Kiskova tragikomédia - bude toto jeho koniec?

Kiska sa rozhodol nerešpektovať ústavu.

To je jedno vysvetlenie toho, čo tento úžerník dnes spravil, keď svojvoľne nepodpísal Pellegrinimu návrh novej vlády.

Chcem sem dať do archívu vyjadrenie Blahu, pretože je to poslanec za Smer a teraz je veľmi zaujímavé, čo si poslanci vládnej koalície myslia. Takže:


Nie sme prezidentskou republikou ani diktatúrou. Na Slovensku vládne ten, kto má v parlamente väčšinu. Prezident svojím bezprecedentným krokom bez akejkoľvek opory v zákone zbavil moci parlament, čo je najčiernejší deň našich novodobých demokratických dejín.

 

Dnes sa musí každý, kto verí v ústavu a demokraciu, postaviť nebezpečným politikom, ktorí tak uverili v seba, že už si myslia, že stoja nad zákonom, nad ústavou, nad parlamentom. A chcú si za každú cenu uzurpovať moc. Toto nemôže ostať bez následkov. Kiska prekročil Rubikon. Opäť mal možnosť upokojiť situáciu a opäť namiesto toho prilial olej do ohňa. Ženie Slovensko do katastrofy a ja mám vážne obavy, kto stojí za týmito jeho škandalóznymi rozhodnutiami. Je jedno, ako budú zľahčovať tento pokus o štátny prevrat liberálne médiá a mimovládky.”

Po tomto kroku prezident jednoducho nemôže ostať ďalej vo svojom úrade. Jednoducho skončil. Odíde na smetisko dejín ako neúspešný pučista. A ja verím, že to bude čím skôr. Ak sa má na Slovensku zachrániť demokracia, Kiska musí skončiť.

 

Dokonca ja osobne nie som tak radikálny - tvrdiť, že teraz nemôže zostať vo svojom úrade. Ono bude ťažko ho odtiaľ v dohľadnej dobe defenestrovať. Ale v každom prípade by som kiskovcom radil, aby emigrovali. Viem si predstaviť v blízkej dobe súd a trest. Slovensko sa nebojí trestať svojich bývalých prezidentov. 

 
sandro

Nejak nechapem, co chces tymto obrazkom povedat. Aky ma suvis zbabela krysa s clovekom, ktory svoj zivot dobrovolne obetoval za narod?

Norman

No, Slaven často nemá zmysel pre mieru a úctu k tejto tématike, ale skúsme nájsť vetu, na ktorej sa všetci zhodneme:

"Keď oni mohli, aj my môžeme".

slaven1

Aky ma suvis zbabela krysa s clovekom, ktory svoj zivot dobrovolne obetoval za narod?

Sandro, Tisa spomínam pre ten rozmer z celej jeho činnosti "bývalého prezidenta", ktorý predstavoval "prezidentovanie satelitného štátu Nemecka". To isté je aj teraz Kiska.

Je prezident "koloniálneho štátu USA". Kiskov náčelník sedí na západ vo Washingtone, Tisov náčelník sedel na západ v Berlíne. Presne pre to.

Rozdiel na ktorý narážaš ty je, že kým Tiso kolaborobal v nevyhnutnej miere, tupučký Kiska kolaboruje s nadšením.

Pre menej chápavých, ktorý to sem chodia čítať, uvádzam, že kolóniu vždy musí niekto riadiť. Danú mocenskú funkciu musí zastávať "nejaké telo".

Teraz je otázka, či to "nejaké telo" je s duchom aspoň na úrovni Ivana Seatoviča, alebo je to hnoj kiskovského typu.

Kiska nás - Slovensko - vymieňa za peniažky, ktoré tak ľúbi.

slaven1

Pre inštitút "nevyhnutnej miery kolaborácie" mám pochopenie pre Dzurindu a jeho vládu, keď súhlasila s preletom bombardérov USA na Juhosláviu. Nechcem za to Dzurindovu smrť.

USA boli koncom 90tych na vrchole svoje moci. Východný blok porazený v Studenej vojne skončenej v 1991, Čína ešte slabá.

Ak by tam nebol Dzurinda, bol by tam niekto iný. Niekto by tam prosto bol, a mohol by byť ešte horší.

A, samozrejme, budem mať pochopenie pre srbskú žiadosť a jeho vydanie. S jednou podmienkou: nesmú ho zabiť. Nech zhnije v base.

