda až po vyžšiu 3-5 hlasov, bohatší povedzme do 10 podľa odvedených daní. Dôchodcovia podľa zásluhovosti, existuje tam predsa nejaký dôchodkový koeficient. Kuva veď sme už očipovaní cez OP a e-gov by mal fungovať.
Plus drastické a drakonické tresty za lobing, podplácanie a akúkoľvek politickú korupciu, volebné a iné podvody, aj daňové.
Je veľmi demoralizujúce pozerať na ksichty vo vláde, smotánke, na “vrchole” spoločnosti a predstavovať si koľko by som si asi ako obyčajný človek odsedel s ich maslom na hlave.
Každého šikovného a “šikovného” oceniť po zásluhe zodpovedajúcim spôsobom.

Náhodný okoloidúci

Ja by som na to nešiel cez výšku príjmu a z toho odvodenú výšku daní, z jednoduchého dôvodu.
Najvyššie príjmy majú nie tí, čo vykonávajú najužitočnejšiu prácu, čiže bežní robotníci, poľnohospodári, sektor služieb, ale tí, čo majú najlukratívnejšie povolania, na ktoré sa m ostatní skladajú, ako sú komedianti, bankári, kadejakí papaláši.

mino

takže o nič nejde. Ide len o nápady, modely a vytváranie infopoľa.
Ideme do časov kde mediálne a komediantské prostitútky nebudú stáť ani za odpľutie.

Norman

pripadá mi absurdné, aby sa volieb zúčastňovali ľudia, čo si nenájdu ani toľko času, čo sú tak málo spojení z krajinou, že tu nie sú ani v dobe volieb.
O dvojitom občanstve ani nehovoriac - takí ľudia majú právo voliť v dvoch krajinách? To je proti logike.

Výsledky volieb spoza hraníc dosvedčuje, ako ťažko sú títo reálni emigranti nevedomí o situácii doma a zdeformovaní.
Okrem toho samozrejme ľudí deformuje ich sociálno-ekonomický status. Zarábajúc vonku strácajú pochopenie pre sociálnu situáciu ľudí doma.
A do tretice treba povedať, že zastávajú záujmy krajiny, kde sa dlhodobo zdržiavajú a kde buď mienia zostať, alebo kde minimálne si ekonomicky výrazne pomohli (ak sú zameraní na tento prízemný finančný svet - čo väčšina je, veď všetci sú tam kvôli prachom). Aj kvôli tomu je ich voľba často nepriateľská.

Samozrejme, v čase otvorených hraníc sa nedá kontrolovať, kto kde žije či pracuje. Ale korešpodenčné voľby či voľby na veľvyslanectve treba jednoznačne zrušiť. O krajine sa rozhoduje LEN doma.

slaven1

Akého máš mobilného operátora, Norman. Oranžového? A značku telefónu?

slaven1

Henten článok sú myšlienky nejakej Janky Šťastnej. Niečo si prečítala, niečo si napozerala a imituje analytiku ala Piakin.

Pjakin ten článok nepísal. Nespomínam si, že by sa vyjadroval k slovenským voľbám :D Nesprávne prilepenie autorstva slov, respektíve nie priame uvedenie v tvojom článku, že cituješ slová nejakej p. Prešťastnej, mi pripomína Blahovho "25 ročného" prasekútora Honza.

Autorstvo je dôležité, hlavne v dnešnej dobe, keď si môže články po internete vypisovať kdeaký lolo :D Týmto pozdravujem náš autorský lolektív :D :D

Celkovo ku KSB:

Aký išiel, takú našiel. S akou mysľou (svetonázorom) človek číta text, tak ho pochopí.

Norman

v čom raznica?
Sú to pjakinovské reči, len preložené a premleté.

Čo sa týka tvojho postoja,že KSB je dobré, len ho ľudia nechápu - nuž, zrejme ho všetci chápu veľmi zle :)
Ešte aj tento tvoj postoj je prevzatý z marxizmu, a ten to má naozaj z dobrej talmudistickej tradície Mordechaja Marxa - teória je dobrá, len ľudia sú na vine, že to zle pochopili. Klasické židovské výhovorky, ktoré nemajú v slovanskom nordickom svete čo hľadať.

Ja som autorstvo nepriradil zle, len som nemal časť presne vyjadriť jeho pôvod, skupinu.
Ty vyčítaš, že sa Blaha zmýlil pri odhade veku toho zmrda? No a? Len kto nič nerobí, sa nezmýli.
Skôr je čudnejšie, ako si ty dospel ku slovu "prasekútor"? Pár preklepov prepáčime, prosecutor, ale veď to je z angličtiny, nie ruštiny, tam je "prokuror".

slaven1

"Všetci ho chápu rozdielne." (™ slaven1) Niektoré veci nechápem ani ja. Prevládajú veci (od Piakina) čo krásne sedia.

