Fico položil úrad výmenou za udržanie koalície

Treba povedať, že štátnické umenie Fica sa teraz naozaj prekonalo - dnes prekvapivo dokázal to, čo už nik nečakal - udržať koalíciu výmenou za svoju vlastnú osobu na poste premiéra.

Ako povedal Ján Podmanický (zo Smeru): "Dnes urobil krok, ktorý podľa mňa v budúcnosti povedie k jeho zvoleniu za prezidenta". Niečo na tom môže byť.

Fakty samozrejme buď poznáte, alebo si ich môžete ľahko zistiť. Smeru sa podarilo zastaviť pochod k chaosu predčasných volieb, alebo v horšom prípad ku kiskoidnej "úradníckej vláde". Samozrejme, hlasovanie o dôvere nie je nikdy isté, každý poslanec sa teoreticky môže rozhodovať podľa seba, ale ak sa Híd, špecial Bugár (teraz s mimoriadnymi právomocami) a hlavne vplyvní ľudia za nimi takto rozhodli, tak by to mohlo situáciu udržať. 

Druhá dobrá vec je, že čierny peter je tentoraz na Kiskovi a tento Bútorov hovorca určite už čaká  na rozhodnutie sionistov, čo má robiť. Uznať demisiu, neuznať, podať sám demisiu, obesiť sa?

 

Samozrejme, opozícia je sklamaná. Ale môže si za to sama, Matovič, Galko ale ani Sulík nie sú naozaj dôveryhodní, a osoby ako Nicholsonová, Remišová,  Budaj a iní vzbudzujú doslovne u ľudí odpor.

Teším sa aj na depresiu manipulovanej menšiny na námestí v piatok. Chcem znova tých ľudí vidieť, nie som síce psychiater, ale psychológia manipulovaného davu je poučná a zábavná vec. Sociálny hmyz nikde nemôžete študovať tak zblízka.

Naozaj ma potešilo, že sa Slovensko predsa len dokáže brániť a nevzdalo to tak rýchlo, ako sa zdalo. Hovorím, chce to čas, každá hodina a každý deň dobrý. Treba proti nim bojovať a keď sa to stabilizuje, keď sa to im rozpadne, treba po nich ísť. Všetky vlastizradné a nenávistné výroky, ktoré spadajú pod paragrafy, sú zaznamenané. Všetky nepritaľské činy, aj tie, čo pod paragrafy nespadajú, treba rovnako potrestať. Dosť bolo tolerancie.

A, aby sme nezabudli, treba vyriešiť vraždu Kuciaka a jeho snúbenice - lebo aj tá spadá do oblasti viny globalistickej opozície a tých, čo nimi spoza hraníc manipulujú. Objednávateľ Kuciakovej vraždy je zaručene tam medzi nimi.

 

Aman Againsttime

Gratulujem všetkým, čo k tomu nejako prispeli k udržaniu vlády. A ešte aj "krivá papuľa" odchádza. Yes!!! Stále je to zlé, ale i takéto drobnosti spôsobia, že nálada bude o čosi lepšia. :-)

vrbovčan

tlačovku Matoviča. Prezidnt bude obvinený, že zobchodoval s Ficom jeho daňové a pozemkové prúsery. Samozrejme s dôkazom. Lebo mu (Matovičovi) priniesol túto informáciu statočný človek z prezidentského úradu. Protestujúci budú vyzvaní doplniť požiadavky o odstúpenie prezidenta. Samozrejme vtipkujem ale.....Ešte nemáš isté, že výmena premiera sa naozaj udeje tak, ako to prezident Ficovi sľúbil.
Tiež sledujem to ovládanie más. Myslíš, že podarilo by sa ich ovplivniť, aby boli za odvolanie Kisku? Asi by sa podstatne znížila účasť. Tiež súhlasím s tým, že ľuďmi z opozície nesympatizujú. Ale v tom prípade nepozerajú kus dopredu. Čo kus. Pár dní.

Norman

Ale nejde o výsledok, ide o boj!

Čo sa týka más - samozrejme, že by boli schopné všetkého. Daj mi na mesiac masmédia, a ľudia budú žiadať aj zmenu archimedovho zákona.
Ale to už objavili iní dávno pred nami.

Dusanbe

že toto ešte stále nie je koniec.
Šebej aj Kiska hrajú o viac - neverím, že sa uspokoja.
A už vôbec nepochybujem, že usmerňovanie dostávajú od "globálnejších hráčov".
Zmatkovič aj Sulík zaňuchali šancu a radi sa pridali.
Vyčkajme piatku - aké heslá sa dovtedy a v piatok na námestiach objavia.

Norman

naštastie, lebo hrozil negatívny koniec.

Čo sa týka ulice - znova: to v totalite či kde, tam vraj ulica dokáže zhodiť vládu, v demokracii sú ľudia na ulici vítaní, môžu si zakričať čo chcú a tým to končí.