Čítaš to dobre potkan? Nežiadam tvoju smrť, ale ostaň za každú cenu zalezený v kanály a nevyliezaj medzi ľudí:

Fico padne, pokud se opozice probudí, říká Dzurinda. Na vraždu Kuciaka by měla dohlédnout komise (18. 3. 2018)

Mimochodom, aktivovali ho aj minulú sezónu:

Mikuláš Dzurinda: Máte kontroverzního prezidenta (16. 5. 2017)

Norman

vidno, že sa všetci predsa len nezhodneme.
Napríklad ja si myslím, že Prvá slovenská republika 1939 bol najsamostatnejší útvar, aký na tomto území bol, od doby príchodu byzantskej ríše a rozbitia pôvodných královstiev.

sandro

Napisal si to za mna. Slaven, uz prosim nepis viac na tuto temu, inak mam tvoje pripevky rad:) Az do SNP bol Slovensky stat naozaj neporovnatelne suverennejsi ako tato dnesna kolonia. Je vela faktografickych knih, ktore do priamo, ci nepriamo potvrdzuju. Ja mam velmi rad npr http://www.upn.gov.sk/sk/matej-medvecky---spravodajske-eso-slovenskeho-s... V tom case tu este zili chlapi, nie trasoritky, buzeranti a natvrdle slniecka. Cest mojmu dedovi.
Inak je krasne vidiet ako tento statny utvar, ktory trval iba par rokov, strasne vadi nasim ''priatelom'':) Oni neprestanu az pokym ten pocit nadychnutia z nasho DNA uplne nevymazu.

Aman Againsttime

Je to neuveriteľné, ale Blahu možno zachvíľu začnem mať aj rád. No a všetci dobre viete, že vyznávam zásadu "dobrý marxista, mŕtvy marxista" (holt, história Slovenského štátu ma poučila), ale v jeho prípade budem asi donútený udeliť výnimku. :-)

Náhodný okoloidúci

Kiska neprekvapila, stále sa snaží splniť domácu úlohu od Juraja Čierneho.

Norman

Hneď v ten deň mu dali ponuku, ktorú "nebude možno odmietnuť". Zas sa každý z našincov smial.
Zdá sa, že Smer ide na plné obrátky a tak by to malo ešte dlho zostať a pučistov neignorovať ani potom, ale ich ničiť, ako sa len dá. Oni by to tak robili.

Ak v piatok parlament odhlasuje vládu, bude plebs v uliciach oslavovať svoj sabat len plačom a zúrivosťou. "Nestačí, nestačí " :-))) Už mám síce tejto osratej trápnučkej Kuciakovej revolúcie plné zuby, ale asi sa pôjdem ešte raz pozrieť :-)

vrbovčan

Ale kto to riadi tu na Slovensku. Nemôže to byť sám Kiska. By sa prezradil. Ja myslím že to hniezdo je v Nextérii. To je taká tajomná pochybná neziskovka tváriaca sa, že bezúplatne školí mladých ľudí pre budúce riadiace posty.
http://nexteria.sk/
A tu je s nimi Kiska. Prišiel na promóciu.
http://nexteria.sk/o-nas/pressroom/
a tu
http://skolskyservis.teraz.sk/skolstvo/skolstvo-program-nexteria-leaders...

Norman

No, pekné ukázanie jedného z ich semeníšť, Nextéria. Tam si pestujú to hadie plemeno.

Jestvuje predsa ten klasický termín "nomenklatúra", to je ak sa nemýlim zoznam a zásobáreň kádrov, ktoré majú v budúcnosti preberať moc, aj zásobáreň rezerv. Kedysi používali termín "nomenklatúra" komunisti, tí boli dosť otvorení, tí dnešní to nazývajú eufemisticky "líderstvo" - i keď to zas len ukradli (sami títo anglosionisti nevymyslia takmer nič)  z Führerprinzip - vodcovia súťažia medzi sebou a každý, aj posledný pešec, je malým vodcom, čím sa efektivita národa znásobuje (chce to ale naozaj pločne určitú úroveň schopností ale aj zápalu pre vec).

Ale prečo myslíš, že to vedie nejaká výchovná inštitúcia?