Jeho pozeranie (čítanie ešte lepšie) zvyšuje (moju) úroveň chápania celospoločneských procesov. Odporúčam ho každému. Dopniť treba ešte o Fjodorova z NODu, Katanasova a hlavne Fursova. Niekedy priamo vidíš, ako Pjakin zahovoril myšlienkami Fursova :)

KOB je okrem iného rozpracovaná teória systémov (kybernetika). Tuto to prípadným záujemcom vysvetlí Cholopov (SPB).

Ty vyčítaš, že sa Blaha zmýlil pri odhade veku toho zmrda? No a? Len kto nič nerobí, sa nezmýli.

Tak tak, a hlavne to nie je dôvod prestať sledovať Blahovu výbornú činnosť.

Skôr je čudnejšie, ako si ty dospel ku slovu "prasekútor"? Pár preklepov prepáčime, prosecutor, ale veď to je z angličtiny, nie ruštiny, tam je "prokuror".

Za "prasekútora" môže Vaského anglická vyslovnosť. Prakticky to označuje predajného/kariérneho prokurátora typu Šanta (taký čo sa skurvil voči pravde a spravodlivosti). Taký prokurátor, čo svoju kariéru postavil nad záujmy štátu. Prosto prasekútor.

Tom

Zdroj tých údajne Pjakinových citácií ? Ten odkaz v tvojom článku [http://www.nwoo.org/2020/03/02/par-slov-k-slovenskym-volbam/] to neobsahuje.
Neber memo Pjakina do úst nadarmo!

PS: http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-115/#comment-292741

mirage

predstavia pjakinovi ako udrziavatelia ohna kob v cechach a daju mu otazku na slovenske volby a uvidi sa, aky ma nazor

Norman

je zadrbaná pjakiniádou a mne to bolo predostreté, ako pjakinove tézy.
Pjakin je značka, niečo ako tie iné jemu podobné pseudoteórie, ktoré sú viac na škodu, ako k akémukoľvek úžitku.

Roland Edvardsen

KSB, Leva-Net...tiež som to trochu omrkol, trochu študoval. Najviac ma zaujalo koľko (relatívne veľa) priaznivcov tieto teórie majú, normálny disent v podhubí.
Akože nechcem to celé úplne zvoziť po zem, ale ako si už sám písal, je tam ten extrémny prístup vidieť za všetkým réžiu globalistov, alebo réžiu ich odporcov (supergeniálny stratég Fico, napr.), prakticky akýkoľvek výsledok si takto dokážu zinterpretovať tak, aby im zapadol do teórie (typické pre sekty). To je obdobná naivita ako ružovučké okuliare hltačov korpo-splaškov, ktorí zase iracionálne chcú vehementne odmietať všetky tzv. konšpirácie a zásahy za oponou a zo zahraničia.

Prešiel som si tie diskusie. Najviac som sa usmieval pri teóriách, že Harabin bol odstavený globalistami a že v skutočnosti musel mať viac hlasov. A vraj za výmenu prehry Harabina teda globalisti odstavili aj PS-Spolu. :-) No neviem. Fiasko Harabina sme tu jasne predpovedali už hneď, keď ohlásil založenie strany Vlasť (o ktorej v prezidentských voľbách hovoril, že ju určite nezaloží). Harabin je totiž niekto koho globalisti ani nepotrebujú odstavovať. To totiž zvládne on sám najlepšie. :-) A kto to nevidí...nuž, to je ďalšia naivita.

Norman

sekta to je bezpochyby.
Ale teraz ma napadlo, že táto KSB nie je pranierovaná na žiadnej Zomri, ani nikde inde.
To indikuje, že im nepripadajú nejako nebezpeční. Takí Zomri soltészovia síce nadávajú všetkým slušným ľuďom do prakokotov - len skutočným debilom nie, lebo sa ich neboja, lebo sú spokojní s tým, akí sú.

Už roky považujem podobné učenia za postmarxistické (hlavne taký ich byrokratický formalizmus podobný tomu ruskému marxizmu). Ak sú podobné teórie rozšírené aj v Rusku - a ony sú - tak je to jeden z dôvodov, prečo Rusko politicky stále nestíha.

Čo sa týka pôsobenia na Slovensku (a okolí, teda v Čechách, neviem ako je to populárne v Hu a Pl ), tak nieto dosť slov, čo by vyjadrilo škody, čo to tu spôsobilo u nezávislej protestnej populácie.