Jediný spôsob, ako môžu opozičníci niečo dosiahnuť, je hlasovanie v parlamente (vydieranie poslancov). A aj tam im to blokuje LSNS, ak tí chlapi nie sú úplne hlúpi.
Chce to samozrejme pevné nervy, proste vydržať. Ćoho sa dnes báť? Bruselu? Trumpovej Ameriky? Merkelovej Nemecka? Kto nám vlastne hrozí viac, ako dobré vzťahy s Orbánovým Maďarskom či Poľskom? A hlavne, bojíme sa Merkelky viac, ako sa bojíme straty vlastnej identity, vlastného národa? To určite nie.

mnkr

len aby....ako pises vplyv masmedii je vsetko znicujuci...no a ano, netreba si robit prilis iluzie o pospolitom lude...o nas

Náhodný okoloidúci

Páči sa mi, ako jednoducho sa z politicky korektného obrázka stal obrázok politicky nekorektný.
A vystihol presne to, o čo teraz ide.

http://afinabul.blog.cz/1308/argo-zo-sme-sk

Dusanbe

ze po dnesnych "masivnych demonstraciach" Kiska vystupi a teatralne "zmeni nazor" a bude tlacit do predcasnych volieb.
Aký je kurz na takýto vývoj ?
:-)

Náhodný okoloidúci

Nám je to jasné, toto nie je koniec, nikdy nedajú pokoj, budú sa drať k moci za každú cenu.
A aj keby bol Soros tuhý, zanechal nám tu na Slovensku a v podstate aj po celom svete priveľa metastáz a agentov a tí budú ďalej škodiť a rozvracať spoločnosť.

vrbovčan

To je myslím europoslankyňa Kateřina Konečná. Mám to zo statusu poslanca Ľ. Blahu.

https://www.facebook.com/konecna.k/videos/10155551152193507/?hc_ref=ARS7...

Norman

niet čo dodať.

Azda len k tomu Manfredovi Weberovi.

Manfred Manfred, pripomína mi to toho Manfreda, ktorého  na konci spomína Izer

slaven1

PL.sk píšu, že "Čínsky parlament schválil v nedeľu návrh na zrušenie ustanovenia v ústave, podľa ktorého prezident krajiny môže pôsobiť vo funkcii maximálne dve po sebe idúce funkčné obdobia, informovala agentúra AP."

Aký problém riešili Číňanci zmenou ústavy?

Ak si dobrý vodca a krajina sa pod tvojim vedením rozvíja, tvoja vlastná ústava ti bude brániť v tom asi si pracoval na blaho krajiny viac ako 10 rokov (maximálne 2 volebné obdobia čínskeho prezidenta).

Oni nezrušili voľbu - stále ťa musia po 5 rokoch "odobriť" - ale ak si dobrý vedúci, tak ťa môžu zvoliť aj na trerie, štvrté funkčné obdobie.

Čím dlhšie trvá stabilita (dobrého) vedenia, tým dlhšie sa krajina pokojne rozvíja.

Aj v Rusku aj u nás

Rovnakú mínu majú vo svojich ústavach mnohé "parlamentné demokracie" sveta. Mína umožňuje udržať moc v rukách "zákulisia".

Zákulisie je s presnou formuláciou v ústave nespokojné hlavne v Rusku, kde ich Putin cez Medvedeva prekabátil. Ústava RF, napísaná americkými radcami v roku 1993, neumožňuje zastávať funkciu prezidenta viac ako 2 funkčné obdobia po sebe.

S prestávkou, ktorú predstavoval Medvedev medzi rokmi 2008 - 2012, Putin mohol opäť kandidovať. Čiňanci si tento problém uvedomili, aj preto, lebo NOD o tom informuje, a "odmínovali ho".

Neobmedzený cisár vs. obmedzený pisár z PL.sk

PL.sk článok zabalili do tupého nadpisu "Ako cisár? Čínsky prezident môže vládnuť neobmedzene," čím slovenská edícia Parlamentnelisty.sk preukázala svoju prostú úroveň.

Neobmedzená vláda z princípu nie je možná. Tak si to predstavuje iba jednoduchšia, pisárova duša.

Kolodej

PL sú riadená "opozícia". Vidíš čo píšu. To sú tam takí hlupáci?
HS napríklad zatiaľ nie. Na 90%. Ani tu, u Normana to zatiaľ nevyzerá ako riadená opozícia heche. Ale takých miest na nete je málo.

senil

Hmm, teraz opozíci a Kiskovi došla munícia. K rekonštrukcii vlády došlo, ako Kiska chcel, takže asi už nie je čo riešiť. Takže výmena vlády nebude. Soros asi nebude mať radosť.

http://www.epshark.cz/clanek/529/soros-je-zlo

sandro

Ten Ficov usmev na zaver tlacovky smerom k novinarom mal v sebe uplne vsetko. Bolo to ako ked zenska odide z pomsty od rozrobeneho chlapa tesne pred jeho vrcholom a s poslednym usmevom zabuchne za sebou dvere. Sory za expresivne prirovnanie, ale na tu bandu tam to plati absolutne. S nimi uz hraju len tie najnizsie pudy.