 

Kto tomu velí na Slovensku, to sa prirodzene na webe nemôžeme dozvedieť. I keď ľudí je konečný počet a je takmer isté, že aj hlavnú spojku do sveta robí nejaký známy ksicht. Poznáme mená ako Bútora, Demeš, Mesežnikov, Samson, Lipšic ... a mnohé iné - ale rozhodnúť, kto aktuálne rozhoduje, respektíve sprostredkuje, to sa nedá naisto povedať.

Určite by som ale vylúčil dnešné tzv. opozičné politické strany - tie už sa jasne prepadli do role bezcenných bábok, štatistov, komikov. 

Samozrejme, farební revolucionári majú svoju autonómiu. Nabudzujú sa navzájom. Robia aj veci, ktoré sú vlastne proti ich majstrom zo zahraničia.

Táto slovenská farebná revolúcia dosť pravdepodobne začala zlyhávať už tým, že nezabili ovela lepšieho kandidáta na sakrálnu obeť - Nicholsona. Odvtedy sa to už len klasicky lepí. Rozhoduje sa ad hoc - hlúpo a prehnane. Na Západe o "revolúcii" ani nevedia, podobne ako o nej vlastne nevie ani väčšina občanov Slovenska (ak si nezapnú RTVS správy).

Odpoveď na tvojuotázku teda je: na Slovensku tomu NIK nevelí, tí všetci proglobalistickí poskoci sú len sluhovia. Najbližšie centrum ich velenia je v Prahe. Velí tomu teda Praha. Určite nie Gál, ale sú tam v dostatočnom počte iné kurvy.

 

 

vrbovčan

spiace bunky. zatiaľ zamestnané kade tade v treťom sektore a Petit press. A oni sa teraz samoaktivovali. Oni hádam všetci tým výcvikom tam všetci prešli. Teraz ho absolvuje mladá Farská.

Norman

Aktivácia bola robená zvonku. Pamätáš, v prvom týždni, najprv sa zjavila výzva, že nejakú demonštrácia, na 13. marca. To bola jasná samonaivita, takto by to vyzeralo, ak by to organizovali domáci "revolucionári" amatéri (neskoro a slabo).
Potom sa ozval vychcanejší a nervózny Matovič a kedže má z čoho, rovno urobil demonštráciu hneď v stredu (28. február). To bola tiež samoaktivácia, síce organizačne výkonná (blázon má elán, peniaze aj skúsenosti) -ale stále samoaktivácia, do stratena, bez nejakej odozvy, zahratá médoami len do piety.
Ale potom prišlo demo v piatok 2. marca, tam už prišiel aj kiskoid, a potom znova piatok na revolučnom námestí SNP a znova ďalší piatok na SNP - to už boli systémové ruky profesionálneho revolucionára.

Nechcem to komplikovať, ale prírodovedné vzdelanie pomôže aj vo veciach humanitných. Samoaktivácia by vždy znamenala prudký úpadok, ako keď vyfučí para z kotla, ale opakovaný proces sa nezaobíde bez prívodu novej a novej energie - čiže prachov. Ináč by sa okamžite zastavil a neopakoval v piatok, znova, znova ... Toto je tak jasná umelá "revolúcia", že jasnejší prípad ani nemôže byť.
Prachy sa samozrejme nedávajú účastníkom demonštrácii, dávajú sa do organizovania, propagácie a celého toho monštruózneho kolotoča. Všetky ani nie hneď teraz, ale v prípade mafie je zvykom tzv. protislužby v budúcnosti, prachy na revolúciu už boli zaplatené v minulosti a figúrky sa musia hýbať, lebo sú to dlžné krstnému otcovi spoza oceánu či z Prahy (na poslednej demonštrácii bol ten rapper, ktorý vykríkol, že ho neplati Soros - no, možno si to vo svojej vydrogovanej gebuli ani neuvedomuje, ale pravdepodobne viaceré jeho predošlé koncerty Soros cez rôzne mimovládky platil - v každom prípade platil propagandu, podľa ktorej teraz tá opica skáče).

Ergo, zas: oni nemajú na samoaktiváciu dosť samostatnosti, sú explicitne aktivovaní zo zahraničia.
Treba zaviesť ten zákon o zahraničných agentoch a túto burinu vysušiť. To je presne to, čo treba spraviť ako prvé.

slaven1

Tá "rýchlo demonštrácia" v 28.2. mala za úlohu vytvoriť revolučný, dobre vyzerajúci vizuál (fotky), aby aj ostatný dostali v piatok chuť.