Ako prvotný podnet všetkého toho cirkusu vidím PODVODNIKOV, ktorí sa proste dali na PREDAVANIE alternatívnych názorov a samozrejme vedia všetko vysvetliť. Ale na vysvetlenie majú len jeden dôvod. Teraz, keďže ich teórie už nestíhajú, vymysleli dve globálne skupiny.

Tak, ako anglosionisti vymysleli termín "konšpiračné teórie", aby ho mohli používať ako zbraň, tak títo KSB a im podobní vytvárajú polopatické hlúpe teórie, ktoré výborne slúžia zas anglosionistom. Dopĺňajú sa.

Mám dosť tolerovania čohokoľvek zlého len preto, že je to akosi "alternatívne". Práve naopak, treba do toho kopať. My tu nerobím politiku, nehľadáme väčšinu či zlepence, my tu hľadáme čo najlepšie vyjadrenie pre pravdu. KSB a podobní pjakinovci to určite nie sú ani zďaleka.
(vynechané nadávky cenzúrou)

Tom

1 Aj zlá reklama je reKLAMa. Preto na KSB platí totálny zákaz akejkoľvek zmienky v mejnstríme (YouTube sa drží taktiky drž si svojho priateľa blízko, nepriateľa ešte bližšie... a keď nastanú ozaj zlé časy, YT všetko zablokuje). Zomri je len nástroj, nie médium...

2. Konštruktívna faktologická kritika pomáha k upresneniu pravdy, seba rozvoju a k odstráneniu chýb z minulosti.

Ktokoľvej tu dajte aspoň 1 - 2 kokrétne a dokázateľné kritiky na KOB/ KSB ako koncept. V Rusku za 30 rokov toho nebol nikto schopný [http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-115/#comment-292944]..

PS: Pjakin je len jeden z predstaviteľov KSB. Po veľmi podozrivej smrti jeho manželky sa k niektorým témam vyjadruje "inak"... Ale aj o tom je KSB - konceptuálne zdatný Človek to chápe a aj takto vníma a spracuje informácie od Pjakina. Aj to práve učí KSB ⇒ vnímať celostne, vytvárať si mozaiky a synergicky ich spájať do viacúrovňových vzťahov a súvislostí.

slaven1

"Zdroj tých údajne Pjakinových citácií ? Ten odkaz v tvojom článku to neobsahuje. Neber memo Pjakina do úst nadarmo!"

Už len dodať "áááámen". Norman, ber meno Pjakina do úst nadarmo (i meno kohokoľvek). Neriaď sa slovami s nábožensko-fanatickým charakterom od nejakého "Tom-a". Veď kam by sme bez krytiky došli?

Bez antitézy nie je syntéza, Tomáško.

slaven1

prakticky akýkoľvek výsledok si takto dokážu zinterpretovať tak, aby im zapadol do teórie

no hej, niektorí v diskusii na vodaksb.eu riadne ulietajú. Ale to sú individuality, a nie úkaz na úrovni "KSB ako systém".

Extrémne konšpirologická

"Aký išiel takú našiel."

Práve naopak, treba do toho kopať.

Smelo! Nech žije antitéza!

KSB nie je pranierovaná na žiadnej Zomri

KSB je za horizontom udalosti adminov zo Zdochni. Pozerám, že na zoznam alternatívy stránka už pripudla. Inak v tomto zozname je aj plno fejkov, ktoré slúžia ako "riadená opozícia".

Je niekoľko imitačných (resp. pokúšajúcich sa) webov. Za všetky spomeniem Aeronet, ktorý tiež občas dá "KOBovský" článoček.

KSB je v prvom rade teoria, ktorej materiály je najlepšie čítať v pôvodnom znení (lebo toto).

Roland Edvardsen

Mne to skôr príde tak, že to KSB jednoducho len nie je relevantné, preto to žiadne Zomri ani nebude reflektovať, takpovediac nikto o tom nevie. Je to akási obskurná záležitosť pre ex-marxistických buržuj pseudo-intelektuálov, ktorí uverili tomu, že sú akýsi druhí weboví slobodomurári. Ak sa niečo nedá podať aj v zjednodušenej forme pre masy, potom k čomu to bude? Mne to trochu pripomína propertarianizmus (to je zase západná filozofia stavajúca na racionalizme - s KSB má spoločný napr. silný odpor k abrahámizmu) Curta Doolitla, napr. aj v tom, že má ísť o akúsi všezahŕňajúcu a vševysvetľujúcu teóriu a isté "podzemné hnutie" pracujúce akoby na širšej (globálnejšej) zmene. Ale popravde, aj ten propertarianizmus je zrozumiteľnejší a dáva mi viac zmyslu než toto. 

nové