Norman

Keď tá Ficova asistentka za sebou zatvárala dvere, na moment sa zastavila a otočila k novinárom a jasne som videl, ako im ukázala prostredník.
Akoby im ukázala prostredník :)

sandro

Stale som dufam, ze tam daju niekoho ineho. Ale spravili volbou tiez ustupok: mame premiera, ktory nefajci cigarety, ale nieco ine..

Aman Againsttime

A ty odkiaľ tak dobre vieš, čo rád fajčí? Hmm? :-D Lebo to vybliakala do éteru jedna chrapúnska, zatrpknutá, odkopnutá štetka, menovite Martvoň, ktorá nemá nič lepšie na robote než rozširovať nechutné klebety? Ale ktovie, možno Martvoň naozaj vie lepšie napriek tomu, že osobne preferuje radšej obťažovať pekné študentky (fakt nechcite vedieť, čo sa o ňom rozprávalo na našej fakulte). :-)
Každopádne obávať sa treba, keďže Fico nejedenkrát ukázal, že nemá až taký dobrý odhad na ľudí. Inak by si takéhoto bezcharakterného kripla, morálneho fagota a bonzáka ako je Martvoň (a mnohých iných - viď Zala) do strany nikdy nezobral.

Pharmy

otazka je, ci o tom vobec rozhodoval Fico alebo "akcionari" strany. V SMERE maju zatrupcov roznych klanov a Fico musi medzi nimi lavirovat a vyuzivat rozpory medzi nimi ak chce nieco presadit. Podobne to robil Putin v zaciatkoch... Pre nas je dolezite, ze sa Fico postupne zbavuje tychto pochybnych individui a upevnuje si poziciu v strane.

vrbovčan

niekedy 6 až 8 rokov dozadu niekoľkokrát verejne povedal, že po vyhratých voľbách majú k dispozícii toľko a toľko financii a že sú sebestačný. A majú splatené všetky pôžičky. Ja som to vtedy pochopil tak, že oznamuje svojim mecenášom, že je nezávislý.

mino

Jedni boli osobnosti čisté, nekompromisné a tých odstránili ešte pred tým ako stihli pre SK niečo vykonať: Štefánik, Clementis, v podstate aj Dubček....
Druhí išli do kompromisov, aj takých ktoré nemuseli, do vecí ktoré nemuseli vykonať (pritom je politika o možnom a kompromisoch): Tiso, Husák, snáď Čarnogurský, jednoznačne Mečiar, možno Dzurinda, určite Fico a tento jediný má možnosť neskončiť ako tragická osobnosť a odčiniť, opraviť chyby ktorých sa dopustil...
Dúfajme...

Aman Againsttime

Keď už si spomenul i Štefánika, tak odporúčam tento zaujímavý článok, ktorý vyšiel na Postoji (občas tam zverejnia i takéto pozitívne texty): https://www.postoj.sk/29330/aky-stat-chcel-stefanik

Je fascinujúce uvažovať nad tým, kam by sa Štefánik neskôr politicky zaradil. Obzvlášť v kontexte rastúcej popularity fašistických hnutí naprieč celou Európou, že áno? :-) Čechoslovakisti si naozaj dali záležať na tom, aby Štefánika maľovali ako presvedčeného liberála, kozmopolitu a demokrata. Ale nejde o pravdivý obraz.

Ľubov

Priniesol zas niečo nové. To,že Štefánik pôsobil aristokraticky,spomínal už Páleš.

Je to rýdze,pretože on bol duchovný aristokrat.Nemá to nič s Masarykovým napodobňovaním monarchu v bielom obleku a na koni. Len náhodou som zistila,že TGM v roku 1914,keď začala vojna,ušiel za hranice a chorú Charlottu nechal v Prahe so štyrmi deťmi. Nekomentujem.

Keby Štefánik prežil,určite by sa stretol s Andrejom Hlinkom. Inak,odporúčam Ti vyhľadaj si foto mladého Hlinku,ak hľadáš nordické tipy:-).

Aman Againsttime

Som rád, že som ti spravil radosť tým článkom. Veru, Masaryk bol len obyčajný pózer - a morálne hovado, to všetci dobre vieme.

Áno, na nordické typy som zaťažený. Ale páčia sa mi i mediteránne typy - a najviac asi kombinácie meditáranne a nordické. :-)

Hlinka bol za mladi fešák. Veru, ženy sa museli o neho trhať. :-)

Ema

sa psychicky sklátil a odovzdal poslanecký mandát.

Načo bol na Okinawe, obdivovať americkú základňu? Nič si z umenia boja neosvojil a odchádza s nabitou papuľou.
Môže si doma čítať komentáre k žalmom, čerstvo ovenčené Tatárskou cenou.

Náhodný okoloidúci

Ešte keby sa tak na protest vzdali mandátov v eurobordeli tresková Monča a nemenovaný Boris...