VŠMÚ
Foto: Najbližšie centrum velenia je ambasáda na Hviezdoslavovom (budova naľavo vzadu), Praha je až po tom.
Zdroj: zaslusneslovensko.sk

Ďalej, usporiadať verejné zhromaždenie stojí čas a peniaze. Prenajať pódium na námestie rozmerov SNP začína od 3000eur.

Kto uhradil faktúru za tribúnu na námestí SNP? Aká tam bola - zo zákona povinná - SBSka a kto ich zaplatil?

Srandovný je aj web zaslusneslovensko.sk, ktorý registroval nejaký Tomáš Trungel 13.12.2017!

Celá mechanika "za (po)slušné Slovensko" bola vopred pripravená. Čakalo sa iba "iniciáciu".

Norman

Všetko to bolo dopredu pripravené, čakalo sa iba na iniciáciu.
A ona, zázrak, naozaj prišla. Pánboh sa asi zmiloval nad poslušnými ľuďmi a zoslal im vraždu, dvojnásobnú, kvôli ktorej sa "zatriasla dôvera ľudu vo vládu".

Toto je tvrdý pokus o puč, pokus o zotročenie národa, zahrávanie sa s ohňom občianskej vojny a tí, čo to riadili a pomáhali tomu, by mali byť súdení podľa logiky zákonov stanného práva, podľa paragrafov, vzťahujúcich sa na výnimočné ohrozenie a na vlastizradu. Ja viem, my sme národ holubičí, ale tu bude tiecť krv tak či tak.

slaven1

A ona, zázrak, naozaj prišla. Pánboh sa asi zmiloval nad poslušnými ľuďmi a zoslal im vraždu, dvojnásobnú, kvôli ktorej sa "zatriasla dôvera ľudu vo vládu".

Všimli si, že sakrálna obeť z predchádzajúcej sezóny (BAjdan 2017), František Gaulíder nestačil. Tento raz to chcelo väčšiu šupu.

Gaulider a Matovič

Neprebehlo to takto?

Kuciakovi došlo, ako ho zneužívajú, v čete vo Facebooku sa zdôveril kamarátovi, že ide spraviť nejaké video, kde všetko odhalí. A tak nelenili a zabili 2 muchy jednou ranou (v tomto prípade 3 muchy, nezabúdajme na "Yanovu" frajerku.).

Som zvedavý čo príde o rok takto na jar. Súdiac podľa všetkého to bude Matovič. "Fico sa len trasie, aby sa mu nič nestalo," takto žartujú v Takžetak.

Z pitvora:

- Prípad Gaulieder#AllForYan #AllForFun

Ľubov

,vrátane kompletnej zostavy za lgbt.

Čiže ako správne čítať "Zastavme korupciu"? Ja myslím,že "Zničme rodinu,nech žije 20 pohlaví".

Treba ich odstaviť za každú cenu od zdroja. Myslím,že tento systém to už nedokáže. Ale potrebujeme získať čas,kým to naozaj začne,každý deň je dobrý.

Ľubov

Dajme tomu,že Soros (stále je to iba cicavec,tak ako my) tu jeden deň nebude.

Ale aj on je iba niečí užitočný idiot,toto chápeme.Len som ešte nikdy nikde nečítala,že čí.Iba vágna zmienka o Rotschildovcoch. Kto bude taký odvážny a začne hovoriť o .... tej väčšej beštii

Priatel1

Troška si zakonšpirujem - Tomáš Trungel je človek z oragnizácie Kolégium Antona Neuwirtha (KAN)?
https://www.kolegium.org/2016/03/profil-studenta-17-tomas-trungel/

Na akcii organizácie KAN sa kedysi angažoval napr. aj Paľko Demeš ("Free Society Seminar v budúcnosti", str.34):
http://www.kolegium.org/wp-content/uploads/2014/04/vyrocna-sprava-WEB.pdf
Ale hlavný hlavný peňazovod bude zrejme Konrad Adenauer Stiftung (politická nadácia CDU)?

Len sa pýtam...

sandro

V tej vyrocnej sprave ma zaujala ta fotka na zaciatku. Je zaujimave, ze v tychto organizaciach su vzdy len taketo karikatury na ludi. Jedna baba je tam celkom pekna, sedi vlavo dole. Ale ta uz je urcite davno niekde inde.. Normalnu, zdravu babu bavi v tomto veku uplne nieco ine ako sa zgrupovat v ideologickych sektach.
Nakoniec, aj v nasom katolickom spolocenstve sa vzdy pekna baba mihla iba vtedy, ak mala zaujem o niektoreho ministranta:)
Mimochodon, o nadacii K.Adenauera sa nedavno pisalo, ze bola financovana aj priamo z grantov Americkej vlady.

Priatel1

Áno, myslím, že fyziognómia v ich prípade o mnohom vypovedá... Tá baba čo spomínaš je ok, ale asi už má veru iný flek:)
Aj v tom linku čo uvádza Vrbovčan sú pekné osoby.

Ľubov

Teraz to už vieme,čo sme nevedeli. Školstvo ako strategická zbraň číslo jedna.Nie tanky,to je už naozaj len prejav stratenej hry.

S odstupom času si uvedomujeme,že školstvo padlo ako prvé do babylonských pazúrov.Hovorili to všetky učiteĺky,zhrozené,čo sa to deje po 89 tom.

Ale dosť plaču.Čo ma dnes potešilo hneď ráno,bola reportáž tv Prima o Sorosovi.Zdroj: Zvedavec.
Ešte by som sa chcela opýtať,ako sa Vám pozdáva Pellegriniho premiéra včera o 17 v stv.My sme sa zhodli,asi preto,že sme ženy,teda ja s dcérou a sestrou,že má niečo odzbrojujúce v tvári,velmi symetrickej,.-),no a že táto jeho tvár svoju úlohu ešte zohrá.Dobre sa na neho totiž pozerá.Snáď mu to trocha pomôže .

slaven1

Kľúčové, zoradené prioritne, sú:

 - komunikácia (média, tv, rozhlas, webstránky, pošta, elektronická pošta, sociálne siete, internetové pripojenie, telefónne pripojenie, viď Slovenské Telekomunikácie sa premenovali na Deutche Telecom), musíš kontrolovať aby sa okupovaný národ nemohol medzi sebou nepovšimnute dohovoriť

- školstvo (úplne základné, vychováva národ - z osnov toho súčasného napr. ubrali pojem "vlasť")

- kultúra - likvidácia slovenskej kulturnej tvorby (knihy, filmy, divadlo, festivaly). Keď spravýš z okupovaného národa seba, tak načo ich likvidovať, keď už si to ty (viď nekoneční tok americkej normalizačnej hudby z éteru RTVS).

- financie (celé to treba zaplatiť)

Aman Againsttime

Ľubov, no, má atraktívne maskulínne rysy, takže ženy a buzeranti si prídu na svoje (aj keď Stankemu to nestačí :-D) ale pre nás ostatných bude podstatné či bude mať i dostatočne maskulinny mozog, niečo čo je dnes i v slovenskej politike dosť deficitné (že Galko a Kiska?) - lebo práve to je ten orgán, ktorý by mal byť u chlapa najpodstatnejší, že dámy? Pellegrini je niečo ako Macron - všetci chcú rozoberať predovšetkým jeho vzhľad a orientáciu - očividne i pre Slovákov to najpodstatnejšie, čím sa pri politikovi treba zaoberať, že? Musíme si ešte počkať, či ponúkne ako premiér niečo viac než povrchnú peknú tváričku.

Aman Againsttime

Teba to fakt nejako baví pozerať sa na tú zhyptonizovanú chamraď, hehe. Ale teraz by som sa na "nestačí, nestačí" ako "správny sadista" išiel aj ja rád pozrieť, len škoda, že budem mimo BA. Však o svoloči budú nejaké reporty, takže snáď oveľa neprídem. Ale tiež dúfam, že už to skončí - presiahlo to totiž už únosnú mieru trápnosti - avšak mám pochopiteľne obavy. Tieto špiny totiž nepoznajú slovo hanba a nikdy nemajú dosť.

Norman

preto o tom píšem, že sa azda prinútim. Prekračuje to všetky limity môjho estetického cítenia.
Na druhej strane vidno, aký si ty "sadista" len teoretik:-) prečo sa tak hodnotíš - asi preto, že máš o ľuďoch stále ešte moc svetlú predstavu - teda nechcem ani tebe brať tvoje ilúzie, ale ľudia sú určite v priemere asi viacnásobní "sadisti", ako ty. No, veď práve, ak by si išiel na ich manifestáciu, mohol by si sa o tom presvedčiť :-))
(nie, radšej nech tam nik nejde, budú zúriť a hrýzť :-)

Aman Againsttime

Nie, ja sa tak hodnotím len vo vzťahu k týmto úbožiakom. Nie som arogantný, ale inak som samozrejme (podľa mňa) tá najmilšia osoba, akú poznám. :-D Ale zároveň sú pre mňa príliš blbí a bezcenní na to, aby som im venoval akýkoľvek čas, ktorý sa dá stráviť i nejako užitočnejšie. Preto sa na odpad nepôjdem pozrieť.

Norman

teraz sa urazili a protest zrušili, keď neprídeš:)

Aman Againsttime

No vidíš, ja som dobre vedel, prečo neprísť. :-D

Norman

kedykoľvek spustitelná a kedykoľvek ako mávnutím čarovného prútika zastaviteľná.
A vraj spontánna, z ľudu, občianska.

A to vraj tí ľudia išli do ulíc vyjadrovať svoju "zásadnú nespokojnosť".
Nuž, zrejme to boli všetko handry bez zásad, keď tak rýchlo splasli. Asi im to, čo je a čo nie je zásadné, vždy rozkazuje niekto zvrchu - Kiska, Sulík ... Dnes to, zajtra čosi iné. Stádo, stádo a stokrát sprosté stádo to bolo (počet v Blave max 15 000, skôr menej)

senil

Kiska je nejaký moc aktívny. A hrá si na poloboha. Na toto nemá právomoci. Pokial by za Kiskom
stál Soros neprekvapilo by ma to. Má Sorosove názory. Soros infiltruje všetko
EU, neziskovky, dokonca aj katolickú cirkev.

http://www.epshark.cz/clanek/529/soros-je-zlo

Norman

Včera na kiskovom námestí sa zišlo asi 300 prevažne dospelých ľudí. Neorganizoval to ani Smer, ani SNS a už vôbec nie ĹSNS - i keď pani Grausová tam obetavo prišla zas. Vlastne tam asi boli tí istí ľudia, čo na poslednom stretnutí s Mečiarom, vrátane toho mladého, čo je teraz všade.
Kde boli kotlebyovci? Nikde, oni sa predsa s plebsom nebudú miešať. Oni demonštrujú len za Kisku a národ, oprava, za Tisu a národ. Urá.

Kiskovi nehrozilo žiadne nebezpečenstvo, v žiadnom okamžiku :-)
Asi nebol doma:)
Ale zas, na dobrú párty to stačilo.
Prišiel aj Čarnogurský - hm, to je vlastne smutné, keď disidenti v roku 1989 ešte zavretí, medzitým v premiérskom kresle, sú dnes zas odsúdení len na ulicu. Kde spravili soudruzi chybu?

Opakujem - podobné mítingy má organizovať Smer v menších mestách, pod akoukoľvek témou či zámienkou. Možno aj tak, ako túto, proti Kiskovi - ľudia tú sviňu nemajú radi.

Ovšem, ako tu kedysi ktosi napísal: azda nemyslíš, že zmeny prevedie staršia generácia. Veru nie, ľudia vstaršom veku, ako Fico, nie, fuj, mládež naša slovenská, tá rozhdne, tá asi prevedie v priamom youtube prenose samovraždu akceptovaním hnedoidov a všetkých genderových úchylok, plus konflikt s Ruskom. Ale ako hovoria germáni: pod tlakom sa rodia diamanty, ergo budú mať to, čo chcú a hin sa ukáže :-)
Ale zas nemožno sa čudovať, že na také niečo nepríde niekto mladší, kto si cení svoje zamestnanie - žijeme v totalite a ľudia sa oprávnene boja perzekúcií. Demonštrácie tohto typu tak zostávajú len na dôchodcoch - čo je asi svetový unikát.

ďalšie čítanie
https://www.hlavnespravy.sk/miting-pred-prezidentskym-palacom-bol-ludovy...

PS.
z webu:
Za národ 300, za peniaze 30 000.

Ja ale dodávam: v Bratislave.

Norman

je pravda, že v rtvs správach o tom nebolo ani ň?
Ja som videl kúsok o akejsi podobne malej demonštrácii na Hviezdoslavovom, "za život" či ako, ale celé správy som nevidel. Je pravda, že o tomto nič nebolo? Hm.

lebleu

TV nepozerám, ale predpokladám, že nič nebolo. Taká je krutá realita. A aj som to predpokladal. Na nejakom fóre ktosi mudroval, že v TV protest zosmiešnia alebo čo. Nie, jednoducho ho odignorujú. Inak, zo začiatku tam stál prenosový voz Narkózy, viac neviem. Nejaká zmienka bola na zoznam.sk.

Ľubov

Včera,keď oznámili,že Kiska podpíše tie papiere,som si uvedomila dve veci:
Z Prahy mu to prikázali,dôvody sú zatiaľ nejasné.Najskôr to rozbabrú a potom sa stiahnu? Čo je za tým?
Druhé,čo je jasné,že Kiska týmto krokom získa definitívne hlasy mladých idiotov.To znamená,že pôjde do volieb,buď v niečom novom,alebo starom.

Norman

Za tým, že Kiska nakoniec vládu podpísal, nie je nič, proste musel kapitulovať, proste aj beštia sa dá kopnúť do chriapy. Jeho "poradcovia" tiež nič nevymysleli.
Samozrejme, možno zajtra-o týždeň sa zjaví niečo. Možno sa zamerajú na nových ľudí, tá ministerka kultúry už odvolala Sorosa, čo všetko "odvolá" Pelelgrini?

Sa tu Aman pýtal, ako sa mohol dostať do čela (vlády a politiky) taký kripel, ako Dzurinda. On si to ani nemôže pamätať a aj väčšina ľudí na to už asi zabudla, tak to pripomeniem: Vtedy HZDS špekulovalo s tým, že sa malé opozičné strany nedostanú do parlamentu (vtedy sa zaviedlo, myslím, aj u nás to kvórum 5%, to už si ani ja nepamätám? alebo to Mečiar zdvihol pre koalície na 7% ? niečo také), a tak tieto strany, DS, KDH a podobne ... akosi boli donútení utvoriť volebnú koalíciu, ale formálne vlastne stranu, tak vzniklo SDKU. A tej musel niekto robiť hovorcu. A nik tam nechcel dať silnú osobnosť, každý tam chcel mať len figúrku, ktorá bude poslušne plniť príkazy koaličnej rady, poslušnú slabú figúrku. A tak tam dali Dzurindu.

To je tá história, to sa stáva častejšie. Aj voľba Dubčeka v roku 1968 bol podobný prípad, kompromis. Aj Putin bol niečo podobné. Ba aj Chruščev. A z naozaj historických bol podobný prípad mladý Caligula, ktorého si senát či pretoriáni či kto zvolil/odobrili ako dobráčika po zlom Tiberiusovi :-))

Ono tá logika takejto voľby často nevyjde, zo slabého a zdanlivo dobromyselného hovorcu a úradnička sa často stáva fenomén - niekedy ostudný a blbý, ale fenomén.
Nechcem Pellegriniho nijako urážať porovnaním z Dzurindom :-), ale ten mechanizmus je podobný. Ja neviem, kto to je Pellegrini, ale momentálne by som budúcnosť Smeru nevedel predpovedať.
Ale zato som si istý, že anglosionisti sa na Pellegriniho zamerajú.

vrbovčan

Mečiar zmenil volebný zákon tak, že z troch volebných obvodoch (podľa vtedajších krajov) na jeden. To mu opozícia vyčítala. Zrejme sa chceli sústrediť na Bratislavu a tam uhrať, čo najlepší výsledok.
Ešte ma zaujalo, že Matovič a aj tá jeho apoštol(ka) začali útočiť na SNS. Skúste za tým niečo vidieť. Tam niečo chystajú. Nemajú kúpených nejakých ľudí z SNS. Kúpených tak, že sú zatiaľ nalomení a pri zakolísaní SNS vyjdú s comming out-om. Podľa mňa pred pučom to mali spravené s Maďaričom, Žitňanskou a nejakými ľuďmi z Mostu. Slovenskými mostármi, ako tu ktosi trefne povedal. Všimol som si Bugára, ako hovoril, že z regiónov (teda maďarských) sú tlaky na opačné kroky, ako sa most rozhodol. Teda podržať Smer. Podľa mňa Maďari zabrali a popredu nakúpení poslanci, aj tí, čo sa ešte neprezradili, že nakúpení sú, sa neodvážili ten puč v Moste dokonať.

Norman

som to nazrel:
Predtým bola SDK, oficiálne predvolebná koalícia, ktorá nemala jedneho šéfa, nemusela mať (ak nemýlim). Už neviem, či aj tam robil Dzu
Po tom v máji 1998 bola prijatá zmena volebného zákona, podľa ktorej musela každá strana koalície získať 5 percent pre vstup do parlamentu (dobrý pokus o odžub od Mečiara, taký typický od neho - nepriateľský, ale zárobeň bezzubý a ľahko obíditeľný), tak sa SDK zmenila na stranu. Tá musela mať predsedu a vybrali si Dzurindu, ako kompromis. Silné osobnosti zostali na čele svojich pôvodných strán.
O rok sa to premmenovalo na SDKU ... ale to už je iná story.

Tak sa úplný idiot dostane úplne hore :-) Nie preto, že by sa ho báli či mali pred ním rešpekt, ale práve preto, že ním pohŕdajú a chcú mať slabého šéfa.

vrbovčan

máš pravdu. Na to som zabudol. Dvihol kvórum pre koalície 5+2 na 5+5 za každého ďaľšieho člena koalície. Dzurinda bol hovorca tej štvorkoalície. A potom teda si založili volebnú stranu SDK. Dzurindu menovali jej predsedom. Že aj tak bude len ich bábkou. atd....

Aman Againsttime

Ale trochu si to pamätám. Bol som tuším už vtedy na základke a pamätám si, že u nás doma a u babky sa často nadávalo na akéhosi krpatého bicyklistu a cigoša. :-)
Z Dzurindu sa stal fenomén, to nepochybne - a v rámci slovenských premiérov jednoznačne výnimočný. Na jednej strane úplný debilko, kripeľ od pohľadu, na druhej i zákerná, intrigánska krysa. Ono to väčšinou nejde dokopy, ale Dzurinda to naozaj dokázal skombinovať. Unikát :-)

Náhodný okoloidúci

Kiskina stará je nespokojná, lebo Kiska je málo doma pod papučou a pritom majú doma ďalšiu malú Kisku. Takže stará Kiske zatrhne ďalšiu kandidatúru.
Aspoň to včera povedal Žitný v rozhovore pre ČT24.
https://www.youtube.com/watch?v=Xu00LkqA3rg

Sinuhe

dementný kretén:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=32&v=3D9PuEwg6Ko

v českej televízii vyzýva na vojnu s Ruskom ... každý, kto ho stretne, by mu mal napluť do toho jeho zhovädilého preslopaného ksichtu.

terezkaterka

Kiska je sám, toho sa nemusíme báť. Ale celý parlament a vláda. Tých keby sa Slovensko zbavilo tak by si vydýchlo.

Ľubov

https://slobodnyvyber.sk/wp-content/uploads/2018/05/Marakesska-politicka...

Dávam to sem,Blaha podpis Slovenska bagatelizuje,Maďarsko,ako jediné,ako viete,nepodpísalo. Neviem zistiť,kto to podpísal za Slovenskú republiky,za Česko minister vnútra.

...

sandro

Blaha sa tymto postojom uz zacal pohybovat za hranou tragikomickosti:) Je to naozaj vazna vec a ako som hovoril hned pri prvych protestoch ''Za slusne Slovensko'', toto bol ich ciel. A toto je vysledok. Preto sa citia ovecky z namesti podvedene, nerozumeju tomu, ze na pozadi sa casto deju procesy inak ako su navonok prezentovane. Nechapu, ze boli pouziti na to aby podporili migraciu. SMER defacto neurobil ziadnu zmenu, ale mimovladky dostali prislub podpory zvratenosti ako Dublin IV.

Ľubov

ešte aj Netanjahovo chucpe Putinovi.( Tie rakety na Sýriu rovno po pochode...)

Prečo sú všetci takí poondiati z Izraela? Toto keby sme chápali,ale nechápeme:-(.Inak,zajtra má byť tá sláva v Jeruzaleme. Aké to bude mať dôsledky?

Snažím sa pozerať na všetko ako na jeden obraz,veď všetko so všetkým súvisí,ale strácam sa v tom.Niekde robíme chybu,my neslušní...

ps. Sandro,apropo,zaregistroval si,Makrelu ocenili františkáni v Assisi ako ochrankyňu živoat ?.Ďalšie chucpe,fakt vtipné..

Ostáva poslený rád,ktorému fandím a to sú dominikáni-exorcisti. Bodka a bez úsmevu.

Náhodný okoloidúci

Vieš, prečo sú všetci poondiati? Nie je to pocit viny za holo-holo. Je to strach z Mossadu - nechcú sa stať jeho obeťami, ani vystaviť riziku vyvraždenia svoje rodiny.